Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kiválthat ellenszenvet egy...

Kiválthat ellenszenvet egy babában a terhesség?

Figyelt kérdés
Nagyon furcsa a 14 hónapos kisfiam. 3 hónapos terhes vagyok és kb 1-2 hónapja nagyon megváltozott. Az apukája a minden nagyon apás lett. Emellett engem sokszor elutasít , ellenséges velem. Ha nem lát akár csak pár órát is és megölelem ellök magától vagy hisztizni kezd, hogy ne nyúljak hozzá. Pl volt olyan, hogy két napig nem látott és amikor haza értem hátat fordított nekem és ott hagyott egy napig nem jött a közelembe:(Eddig minden rendben volt köztünk:'( olyan rosszul esik , a védőnőm szerint a terhességem váltja ki belőle. De ez borzalmas mintha nem szeretne ma is úgy elsírtam magam amikor hiszti rohamot kapott azon , hogy én emeltem fel nem az apukája...teljesen elkeseredtem , lehet , hogy a testvérével is így fog viselkedni? Valakinek volt ilyen?

2019. ápr. 5. 20:20
 1/5 anonim ***** válasza:
96%
Nem a terhességed változtatta meg, inkább te változtál a terhességed miatt, amit ő érez. Pici még, nem érti a dolgokat, semmit nem fog fel a terhességből, de a változást érzi részedről és így mutatja ki.
2019. ápr. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%
Így van, szerintem is te változtál emiatt. Majd megszokja. Csak legyél vele sokat.
2019. ápr. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
79%

Amikor két napra "eltűntél" majd megérkeztél, a haragja, az, hogy ellökött annak szól, hogy "elhagytad" csak még pici nem tudja megfogalmazni a fájdalmát. Haragudott rád, amiért eltűntél. Teljesen normális reakció. Sok szeretet, és türelem kell.

Ajánlom, egy kis pszichológia alap műveltséget szerezni, ha rajtam múlna, kötelezővé tenném, a várandósgondozás részévé tenném.

2019. ápr. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
79%

Az hogy két napig nem látott es nem ugrott a nyakadba-teljesen érthető. Egy ilyen pici baba másképp éli meg a dolgokat. Amit nem lát nincs is, nem tudja hogy visszajössz, nem vár és nyilván nem különösebben örül. Ha ellök akkor az lehet azért van mert kiszakítod a kisvilágából. Adj neki időt lehet két perc múlva oda megy hozzád és megölelget.


A másik a hisztiroham- gondolj bele, egy aprócska ember, tele frusztrációval, álló nap alulról szemléli a világot, nem látja mi van fent, alig jut érvényre az akarata. Ha lapoz egy könyvet-elszakad, ha odamegy egy toronyhoz-ledől, nem tud ezt nem tud azt....

Egy dolgot szeretne: x emelje fel, erre jön y és felkapja- te hogyan reagalnál ha valaki akaratod ellenére felkapna... hát gondolom elszakadt nála a cérna. Ez egy nagyon nehéz korszak. De nem ellened irányul egyszerűen ez egy ilyen korszak, ügyesedni fog, egyre több minden sikerül egyre jobban beleillik a világba és úgy lesz egyre könnyebb vele, neki.

2019. ápr. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
61%

"Pl volt olyan, hogy két napig nem látott és amikor haza értem hátat fordított nekem és ott hagyott egy napig nem jött a közelembe:("


Ennek semmi köze a terhességedhez.

Nem tudom, mi miatt hagytad 2 napra magára a 14 hónapost, de kb. ezt várhatnád ilyenkor akkor is, ha nem volnál terhes.

2019. ápr. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!