Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit szoktatok énekelni a...

Ti mit szoktatok énekelni a babátoknak este?

Figyelt kérdés

Mikor énekeltek, etetés alatt is, vagy csak altataskor? Elmondanátok azt is, hogy mit? Én végigéneklem az etetést is, de csak az estit. Amikor lerakom, mindig ugyanaz a dal van.

Szoktam énekelni olyasmit is, ami nem kifejezetten gyerekdal, de pozitív üzenete, szép szövege van (musical betétdalok, rajzfilmek dalai).


2019. júl. 11. 22:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%
Metálzenét. Azt akarom, hogy Radics Peti rajongó legyen a ded.
2019. júl. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Három dalt szoktam elénekelni Neki (1-1-et az Aladdinból, Pocahontasból, Aranyhajból). Ezek mindig működnek. Mire a 3. végére érek, garantáltan alszik (1 éves). Már akkor is ezeket énekeltem Neki, mikor még pocakban volt.
2019. júl. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Szép csillagos az ég...


Este jó, este jó...


Egyszer volt hol nem volt egy icipici házikó, icipici házikóban ipmcipici ágyikó...

2019. júl. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Szürke ház falakra charlietól, hogyan tudnék élni nélküled demjén, most múlik pontosan, illetve ezt megtanultam mert olyan szép a zene szövege

[link]

Ezek úgy àllandóak babakora óta

2019. júl. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Néha mikor rámjön össze vissza énekelgetek, ez tetszik neki. Ilyenkor táncolunk is ez nagyon imádja. A kedvenc zenéje a Call me maybe, nem tudom honnan jött én nem is hallgattam sosem csak egyszer bekapcsoltam azóta imádja, elindítom vagy énekelni kezdtem már fülig ér a szája.

Este lefekvésnél pedig az Este jót éneklem :)

2019. júl. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Teljesen vegyes, ami nyugtató és főleg esti ének nálunk m:


Hallgatag erdő és a hova mesz falevél


A nagyfiamnak Radnóti altatójat énekeltek

2019. júl. 12. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Az elsőnek a hagyományos gyerekdalokat énekeltem. A másodiknak semmit nem éneklek, mert sírva fakad/meghatodik. Pedig nem tudok jól énekelni.
2019. júl. 12. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Legtöbbször most már amit ő kér. Amik örök slágerek: klasszikusok, mint Mókuska, mókuska, Boci, boci, A part alatt. Ezeket már ő is énekli. Szereti az Épít a mestert vagy a Nád a házam tetejét is. De rajzfilmek, mesék főcímdalait is egyre többet hallom tőle. Előadókban Halász Judit és Gryllus Vilmos akiket leginkább szeret. Halásztól most tanulom a Táltost, mert kellenek az újítások, főleg nekem, mert az életem elunom az 80-dik Erdő szélén házikó vagy Vuk után.

Egyébként is nagy zenekedvelő, kocsiban Kiscsillagot hallgat és énekel, mert mi azt szeretjük, mostanában nem gyerekdalokból a Scatman az abszolút sláger.

Igazából annyit akartam, hogy mindegy mit énekelek neki. Néha a nap közepén odalép és azt mondja a maga 21 hónapos tájszólásában: “Anya! Énekel Moncsicsi!” És akkor előkapom Ullmann Mónika dalát.

Én szeretem ezeket a gyerekdalokat, de elhiszem, hogy van akit a hideg ráz tőlük. Ismerek olyat, akinek az óvónők jelezték, hogy a gyerek Kárpátiát énekel a z oviban. Hű ez legyen a legnagyobb gond.

2019. júl. 12. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Billy Joel Lullaby
2019. júl. 12. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Musical dalokat szoktam énekelni és mivel még csak 8 hónapos, így teljesen mindegy a szövege is. A lényeg, hogy lassú legyen. Csak altatáahoz énekelek, meg néha csak úgy. Evés közben neki nem lehet, mert akkor nem eszik csak figyel. Evés közben nálunk megszünik a világ. Ilyenkor levegőt se nagyon szabad vennem...🤔😌
2019. júl. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!