Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a véleményetek a gender...

Mi a véleményetek a gender (nem) semleges nevelési irányzatról?

Figyelt kérdés
Elmebaj vagy helyénvaló?
2018. okt. 13. 08:37
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
39%
Totális elmebaj. Ezek a beteg, liberális elmebeteg, perverz emberek mindent elkövetnek, hogy a gyerekekből minél korábban egy mindent megengedő szexuális tárgyakat neveljenek a maguk örömére.
2018. okt. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem is elmebaj.
2018. okt. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
90%

Lehet jól csinálni, de mivel nálunk nagyon nem elterjedt, rossz vége lehet, ha túlzásba visszük. Mindenki máshol húzza meg a határt. Én egy rossz szó nélkül engedném hogy a kisfiam barbizzon vagy táncoljon, ha erre vágyik. Viszont 4-5 éves kora után biztosan nem engedném más gyerekek közé szoknyában, ha ezzel kilóg a sorból. Valószínűleg úgy tenné magát közröhej tárgyává, hogy fogalma sincs róla. Ha ezt már képes megérteni és feldolgozni, akkor persze csinálhatja.

Elmondanám neki, hogy ő kisfiú, és mi a különbség a nemek között, mert ez alapvető tájékozottság, nem kényszer. Ugyanígy a lányomtól sem várnám el, hogy sztereotip lányos dolgokat csináljon, mégis egyértelműen tudná, hogy a női wc-ben van a helye.


Annyira kevés a transznemű arányaiban, hogy emiatt nem borítanám fel teljesen a mai nevelési rendszert. Jó lenne, ha a szülők megengedőbbek lennének a gyerekükkel, és hagynák, hogy azt csinálja, ami boldoggá teszi. Ha egy 4 éves fiút az autók helyett a babák érdeklik, az még nem jelent semmi problémát a jövőre nézve. Ha később mégis úgy érzi, hogy rossz nembe született, akkor szíve joga kamaszként/felnőttként változtatni, és természetesen támogatni fogom, ha ez tényleg boldoggá teszi. De gyerekként hülyeség erre nevelni bárkit. A hagyományos nemi szerepek nem minden esetben rosszak, és egy kisgyereknek sokat segítenek eligazodni a világban.

2018. okt. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
68%

Jó, abban amúgy én se látok rosszat, hogy egy kisfiú babázzon, meg főzzön a játékkonyhában, a kislány meg autózzon stb. Lányom van, nem babázik, de autózik. De azért van egy határ, pl. igen, a kisfiú ne menjen már rózsaszín tütüben oviba, ne mondogassuk már neki, hogy persze, lehetsz lány/fiú is, nem gond. Nekem az az érzésem, hogy azzal, ha ezt direktben nyomjuk, kicsit talán tereljük az amúgy "normál" beállítottságú gyereket is afelé, hogy más legyen, és ez meg szerintem káros.

2es

2018. okt. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
24%

Agyrem.

De mondjuk oke, nem mondok reszletesebb velemenyt, nezzuk inkabb a sajat eletemre ravetitve a dolgot:

Oviban a kislanyos, hosszuhaju lanyok voltak a legnepszerubbek, mindenki veluk akart baratkozni.

Altalanos iskolaban minden fiu belejuk bolt szerelmes.

Gimiben is mindig a kifejezetten noies lanyok voltak nepszeruek, termeszetesen mindenki veluk baratkozott, veluk akart jarni.

En sosem voltam egy noies jelenseg (pedig akartam, csak valahogy nem volt eleg onbizalmam ugy viselkedni), sosem voltam nepszeru, szerelemben csak csalodasok ertek huszoneves koromig, rengeteget sirtam, depresszioztam, nem tudtam kiteljesedni. Aztan nagyon ossze kellett szednem magam mind kulsoleg, mind lelkileg mire odaig eljutottam, hogy ma anya es feleseg vagyok. Szoval tessek, ez az en eletem. Ennek fenyeben en NEM fogom "semlegesnek" nevelni a lanyomat. Legyen csak csaj, nő, legyen onbizalma megelni ezt, profitaljon belole mind barati mind parkapcsolatok teren!

2018. okt. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
52%

Na 5-ös, ez egy igazi szexista megnyilvánulás volt, gratulálok. Szomorú ezt egy nôtôl olvasni.

Az, hogy te nem voltál népszerû, nem azon múlt, hogy hosszú-e a hajad, vagy szoknyát hordtál-e, hanem a személyiségeden.

