Rosszabb valamivel ez a hordozó, mint a kendős fajták?

Figyelt kérdés

Babát várok és én nem akartam hordozni, mert nagyon nem tetszenek a kendők, viszont most láttam ezt. Ez rosszabb/másabb valamivel?


[link]


2019. nov. 9. 21:46
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
76%

8. Valóban nem optimális, mert a liliputi elég nagy, de egyrészt a kérdező nem írta h újszülöttként akarja hordozni, másrészt ha eljut vhová ahol kap segítséget, akkor úgysem adnak oda nem jól beállított eszközt és pl a Kibi már egész piciknek is jó.


A legfontosabb, hogy ne vegyen csípőgyilkos kengurut óccsón a netről, de nem is adja fel az egészet

Szetintem.

2019. nov. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
83%
Ez nem jò, pedig az Ergobabynek vannak jò hordozòi, csak nem ùjszülött kortòl ès nem ez. Ha ùgy èrzed bèna lennèl a kendőzèshez, nèzd meg a Clise Caboo karikàs hordozót. Èn akb 16-18 òràs gyerekem ebben vittem haza :)
2019. nov. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
*Close Caboo
2019. nov. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
91%

Mi baj a kendővel? A megkötés? Karikás kendőt nagyon egyszerű megkötni. De ha semmiképp nem akarsz kendőt, lépj be egy hordozós csoportba és tájékozódj. Egy rossz hordozóval csak kárt teszel a kicsiben.

Off: Én is ockodtam a kendőtől, de ma már azt mondom, életem egyik legjobb befektetése volt

2019. nov. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

A csatos hordozót alapvetően totyogós kortól ajánlják, de persze egyéni mérlegelés alapján lehet előbb is. Újszülőtt korban általában azért nem ajánlott, mert a pántok visszavezetik a súlyt a baba törzsére, nem támaszt pontról pontra, illetve könnyen túlterpeszt benne a baba. Ezek többnyire akkor is fennállnak, ha van hozzá újszülöttszűkítő.


Újszülöttnek a szövött hosszú kendő, a karikás kendő és a rugalmas kendő az ideális.


Kompromisszumis megoldás a kendő alapú, több ponton állítható félcsatos vagy mei tai hordozó (pl. Storchenwiege, Hoptai, Lilitai, Lujzus stb). Ez sem kifejezetten újszülötteknek való, de sokkal inkább igazodik a babához, mint a csatos, és így korábban is használható.


(Amúgy akihez én járok hordozási és szoptatási tanácsadó, ő csecsemő- és gyermekorvos, neonatológián dolgozik, de nem gondolnám, hogy ezen kéne versenyezni.)



[link]


[link]

2019. nov. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem hordoztam úgy rendeltem meg a mei tai-unkat. Teljesen jól, könnyen megtanulható kötni. Picinek inkább kendő a jobb, később mei tai, aztán csatos. Én sem akartam hordozni, de megváltás volt amikor elhallgatott végre az én hasfájós lánykám.Gremese, Liliputi, Magyarinda oldalakat tudom ajánlani.
2019. nov. 10. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
34%

Nem kötelező magadra kötni. Remek babakocsikat is lehet kapni, és azt nem kell megtanulni használni. Csak beteszed és tolod.

Az elég érdekes, hogy nem tetszenek a kendők. Nagyjából millió mintával kapható, minden stílushoz és alkalomhoz van megfelelő. A barátaink most vettek kettőt, mert az irodista apuka nagy duzzogva kijelentette, hogy sajátot akar, ő nem fog rocker csajos kendővel utcára menni. Választott egy pasis mintát.

De írom: nem kötelező. Ott a babakocsi, és a legősibb módszer: viszed ölben.

2019. nov. 10. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
70%

Nem minden baba szereti a babakocsit. Az enyém konkrétan utálja. Üvölt benne mint akit nyúznak. Sokszor próbáltuk, sokáig de nem. Hordozó imádja.

Egy 6-7 kilós gyerekkel meg nem igazán opció úgy sétálni, hogy az öledbe kapod

2019. nov. 10. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
68%
Hordozót, kendőt házon belül is lehet használni. Nyűgös a kicsi, belekötöd és megnyugszik. Te meg azt csinálsz amit akarsz
2019. nov. 10. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Az én gyerekem 3 hónaposan került csatosba, semmit nem terhel rá vissza, amit a kendő sem, ha jól van bekötve a baba. Állítható a terpesz. Az újszülött szűkítőben èn se hiszek.

De tudom, ez ilyet hit kérdés még a tanácsadók között is.

Kb olyan mint hogy az egyik vagy másik bevizsgàlt vérnyomás csökkentő jobb-e, de ehhez képest a linkelt eszköz olyan mintha vki gumicukrot reklàmozna vérnyomás csökkentésre.

2019. nov. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!