Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan csináljam? A babám a...

Hogyan csináljam? A babám a gyümülcsökön kívül semmi zöldséget nem hajlandó megenni!

Figyelt kérdés
Lassan 6 hónapos..a gyümiket imádja..viszont se amit én főzök, se a bébiételt nem eszi meg!Hasonló tapasztalatokat várok és hogy hogyan oldottátok meg ezt a problémát.Ha darabosan kézből adom neki a krumplit vagy bármit,úgy megeszi..
2010. júl. 9. 20:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Várj még. Erőltetni nem lehet. Keverd a gyümihez, először kis adagban, majd növeld az adagokat.
2010. júl. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Adhatod neki darabosan már. Lassan adj neki abból,amit magatoknak főzöl.Azt jobbn megeszik,mint a bébiételeket.
2010. júl. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ne erőltesd. Nekem a második babám 7,5 hónapos koráig csak anyatejet volt hajlandó elfogadni. Két hónappal később meg csak darabosat evett és csak egyedül (kézzel), etetni már nem lehet. :o)

Ha erőlteted, elveszti a kedvét. Hat hónaposan nagyon szép, hogy eszi a gyümölcsöt.

Egyébként megpróbálhatod a gyümölcsöt zöldséggel keverni. (Krumpli -alma, vagy barack-krumpli, vagy répa-alma, stb. stb.)

Jó úton vagytok!

(Azért amit ti esztek, azt még ne add neki szerintem!)

2010. júl. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Bár mi csak 6 hósan kezdtük,de ugyanez volt!Semmi zöldség még répe se meg sütőtök sem!Viszont ugye elkezdtük a húst kóstolni őszibarackkal,és bármilyen zöldséget megeszik ha van benne hús!Meglepődtem,de az apja pont ilyen, bármit megeszik csak legyen benne jó sok husi!

És mi is a darabosat szeretjük,viszont csak a bébiételt eszi meg!Amit én csinálok azt nem ha a miénkből veszem ki akkor sem!:(

2010. júl. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Rendben,nem erőltetem..a mi kajánk szerintem is korai még neki..az az érdekes,hogy darabosan megeszi,ugyanazt összeturmixolom és semmi...
2010. júl. 9. 21:04
 6/9 A kérdező kommentje:

A doki szerint lassacskán adhatok neki husit...pár hét múlva megpróbálom úgy adni neki,hogy teszek a zöldséghez...sajnos a krumpliért nem rajong az pedig kell mindenbe..a rizst még nem próbáltam.

Köszi a gyors válaszokat

2010. júl. 9. 21:07
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha szereti a gyümölcsöket, akkor pl. almát keverheted a zöldséggel is, érezze az alma ízt, lehet, hogy úgy megeszi. hallottam egy ismerősömtől, hogy ő mindenbe banánt tesz.
2010. júl. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia! Az én babám is ugyanez, a gyümölcsöket falja (de csak a savanyúkat), a zöldségeket pedig csak nyamnyogja, már egy hónapja szenvedünk vele (6 és fél hónapos). A krumplit és a céklát egyáltalán nem ette meg. A rizst úgy-ahogy megeszi, én jól szétfőzöm, és répával vagy brokkolival keverem. Amikor egy picit megfűszereztem sóval és petrezselyemmel, akkor először elfogyott egy egész adag. Próbáltam már joghurtot hozzákeverni, mert az picit savanykás. Kapott már főtt tojássárgáját is, édesburgonyát és sütőtököt is, ezekből egyszer a felét hajlandó volt megenni. Ma csináltam neki salátafőzeléket, és másodjára az egy hónap alatt megevett egy egész adagot. Szóval én nem adom fel, valamit csak megszeret majd, próbálkozom az ízekkel, kap hamarosan cukkinit és tököt, meg spárgát. Ha semmi se jön be (az se nagyon működött, hogy gyümölccsel kevertem), akkor megpróbálkozom a csirkehússal. Ezzel még várni szeretnék, hogy szokja meg a főzelékeket, de ha végképp így marad, hogy max. harmadát eszi meg az ételnek, akkor kap húst.
2010. júl. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi a tippeket mégegyszer,próbálkozunk!!!!
2010. júl. 10. 08:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!