Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor mászni fog vagy...

Most akkor mászni fog vagy kúszni?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Van egy 6,5 hónapos kisfiam. Forog minden irányban illetve körbe-körbe kúszik. Voltunk 6hós védőnői státuszon, ahol ez ellhangzott és a védőnő mondta, hogy ebből lesz a mászás. Most akkor ő nem fog kúszni előrehaladás érdekében? Kihagyja és csak mászni fog? Vagy a körbe-körbe kúszás is betöltheti a kúszási "állomásunkat"?

Mikor várható a mászás? 26-án lesz 7hónapos. Felpucsít ha hason van, de nyújtott lábbal tolja az arcát a szőnyegen vagy az ágyon. Néha látok nála kúszás jellegű haladást mint ha egy versenyúszót néznénk, "fél-forgásokkal" ide-oda megy előre de csak pár centit. Mintha úszna úgy néz ki. (Remélem érthető ahogy fogalmaztam)

Köszi a válaszokat.


2019. júl. 21. 09:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Ugyanrzt csinálja a 6 hósom. Nekünk is azt mondták ez is kúszás. Bár nem tudkm,hogy ebből lesz-e mádás, a nagyfiam azt teljesen kihagyta,csak felállt, ült aztán 1 éves kora körül mászott egy kicsit.
2019. júl. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mászás a négykézlábra állásból lesz, ebből kúszás szerintem, de lehet csak rövid ideig fog, és hamar mászásba vált át.

Az én fiam 2 napig kúszott, majd átváltott mászásba, mert a gyorsabb és nem annyira megerőltető. A lányom 2 hónapig kúszott mielőtt mászott volna. Már tudott négykézláb menni, mégis sokszor lehasalt még kúszásba, mikor azt érezte biztonságosabban. Uez járásnál is, tud már jarni, de sokszor még mászik.

2019. júl. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
És ettől a körbe körbe kúszástól (2hónapja csinálja) mikor várhatok előre haladást? :)
2019. júl. 21. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!