Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Karácsony környékére várjuk a...

Karácsony környékére várjuk a babánkat, és egy lehetséges név van, amiben egyet tudunk érteni, viszont a névnapja karácsony környékén van (pár nap eltérés). Tehát szülinap-névnap-karácsony kb. egybeesne neki mindig. Adnátok ezt a nevet akkor is?

Figyelt kérdés
2019. júl. 19. 22:04
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
80%

Annyit mondhatok kérdező, hogy nálunk a családban a sógorom ilyen "peches". A tesójának eloszlik a 3 ünnep az évben, 3x kapott gyerekkorában is ajándékot, de a sógoromnak mindig egybe vettek a rokonok egy valamit, ezért nem volt sosem előnyös helyzetben a báttyal szemben. Ez nagy kitolás neki, és jogosnak érzem, hogy bántotta főleg gyerekként. Tehát már csak az olyanok védelmében, mint a sógorom, azon a véleményen vagyok, hogy nem adnám neki azt a karácsony közeli nevet.

Ja, lepontozhattok engem is, nem fájt, nem fájt, köszönöm a lekvárt :D

2019. júl. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
50%

Adnám


(Fiam szülinapja 02.12., névnapja 02.14.)

2019. júl. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
82%
És azért mert Malajziában azt se tudják mi a névnap, szarjuk le mi is ennyi erővel a hagyományainkat? A mi családunkban érdekes, kedves tradíciók kötődnek a névnapokhoz, ezen kívül meg is ajándékozzuk egymást. Az én gyerekeim mindig nagyon várják, legalább annyira mint a szülinapjukat. Ha már amúgy is a Karácsonyt és a szülinapját egybe fogjátok mosni, legalább egy ünnep legyen neki is évközben. Én egészen biztos nem adnám, de ez én vagyok. Ha nektek pl a névnapoknak semmi jelentősége, akkor adjátok, végülis akkor tök mindegy.
2019. júl. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
95%

A lányomnak 5 nap eltérés van a 2 ünnep közt. Mindig külön tartjuk és a tágabb család is így tesz. Van rutinunk benne, én dec. 21-én születtem és gyerekkoromban soha nem olvadt össze a két ünnep. A keresztlányom dec. 24-én született. Ha aznap nem találkozunk, akkor 2x hívom fel, délelőtt a szülinapja miatt, délután a karácsony miatt.


A helyetekben simán adnám a kedvenc nevet.

2019. júl. 19. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
43%
Egy osztalytarsam anyukajanak Szenteste van a szuletesnapja es a nevnapja is. Nem csinal belole gondot.
2019. júl. 20. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
60%
A fiam karácsonyi baba, anno szenteste indult be a szülés, ahogy a lányom (ő is decemberi születésű) mondja őt a Jézuska hozta. Szerintem azt a nevet válasszátok ami tetszik, ne azt nézzétek mikor van a naptárban. Mi meg ünnepeljük a szentestét, kap mindkettő ajándékot és a fiacskám másnap is mert akkor van a szülinapja.
2019. júl. 20. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
85%
Én gyerekként nagyon nem szerettem, hogy a téli szünetre esett a névnapom, születésnapom. A többieket mindig ünnepeltük a suliban, engem soha :( És persze, felnőttként az embert ez nem érdekli, de gyerekként bizony fájt :( Az is, hogy a tesóim évente háromszor is kaptak ajándékot a nagyszüleinktől, nekem meg egy jutott, mert hát ezt egyben kapod :(
2019. júl. 20. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
70%

Karácsonyra vártuk mi is tavaly. A Dávid nevet kapta, neki is ott a napokban van a nevnapja. Nem zavart, a szülőknek kell jól kezelni. Pl nincs "egy nagy ajándék", meg "tudd be nevnapodra is". Külön terveztük ünnepelni a kettőt, nem lett volna egybevonás. Aztán nekünk végül novemberi születésű lett.


Egyébként nekem is csak 6 nap van a nevnapom és a szülinapom között.

2019. júl. 20. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
90%
#18 vagyok, az lemaradt hogy természetesen a karácsonyt is külön ünnepeltük volna. Ha aznap született volna, akkor is megoldjuk.
2019. júl. 20. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
69%

4. Vagyok


Nálunk a névnap egyenértékű a szülinappal.


Összejövünk, ünneplünk.

Munkahelyennis névnapot nem szülinapot tartunk.



Ha nálatok nem így van, akkor adjad

Ha így, akkor ne

2019. júl. 20. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!