Rosszabb valamivel ez a hordozó, mint a kendős fajták?

Figyelt kérdés

Babát várok és én nem akartam hordozni, mert nagyon nem tetszenek a kendők, viszont most láttam ezt. Ez rosszabb/másabb valamivel?


[link]


2019. nov. 9. 21:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
81%
Ha olyan hordozót látsz, amit úgy reklámoznak, hogy kifele van benne fordítva a gyerek, azonnal sétálj tovább! Nem értenek a hordozáshoz.
2019. nov. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
32%
A nagyon kendő partiak le fogják szólni, de látszik hogy elég nagy terpeszben tud lenni a lába és a hordozó anyaga nem merev, tudja követni a baba "formajat".
2019. nov. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
82%

Nem állítható a terpesz.


A kendőpártiak meg azért szólják le az egészségtelen cuccokat, mert árt a gyereknek.

2019. nov. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Én nem értek a hordozáshoz de itt nem megfelelő a terpesz.
2019. nov. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Értem, köszi, akkor leteszek a hordozásról.
2019. nov. 9. 22:12
 6/20 anonim ***** válasza:
73%
Ez legalább jó. [link]
2019. nov. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, kérlek olvass utána.

Nagy vonalakban: vannak megfelelő eszközök, amik a babának jó pozíciót biztosítanak. Erre van egy checklist pl a www.hordozo.hu oldalon. Fontos, hogy a baba arccal a szülő felé legyen, a háta domborodjon, a térdek a fenék felett legyenek síkban és M alakban térdtől térdig támasszon az eszköz.


A jó eszköz lehet:

- kendő (karikás, rugalmas, szövött)

- fèlig formált eszköz (mei taj)

- csatos hordozó.


Ezeken belül minden eszköznél megvan, mekkora babának jó, általában a csatik 4-6kg körül legkorábban. A lényeg hogy ne legyen rá nagy az eszköz és jó pozíciót tartson.

Vannak olyanok, akik nagyom erősen kendőpártiak, a kendő valamivel szabadabban, mármint pontosabban àllítható, követi a pozíciót, de egy jól választott formált eszköz is jó.

Hordozási tanácsadáson javasolnak ilyet.

Jó márkák csatikra: Manduca, Magyarinda, Bondolino, Kibi, Emeibaby, Sweetberry, Liliputi, de a www.hordozo.hu-n sokat meg tudsz nézni. Használtan is lehet ezeket kapni olcsóbban.


A rossz eszközöket onnan ismerni meg, hogy olcsók, mindenfèle babadiszkontok forgalmazzàk őket, a babát kifelé fordítva is beteszik illetve látod, hogy nincsenek magasan a térdek, nem tart térdtől térdig stb.


Ha beírod azokat a márkaneveket a gugliba, amiket írtam, fogod látni a különbséget.

2019. nov. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
71%
Nem, a liliputi csatos sem optimális újszülöttnek.
2019. nov. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
39%
Van benne újszülött szűkítő kiegészítés. Hordozási és szoptatási tanácsadó nőgyógyászom volt, jóváhagyta. De biztos jobban tudod.
2019. nov. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
84%
Emeibaby, hoppediz hoptye, liliputi lilitai, storchenwiege félcsatos, didymos didytai. Ezeknek nézzél utána, egyik se kendő. Meitai a neve, kötözős, de egyszerűbb mint a kendő. És a sima kengurutól sokkal sokkal jobb mert nem szakad le a derakad a gyerek súlyától és a baba csípőjének is jó. Az említett márkák/típusok használtan is megfelelően funkcionálnak.
2019. nov. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!