Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mik voltak azok a dolgok...

Mik voltak azok a dolgok amiket megvetettek a babátoknak újszülott korban és elengedhetetlennek tartotatok Ill. mik voltak azok amiket megbántatok és egyáltalán nem vettétek hasznát?

Figyelt kérdés

#baba #kelengye #újszülot
2016. nov. 15. 13:31
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

Szia! Eddigi kérdések alapján mindenkinek más válik be és más lesz felesleges, de nálunk így néz ki a lista:


Nagyon jó szolgálatot tett:

- sok-sok textil pelus, mert az elején nagyon sok fogy – baba alá teríteni, büfiztetni, csak úgy megtörölni valamit

- gyógyszertári popsikenőcs – csak ezt használtuk, annyira bevált, pedig vettem mást biztos ami biztos alapon

- bugyola/kistakaró az első pár hétben a babát bebugyolálni – a mi babánkat ez nagyon megnyugtatta

- babakocsira akasztható kis tároló pohártartóval – ha csak rövid sétára ugrunk ki, egy pohárnak, telefonnak, pénztárcának ideális

- elektromos mellszívó, babaőr/légzésfigyelő – Avent és Angelcare AC401, mindkettővel maximálisan elégedettek voltunk, pedig sokat/sokáig használtuk

- pelenkázó alátét utazáshoz – az eldobható is tök jó, de nekünk volt mosható is


Amit megvettem, de felesleges volt utólag:

- klasszikus pólya – nagyon cuki volt benne, de kb 2x 15 percet használtuk, amikor rokonoknak mutattuk be a kisfiamat

- eletromos orrszívó – sokkal hatékonyabb a sima porszívós, a baba ugyanannyira nem szereti, de legalább gyorsabb is

- pelenkára rögzítős mobil légzésfigyelő – nagyon nehéz volt rendesen beállítani, sokszor riasztott tévesen, és kényelmetlen is volt a babának

2016. nov. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

Amit ajanlok:

-Kezi mellszivo, császár utan sokat segített hogy beinduljon a tej.

-Tejszaporito tea

-mikros sterilizator (cumisüvegbol itta csak a tejet..)

-sudocrem popsikenocs ha kipirosodna a popsi, nekünk csak az segít olyankor

-kezi, pumpas orrszivo (a kis beszaradt dolgokhoz tökéletes, porszivos verzió is jó ha van otthon de csak taknyos esetbe ajanlom)


Amit meg mindig nem hasznalok:

-steppelt takaró - utalja ha be van takarva..

-gyerek ágynemű huzat..

-baba párna

-gyerek koromvago szett. Ez egy akkor árverés! (avval az olloval lehetetlen levagni a pici kormot) sima koromvago kell, csak előtte fertotlenitsd le

2016. nov. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Na tenyleg mindenkinek mas a velemenye :D nekem nagyon jol jott:

-baba koromvagocsipesz

-mellszivo

-popsikenocs

-kis takarok, halozsak

-ejjelilampa

-pihenosszek

-babafigyelo

-sok eloke, textilpelus


Ami annyira nem kellett:

-szoptatosparna


Most mas nem is jut nagyon eszembe

2016. nov. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

Ami nekünk kellett:

-légzésfigyelő,ami bébiőr is egyben

-cumisüvegmelegítő (sima és autós töltős), mert tápszeres lett mindkettő

-a babaollónál annyiban értek egyet,hogy az elején, amíg nem izeg-mozog valóban jó a sima körömvágó is, de amikor már ficereg, akkor azért nemárt,ha tompított a vége

-hálózsák

Most ide nem írom le azt,hogy pl. popsikrém, meg fürdető, meg ruha,tápszer stb mert ezek nálunk egyértelműen kellettek.

Ami nem kellett:

-mikrós sterilizáló (bár ezt kölcsön kaptuk)

-babaágynemű (ezt ajándékba kaptuk)

-másodiknál cumisüvegmosó (Mam-os üvege van, ami szétszedhető és simán szivaccsal takarítható)

-4 pár kocsicipő (szerintem egy is megtette volna)

-elektromos mellszívó (mivel nem igazán volt tejem, kipróbáltam, de kézivel több jött valamennyivel)

-babahinta (az elsőnél jól jött, mert őt még ott altattam,ahol a házban éppen voltam, a Kicsinél szigorúan az ágyban aludt, így a hintában max. napi kétszer 20 percet,ha volt).

-babakocsira esővédő (adták hozzá, de sosem használtam, úgy éreztem dunsztolnám alatta a gyereket)

Nagyjából ennyi! Szerencsére sok felesleges dolgot nem vettünk!

2016. nov. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ami nem jött be:

-silly spoon gyógyszeradagoló

-svéd pohár

-rágókák tömkelege

-rugalmas kendő (feszes csípő miatt ordított benne. Túl laza csípőre jó lett volna.)

-infacol, biogaia, espumisan, szélcső (lázmérő vége kisebb és hatékonyabb - szerencsére nem kellett sokszor, csak a legelején)

-cumisüveg melegítő (vissza is vittük). Gyorsabb volt melegvízbe állítva megmelegíteni a tejet.

Ami a legjobb vétel volt:

adamo hinta

2016. nov. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

En abbol szemezgetek amiket felsoroltak:)

Szerintem sok mulik azon higy cumisüvegbol eszik vagy szopik. Ha tapszeres akkor mikros sterilizator a legjobb. Cumisüveg melegítő meg csak türelmes babanak való :)) ha visit hogy ehes, senkinek nem jó 5-10 percet meg varni. En mikroban melegitettem mindig 15 masodpercig, kezmeleg lett.adamo hintat vettunk, de csak mikor 6 honapos volt, mindig ki akart fordulni belőle. Biztos szoktatas kerdese. Vagy az elejen vagy sima hinta inkább. Azt imadja! Babakocsira esovedot en sokat hasznaltam, minden nap, sokat setaltunk, ha csepergett ratettem en nyugodtan hazatoltam. Ha meg kertben altattam akkor jol jott nyaron a szunyoghalo. Erős fenyt nem szerette, a napvitorla babakocsira nekunk nagyon bevalt. Es esztetikusabb mint egy pelus ket csipesszel.. :)) es a gyerek fejet is latom

2016. nov. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ami nekünk nagyon bejött:

Adamo hinta (nem is tudom mit kezdenénk nélküle)

Mikrós sterilizáló tasak

Pólya ( abban alszik, mert a hálózsák nagy neki)

LégzésFigyelő

Játszó szőnyeg


Ami teljesen felesleges volt:

Baba ágynemű

Baba olló

Mellszívó (sajnos semmi tejem nem volt)


Hirtelen annyi jutott eszembe.

2016. nov. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A cumisüvegmelegítőt sokan nem ismerik, azért nem nyilatkoznak elismerően. Tápszeres, türelmetlen babánál pont,hogy a legjobb. Ugyanis be lehet állítani fix 40 fokra. Tehát belerakja az ember a vízzel teli cumisüveget, az pedig felmelegíti és meg is tartja 40 fokon. Csak a port kell hozzádobni. Gyorsabb mint a mikró!
2016. nov. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!