Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Melyik a legjobb babakocsi?

Melyik a legjobb babakocsi?

Figyelt kérdés

Úgy tudom a Stokke, de mielőtt megvenném érdekelnének más lehetőségek is. Örülnék, ha kicsit jobb árban lenne, de ebben az árkategóriában is érdekelnének a válaszok. Elvégre nem szeretném úgy megvenni, hogy találnák jobbat is abban az árban.


Emellett szeretném kikérni a véleményeket egy bizonyos babakocsiról. Ha a Google-ha beírjátok, hogy “babakocsi sun gold” az első találat lesz. A gyakori nem engedi, hogy leírjam a márkanevet.



2020. júl. 23. 13:54
 1/6 A kérdező kommentje:
+ Mit gondoltok arról az elvről, hogy a babakocsiba, autósülésbe és matracba érdemes sokat fektetni? Ez tényleg így van? Ha nem, akkor mi a legfontosabb, amire érdemes többet szánni?
2020. júl. 23. 14:01
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hat a stokke nagyon jól néz ki, de nem túl széleskörűen praktikus.

Nekünk egy “olcsó” hauck sunny a kedvencem. Baby hordót is lehet rá tenni meg teljesen dönthető. Kb 50-60 ezer volt és imádom. Picire csukhato. Könnyen irányítható. Fokozat nélkül fő tehető. Egy hátránya van, nem tudom állítani a rólad irányt így ha szembe süt a nap nem túl praktikus de majd veszek rá külön kis napernyőt.

Szerintem nem az ár számít. Nyilván egy 3in1 kocsi drágább lesz - nekünk is van az is, mégsem szeretem annyira mint ezt a kis kompakt hauckot. Pedig amúgy az egy 250 ezres kocsi...

Na mindegy nem a sunnyt akarom reklámozni hanem azt szeretném csak mondani, hogy az lesz a jó ami a te igenyeidnek megfelel. Így en azt mondom, menj el boltba és tologasd a kinézett márkákat.

Az autosulesnel sem feltétlen az ár számít. Inkább a törés teszt. Lehet egy 80 ezres kenterbe ver egy 150 ezrest. De meg ez sem számít. A legtöbbet az számít, hogyan kötöd be. Ismerősömék nem kötik be normálisan a gyereket. Konkrétan ki tud bújni a pántból. Na így aztan tökre mindegy milyen az az autosules. A 30-40 ezresbol is van korrekt. Ha meg letarol egy kamion akkor meg ugye sajnos mindegy 😞

2020. júl. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem Cybex Priamom van. Nagyon, de nagyon szeretem. Praktikus, hogy a sportrésszel együtt összecsukható (Stokkéból csak a Beat csukható össze egyben, a többi nem), teljesen vízszintesre dönthető az ülése (Stokkéból szintén csak a Beat tudja), hatalmas a kupolája, hatalmas a mózeskosara és a sportrész ülőfelülete. És a Cybexnek még a hordozója (Cloud Z) is vízszintesig dönthető, így nem kell görnyednie benne a picinek. Csak pozitívumot tudok mondani a magáról márkáról.

Sok Stokkés ismerősöm hamar lecserélte, mert kicsi az ülőfelület, és macera összecsukni (szét kell szedni hozzá teljesen). Még az a márka amiről jókat hallok, az a Bugaboo, én is néztem, amikor babakocsikat neztünk (kemény 3 hónapja 😂, szóval nekem még firss az élmény) és nekem az volt az egyetlen "problémám" a Buagbooval (a Camelon-t és a Fox-ot néztük), hogy nem külön vázon van a mózes, hanem egy vaz és a textilt kell rajta kicserélni (ez nem tudom mennyire érthető így), egyébként sokan mondják, hogy hű, de alacsonyak a buagbook, de a Cybexnél kb. semmivel nem alacsonyabbak (a Stokkénél egy picikével alacsonyabbak, de ennek köszönhetően stabilabbak). Amit nekem még rengetegen ajánlottak, az a Quinny Moodd (nálam ez volt a másik "befutó", de a férjemnek a Cybex jobban tetszett, így lett az), magasságban a Stokke körül van, de sokkal stabilabb, egyébként bár ennek is kagylóülése van, 100x nagyobb mint a Stokkéé, és még vízszintesig is dönthető.

Megnéztem ezt a babakocsit is amit írtál, (lehet, hogy nem ezt a modellt, erre már nem annyira emlékszem), de nekem valahogy nem esett kézre a tolókarja és (nekem) baromi nehéz volt összecsukni.

Összességében én azt mondom, hogy nézd meg mindent amit gondolsz és hasonlítsd össze őket, és az igényeid szerint "szelektálj"!🥰😊

2020. júl. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem ezek csak a szülőknek fontosak. Rongyrázásra. Semmivel se jobb a Stokke, mint a fele annyiért, sőt néha negyed annyiért, akár használtan kapható babakocsik. Pont úgy el van abban is a gyerek és pont úgy nem tudod majd belekönyörögni, amint tud járni. Felesleges pénzköltés.


Az autósülés életet menthet, nyilván abból érdemes racionális áron biztonságosat venni, de ott sem kell toronyóra lánccal, csak hogy elmondhasd, hogy a tiéd 3x annyi, mint a szomszédé.

2020. júl. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

4, a stokke rongyrázás, tény, mivel tudásához képest túlárazott. Funkcionálisan sokkal jobb kocsikat lehet kapni negyedáron.

De egy jó kocsi aranyat ér, ha szükséged van rá és kihasználod.

Pl:

-ha nem indul el olyan gyorsan az a gyerek, mint szeretnéd - első gyerekünk 20 hónapos elmúlt, mikor eljutott addig rengeteg gyógytornával és még utána se táltosodott meg, 4 éves koráig használtuk a kocsit;

-vagy: sokkal banálisabb ok, ha nincs autód, egyedül vagy napközben, így mindent b.kocsival kell elintézz. Bevásárlás, ügyintézés tömegközlekedéssel ... ekkor hamar megtapasztalod, hogy nem mindegy mivel szenvedsz. Pl: láttam már a szemem előtt lorellit, ami kitörte a kerekét, vagy buszról leemelt kunertet, amit majdnem felborítottak, mert ketten alig bírták leegyensúlyozni

Egyébként még az ősrégi cybex callistonk is veri a stokkét.

2020. júl. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ismerősöm vett stokke babakocsit is, meg aliexpressről rendelt egyet kb 80-ért. Az alisat sokkal jobban szereti. Mindenképp el kell menni, kipróbálni többet is, ami tetszik, aztán kialakul, milyet is szeretnél.
2020. júl. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!