Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hetes kortól lehet,...

Hány hetes kortól lehet, érdemes rendszert kialakítani a babáknál?

Figyelt kérdés
9 naposak vagyunk, igény szerint szoptatok, a védőnőm azt mondta 3 hetes kora után jó lenne ráállni a 3 óránkénti evésre. Nem lesz ez nehéz így hogy most akkor eszik amikor ő akar? Hogy kell majd "átszoktatni"?
2008. nov. 13. 13:28
 1/5 anonim ***** válasza:
El kell döntened, hogy igény szerint szoptatod vagy 3 óránként. Igény szerint 3 óránként, olyan nincs. Majd "átszokik" Ő ha akar. Az én lányom 7,5 hónapos és van. hogy 2 óránként kéri a cicit. Lehet, hogy csak szomjas. Beáll magától a rend hidd el! Minden jót!
2008. nov. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

És a 3 óránkénti evést már most is lehetne kezdeni? Csak az elég nehéz nem? Mert ha éhes 2 óra múlva és üvölt a ciciért akkor abba az 1 órába mit csináljak vele?

Igény szerintivel meg akkor hogy menjünk majd ide-oda? Vagy abba beáll egy rendszer majd egy idő után?

2008. nov. 13. 13:58
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is igény szerint kezdtem szoptatni,most vagyunk 10 hetesek és a pici magától ráállt először a 3,majd a 4 óránkénti evésre.

2008. nov. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én két hetesen kezdtem rendszert kialakítani, Gina Ford: Kiegyensúlyozott Babák és Nyugodt Mamák kézikönyve alapján! Nagyon tudom javasolni! Most hat és fél hónapos a fiam, és nála nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb és vidámabb babát senki nem látott még! A könyv segít a helyes szoptatásban, az alvási szokások jó kialakításában, hogy a baba nyugodtan és jól aludjon egyedül. Az ő rendszere nem azt jelenti, hogy nem adsz enni, csak x időnként, hanem azt, hogy mire megéhezik a baba, már eszik, vagy már evett is, így nem kell jeleznie az éhséget, mire a babák nagy része már nyűgös. Hat hetesen már átaludta az éjszakát!
2008. nov. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Első vagyok: Ha éhes két óra múlva akkor etesd meg. Nem kell megvárni a 3 órát, ez az igény szerinti szoptatás lényege. Te sem mindent időre csinálsz. Van amikor hamarabb éhes vagy, van amikor nem. Az elmeneteleket mi úgy oldottuk meg, hogy vagy a kocsiban szoptattam ha kellett, vagy vittem lefejt tejet és cumisüvegből. Bár ezt ritkán csináltuk mert nem fogadja el a lányom csak a cicit. Rövif időre menjetek először akkor amikor úgyis alszik és akkor ki fogja bírni. Mondom, az én 7,5 hónaposom is van hogy még mindig 2 óra múlva kér, akkor nem is szopzik sokat csak 1-2 percet. Remélem segítettem.
2008. nov. 14. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!