És most majd jól beleveled a lányodba, hogy márpedig feleljen meg a társadalmi elvárásoknak, mert csak akkor lesz népszerû, sikeres. Vegyen fel magas sarkút, öltözzön csajosan, sminkeljen, mert attól lesz nô. Hát marhára nem, és a népszerûség sem ezen múlik.

És ha utálni fogja ezeket a dolgokat? De nem baj, akkor is nyomd el a személyiségét.

Sajnálom szegényt.

2018. okt. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
75%

Úgy gondolom, hogy nem kell külön arra nevelni a gyereket, hogy fiú legyen vagy lány. Ez egy olyan dolog, amire véleményem szerint teljesen felesleges dolog, mert segitség nélkül is rájön.

A lányom (2 éves) szeret babázni, de nem sikoltozok akkor sem, amikor kisautót tologat pl. Vannak lányosabb ruhái, de néha direkt keresem az uniszex darabokat is.

De azt hiszem, nem is lehet könnyű teljesen gendersemleges környezetet biztositani egy gyereknek. Ha valaki ilyet tervezne, annak minden pillanatban nagyon nagyon észnél kellene lennie. Pár napja figyeltem a lányomat, ahogy egy matracon ugrált. Alapvetően kicsit túlféltő anyuka vagyok, de valahogy ahogy néztem, elképzeltem, hogy milyen lenne, ha fiú lenne és bennem volt, hogy egyszerűen nem félteném annyira, hogy mondjuk mellélép és megüti magát, mint most. Szóval azért csak ott vannak belül azok a sztereotipiák és elvárások, akkor is , ha azt hisszük, hogy á, nincsenek.

2018. okt. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
26%
Persze, ugyanezt hallgattam a szuleimtol: nem szamit a kulso, a divat, a haj. Tudod ki volt kivancsi a szemelyisegmre? Senki. Legalabbis sosem azok, akiket en szerettem volna. Mert mindig en voltam a "fura". Ami abbol fakadt, hogy nulla onbizalmam volt, nem tudtam az lenni aki akarok mert fogalmam sem volt, hogyan kell. Amikor arrol volt szo, h nokent kell megnyilvanulni, feloltozni, viselkedni, egyszeruen mindig benan sult el a dolog. Nem fogom semmire kenyszeriteni a lanyomat, de olyanokkal sem fogom tomni a fejet, mint nekem az en szuleim, hogy minek neked a hosszu haj, a magassarku kenyelmetlen, a smink bena, kinek teszed az agyad, nem a ruha teszi az embert stb. En tamogatni fogom a noiesseget. Szomoru, hogy manapsag ez "bun". Neveljetek csak a semleges gyerekeiteket, csak nehogy csalodas legyen a vege..
2018. okt. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
76%

Semmit nem kell kényszeríteni, pont ez a lényeg, amit nem értesz. Én is azzal értek egyet, hogy a fiamat azért szoknyában nem küldöm az utcára, de nem fogom neki azt mondani, hogy ne sírt, a fiúk nem sírnak pl.

És mégis milyen csalódásra gondolsz, mesélj kérlek. Mert ha szerinted ettôl lesz valaki meleg, itt befejeztem, mert a sötét középkorban élsz.

2018. okt. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
22%

Nem kell nevelni semmire, tudni fogja ki ő.

Abszolút elutasítom ezt a semleges nevelési irányzatot amúgy.

Nem kell erőltetni nála ezt, hogy lehetsz lány is vagy fiú is. Fel se kell vetni ennek a lehetőségét egyáltalán..

Semmi bajom a transzneműekkel, de azért nem kell már meg ezt belenevelni direktbe egy gyerekbe is.

Ha valaki az lesz az lesz, de nem kell direktbe így nevelni egy kisgyereket, az beteges.

Én amúgy fiús nő vagyok belsőleg gyerekkorom óta, kocsik, motrok, katonaság, fegyverek,foci, hip hop kultúra ami érdekel, egy férfi orientált közegben-szakmában csináltam karriert is, mert az érdekelt, ezt szeretem, de külsőleg abszolút nőies vagyok, és 100% heteró. Szeretek főzni stb, nőies dolgokat is.

Igy engem nem fog zavarni ha a lányom pl nem Barbizik vagy valami, de azért nem fogom belenevelni, hogy te lehetsz fiú is ha akarsz..

Ezzel egy "egészséges" gyereket is totál összezavarunk. Semmi jóra nem vezet...

2018. okt. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!