Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most ez komoly? Tényleg így...

Most ez komoly? Tényleg így van vagy sokan jobb színben tüntetik fel a dolgot?

Figyelt kérdés

Nagyon sokszor olvastam itt, hogy jaj az én babám, gyerekem már x időtől átalussza az éjszakákat, csinálom mellette a dolgom hippsz hoppsz...


Nem mondom, tudok pihenni én is, de nekem olya se ilyen se olyan babám van. Kel is ejjel, alszik szépen, de nem este 8-tól reggel 8-ig... kb 2x 3x felkel cicizni. Napközben is rájön, hogy anyázni akar... van, mikor simán teszek veszek, van mikor egy mosogatás-elpakolás közben nyivákol...

(Igen hangulatfüggő is, és nem mindegyik baba egyforma.)


Itt jön az ellentét:akikkel, ismerősökkel, kollégákkal beszélek mind azt mondja, hogy jaj az ő gyereke nem aludt, jaj, örüljek, ha csak enni kel stb...


Most akkor ez mi?


2019. júl. 2. 15:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%

,,Igen hangulatfüggő is, és nem mindegyik baba egyforma."


Itt az igazság.

Egy lányom van és egy fiam. A lányom 2 hónapos korától átaludt minden éjszakát, a fogzás miatt is csak nappal volt nyűgös, éjjel tudtunk mellette aludni.

A fiam borzasztó görcsös baba volt, még mai napig nem alszik át minden éjszakát, pedig 3 éves lesz, 1,5 évig szopizott, minden éjjel 3-4x keltem hozzá.

Ez ilyen, lutri.

2019. júl. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%
Minden baba más. Ennyire egyszerű.
2019. júl. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%
Mindenkinek máshol van a gyerekkel kapcsolatban a tűrés határa, a gyerekek pedig nagyon eltérőek.
2019. júl. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%

Sok anya versenyt csinál ebből, ezért bizony van, aki hazudik. Pl. panelban felettünk laktak, este 10 előtt sose feküdt le a nagyobb se, a kicsit még 2 évesen is rendszeresen hallottuk sírni este. De a játszón dicsekedett a szuperanya, hogy neki mindkettő 6 hetes kora óta átalussza az estét.

A másik típusú anyuka a mártír, aki egyvégtében panaszkodik. Egész éjjel ébren van, mindig fáradt, semmire se ér rá.

A gyerekek többsége pedig hol ilyen, hol olyan. Lehet, hogy tegnap egy angyal volt, ma meg idegösszeomlást kap tőle mindenki. Aztán utólag mindenki arra emlékszik ebből, amire akar.

2019. júl. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
60%
Nekem valóban 6 és 8 hetes koruktól alszanak este 9-től reggel 9-ig. A nagy nappal letehetetlen volt sokáig, nem lehetett mellette mozdulni sem. A kicsi tök jól elvan egyedül is, matat, nézelődik, forgolódik.
2019. júl. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is teljesen változó. Az én fiam nagyon rossz alvó volt picinek és még most is csak 50%-ban alussza át az éjszakát 2 évesen. Tegnap pl. hajnal 1-ig kínlódtunk, ez a meleg borzasztóan megviseli. Az első 3-4 hónapban kb 1-2 óránként fenn voltunk éjjel és másfél éves koráig nem fordult elő hogy átaludta volna az éjszakát.

Ráadásul apa 3 műszakban dolgozik, tehát van hogy napközben el kell vinnem hogy ő tudjon aludni pár órát. Ekkor nyilván nem tudok házimunkát meg nagy főzőcskézést csinálni, örülök ha gyorsan behajítok 1 adag ruhát a gépbe aztán azt elszortírozom miközben még ezer dolgot szétpakol a fiam (egyem is meg, hát ő segít nekem :)).

Szóval teljesen változó hogy mikor tudok tenni-venni itthon és mennyit. Na meg hogy mit: porszívózni imád, jön és segít, néha kiveszi a kezemből. Seperni, felmosni, törölgetni szintén, na meg a mosógép is izgi. A főzés uncsi, a mosogatás meg valamiért rémálom....képes ellökni meg sírni hogy menjek már onnan - ezt nem tudom miért csinálja, de mióta járni tud ez van.

Szóval aki hozzám eljön az vagy épp pillanatnyi renddel szembesül, vagy folyamatban lévő bombarobbanás helyszínével... Sem dicsekvésnek, sem siránkozásnak nem látom értelmét. Néha szemet szúr a "szuper csúcs" anyák kommentje akik mindig mindent el tudnak végezni és 3 fogásos ebédeket főznek 4 gyermek mellett is. Én nem leszek attól szr anya hogy nem múzeumi rend uralkodik itthon, ő meg attól nem lesz gondosabb szülő hogy nála igen. Nem kell velük foglalkozni.

32/N

2019. júl. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Figy

A lányom hónapokig átaludta az éjszakát


Aztán fogzik


Most 2-szer kel általá


Rossz napon 5-6 szor


Jó napon nem kel


Van amikor megváltom a világot



Van amikor felkelni sem lehet vele


De spec szerencsés vagyok.. Sokkkal több a jó nap, mont a rossz

2019. júl. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokaf
2019. júl. 2. 20:42
 9/11 anonim ***** válasza:

Minden gyerek más. Még családon belül is.

A fiam szörnyen rossz alvó volt, voltak éjszakák, amikor óránként kelt, nem volt éhes, nem evett, a mai napig nem tudom, mi volt a baja (elmúlt 27 éves :-D); nagyobbik lányom kb.olyasmi volt mint a tiéd: alapvetően nyugis, néha nyűgösebb, éjszaka néha felkelt enni, de semmi extra; harmadik, kisebbik lányom volt A mintaba: első naptól fogva átaludta az egész éjszakát, este 9-től kb. hajnali 5-6-ig húzta lóbőrt, napközben élénk volt, keveset aludt, de nem sírt, inkább nézelődött, játszott, csak akkor jelzett kb., ha éhes volt. Szóval nekem mindenféle jutott. :-D

2019. júl. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyi idős a babád, az enyém kb. 2 estét ha végigaludt eddig, amúgy átlagban egyszer ébred, de úgy, hogy 22 körül szoptatom utoljára és utána teszem le aludni. Én is sokaktól hallom, hogy a gyerek már pár hetesen átaludta az éjjelt és...őszintén mondom, nem irigykedem.:D Igazából tényleg mákom van, hogy max. 2x, ha ébred, de ha többször kelne sem nagyon tudnék vele mit csinálni. Amúgy mikor idősebbek kérdezgetik, hogy ébred-e este, és mondom, hogy igen, akkor nincsenek meglepve, ebből gondolom, hogy ez nem egy annyira kirívó dolog. Amúgy nem értem, hogy egy ilyen egyszerű dologban miért kell hazudni egymásnak. Szerintem semmivel nem jobb vagy rosszabb az a gyerek, aki 5x ébred, mint az, aki születésétől végigalussza az estét.

Bocs az offért, erről ez jut eszembe:

"Bezzeg a Joli gyereke átaludta az éjszakát kezdettől fogva!

Csak enni kelt fel.

Meg, amikor fogzott.

Meg, amikor rossz napja volt.

Meg holtöltekor.

Meg fogyóholdkor.

De amúgy ooooolyan jó baba volt, egy kis tündér!

Mindig aludt. Amikor a szülei ébren voltak.

Mert amikor aludtak, akkor meg ő volt ébren."

2019. júl. 3. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!