Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Liliputi rugalmas kendőről...

I am Nephilim kérdése:

Liliputi rugalmas kendőről vélemények, saját tapasztalatok?

Figyelt kérdés

3 hetes Babóm van. Eszméletlenül vágyik a közelségemre napközben, úgy érzem, hogy egy hordozó kendővel ki tudnám elégíteni mindkettőnk igényeit.

A Liliputi rugalmas hordozó kendővel szemezek, de még nagyon kezdő vagyok ebben a kendővel való hordozás világában, szóval minden tapasztalat, tanács érdekel.


Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat.:)



2022. aug. 28. 10:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Volt, de nem szerettem. A szövött karikás nekem könnyebbnek bizonyult ilyen korban.
2022. aug. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én imádtam, kislányom nem volt soha nagy súlyú, így elég sokáig ki is tudtuk használni, de azt vedd figyelembe, hogy kb 6-7 kg súlyig lehet csak ezt a fajtát. De én másodszor is biztosan azt használom az elejen. Nagyon gyorsan meg lehet tanulni a kötest, facen van a liliputi klub nevű csoport, ahol hordozási tanácsadók segítenek is a helyes kötésben. Annyi javaslat, hogy ne olyat vegyél, amiben van egy plusz anyag, ami mintás, mert ott nem nyúlik a kendő, és emiatt kicsit nehezebb szerintem megkotni, a sima egyszinuek a legjobbak :)
2022. aug. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%

Nagyon szerettem, de meg kell tanulni elég feszesre kötni. Egy hátránya van, hogy melegebb, mint a szövött kendő, mert 3 rétegben fedi a babát, csak így biztonságos a rugalmassága miatt.

A szövött kendő egy rétegben is biztonságosan tart. Ha van hordozós klub a közeledben, vagy akar a liliputi boltba el tudsz menni, kipróbálhatod mindkettőt.

2022. aug. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mind a kettőtöknek.

2.-nak: Most 4kg-nál tartunk, akkor még pár hónapig akkor tudjuk használni.

Ezt ajánlották többen is, már csak azért is, amit írtál, hogy egyszerűbb, és könnyebben meg tudom vele tanulni a helyes technikát.

Köszönöm azt a plusz tapasztalatot a két rétegű kendőről, akkor nem olyat nézek.

2022. aug. 28. 12:19
 5/10 A kérdező kommentje:

3.-nak: Még pénteken jelentkeztem a Liliputi klub csoportba, de még nem fogadták el a jelentkezésem. Ezért fordultam hozzátok, hogy addig szerzek innen is információt. Minél több vélemény, annál jobban tudok dönteni.

Én is a szövött és a rugalmas között vacilálok. Azt olvastam,hogy a szövöttet be kell "törni", és kezdetben nehezebb a felkötése.

2022. aug. 28. 12:25
 6/10 anonim ***** válasza:
79%
Meg kell tanulni használni, az biztos. Én használtam, amíg pici volt a lányom, de később amúgy a csatos hordozó jobb választás lett, amikor már ficánkolt minden irányba már nehéz volt rendesen és biztonságosan megkötni. Legalábbis nekem.
2022. aug. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%
A liliputi kendő puha, azt nem kell betörni. Jól használható az első alkalommal is.
2022. aug. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Imádtam! Könnyen megköthető, a kislányom is szeretett benne lenni, jókat aludt rajtam.
2022. aug. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerettem de nagyon hamar kihizta a gyerkoc, utana vettem szövöttkendőt es amint lehetett liliputi meitait.
2022. aug. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Én imádtam, megváltás volt egy ölbe babával. Végre tudtam jönni-menni a lakásban, pakolászni, nem csak feküdni és szoptatni.

Később meitai-ra váltottunk, az is jó volt, csak mikor nehezebb volt a gyerek, azért nem volt már jó a hátamnak.

Egyet nem szerettem csak a kendőben, nyáron nagyon összeizzadtunk benne, de valamit valamiért.

2022. aug. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!