Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Karácsony környékére várjuk a...

Karácsony környékére várjuk a babánkat, és egy lehetséges név van, amiben egyet tudunk érteni, viszont a névnapja karácsony környékén van (pár nap eltérés). Tehát szülinap-névnap-karácsony kb. egybeesne neki mindig. Adnátok ezt a nevet akkor is?

Figyelt kérdés
2019. júl. 19. 22:04
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
64%

Persze, hogy egy felnőtt nem csinál belőle gondot. Miért is tenné?🤦🏼‍♀️

De egy gyereknek igenis rosszul tud esni, hogy egész évben semmi ünneplés, hanem minden egyszerre és egy évet kell rá várni mindig.

Tesóméknál úgy van, hogy január első hetén van a gyerek szülinapja, meg a hivatalos névnapja is, de a névnapját májusban ünnepeljük, tesóm szülinapján, így év közben is kap ajándékot.

2019. júl. 20. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
75%
Kérdező.December 24 en van a nevnapom rs december 25-en a szulinapom.Mindig is egybe tartottunk mindent..főleg a karacsont.Nagyon utaltam es utálom mai napig.Őszintén megmondva nem 1× ellettem felejtve mert karácsony volt..nem az en név és szulinapom.Habár ez egy normális csaldban gondolom nem fordul elő.Másrészt mindig csak egy dolgot kaptam.De azt is igazából karácsonyra.Amíg nem volt gyerkocunk csak ketten voltunk a parommal évekig nem tartottunk karacsonyt.Csak a szüli név napjaim voltak.
2019. júl. 20. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
44%
Szilveszter napján születtem, soha nem volt gond, hogy 1 héttel előtte karácsony volt. Lányom névnapja 4 nappal van a születésnapja előtt, 13 éven keresztül máskor ünnepeltük. Jövőre egyben szeretné tartani.
2019. júl. 20. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%
Biztos befolyásolna a döntésben, de ha annyira csak az tetszik, akkor végül maradna. Családi ünneplésre meg meg lehet nézni, a legtöbb névnek több névnapja is, vagy ki lehet tűzni szerintem egy másikat is csak úgy, és kész. (Nálunk is van ilyen, akinél egy évszakban kéthetente van ünnepelni valója meg közös ünnep... hát elég nehéz dolga van olyankor a családnak, hogy még mit találjunk ki, aminek örülne. És tudtommal több európai országban a munkahelyeken, barátokkal csak a névnapot ünneplik, míg a szülinap családi esemény.)
2019. júl. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
60%

Simán.

Mondjuk mi névnapot eleve nem ünnepelünk, mert külföldön élünk, de anno sem volt gond, hogy anyám Eva. Kapott ajándékot a nevnapjara is, meg Karácsonyra is. Bumm, itt meg még hozza kellene adni egy szülinapi ajándékot tortával. Szuper.

2019. júl. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
42%
En nem adtam pont ezért. Alapbol nem problema, ha karácsony környéki, de majdnem akkor szuletett.. Nekem is mondták, hogy hulyeseg, hogy nem akarom adni. Aztan az ido minket igazolt... Igy sincs felkoszontve a család reszerol, pedig mondtak h jajj, dehogy fogják egybemosni(nem az ajandek a lenyeg). Pl sogrom is h neki is akkor van a nevnapja, marmint karácsonykor és neki sem problema... Ja de nyaron szuletett es nagy nyári grillpartykat tart maganak... Felnottkent... De azert nekem magyarazott :D Szóval en nem akartam kitolni a gyerekkel ennyire.. Annyi mas nev van a vilagon.
2019. júl. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
44%

Nekem a név már a születése előtt 13-14 évvel megvolt, úgyhogy az sem érdekelt volna ha egy napon lenne a 2!

Külön köszöntjük őt természetesen


#12

2019. júl. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
90%
Egy nevet egész életében visel valaki,és nagyon meghatározó.Ez a legfontosabb.Ti válasszátok ezeket külön,és semmi gond nem lesz.
2019. júl. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
54%

28, lehet, hogy a család szétválasztja.

De tudod, milyen rossz volt gyerekként megfejni, hogy a többieknek hozták az ünnepléshez a suliba a sütit, akármit, aznap ő volt a központ, nem felelt... Hogy nekem sose lehetett se szülinapi, se névnapi bulim, mert a két ünnep közt nem lehet szervezni, mindenkinek más dolga volt?

2019. júl. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Nem megfejni, megélni 😂
2019. júl. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!