Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Első hordozásnál mire érdemes...

Első hordozásnál mire érdemes készülni?

Figyelt kérdés

Rugalmas kendőnk van, úgy érzem szépen sikerült is magamra kötnöm a babát, itthon nyugodtan aludt benne több órát.

Szeretném az utcára is ebben vinni, de még csak a babakocsizást gyakoroltuk eddig, és ott szokott sírni.

Kendőben is várható a sírás? A ringatáson kívül mit tudok vele csinálni ilyenkor? Picit zavar hogy nem tudom kivenni belőle olyan könnyen, szükség lehet rá egyáltalán egy rövidebb útnál? (Kb. 1 óra)

A kívül zsebes kötési technika megfelelő vagy inkább próbáljak másikat?

Hogy érdemes öltöztetni a babát a rugalmas kendő alá? Túl vastag kabát nem hiszem hogy aláférne.

Minden segítséget megköszönök.

1 hónapos baba anyukája



2022. okt. 20. 09:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a mamakabát bevált (Liliputi 4:1, de első télen az olcsó lidl-s kabát volt, abban csak elől lehet hordozni), és így azon kvül ami bent rajta lenne, nem sok minden kell, max egy polároverál.

Nálunk nem volt rá példa, hogy kendőben sírt volna, én is kívül zsebessel kötöttem.

szerintem próbáljátok ki csak környékbeli sétához, így ha fáztok, vagy mégse tetszik neki, hamar hazaértek. Én azt tapasztaltam hogy ilyan picinek kint pillanatok alatt bealudt.

2022. okt. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha otthon nem volt sírás, akkor az utcán sem lesz. Igazából csak a külső tér változik, de te ugyanúgy ott leszel neki.

Ringatáson kívül simogathatod a a hátát vagy beszélhetsz, énekelhetsz neki.

Öltöztetés terén szerintem eggyel kevesebb réteg, mint amit amúgy ráadnál (ebben azért nem vagyok biztos, az én babám késő tavaszi, akkor már meleg volt). Melegíteni fogod te is, plusz a kendő 3 rétegben. A kívül zsebes kötés teljesen tökéletes, ne izgulj.

Szerintem előbb menjetek el egy próbaútra, hogy nem kifejezett úti céllal csak sétikálni, aztán ha nagyon nem tetszik neki, akkor vissza is tudtok fordulni.

2022. okt. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ferjed kabatjat magatok kore rakod, es egy garbonyakas hatat vedo cuccot pluszban a hatara teszel+sapka+meleg benti vagy kinti kiscsizma. En karikas kendoben aztan Emeybabyben vittem, igy ki tudtamadott esetben venni, vagy beallitani a cuccot szoptatashoz, es hordozas, es idovel seta kozben is mar tudtam szoptatni, vicces volt :D


A babakocsiban az elso gyerekem sirt, hordozoban meg se mukkant, elotte otthon gyakoroltunk, akkor parszor sirt az elejen, ameddig benaztam a kotessel, de ahogy fentvolt, es setalni kezdtem, hamar megnyugodott. Ahogy kileptunk az ajton, aludt is el.

2022. okt. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%
Én inkabb belül zsebes kötést javaslok, a kívül zsebes nagyobb gyakorlatot igényel,és ha nem húzod elég feszesre, nem biztonságos. A kendő 3 rétegben fedi a babát, nem kell alá kabát, csak egy sapka, meg zokni a lábára. Nekem egy lidl és egy nana kabátom van.
2022. okt. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia :) a kisfiam kb 8-9 hós koráig rajtam aludta a legjobbakat, én is imádtam így lett ez ilyen sok idő :D

Sosem sírt, sőt... sírt és elkezdtem feltenni magamra, mire végeztem a kötéssel teljesen megnyugodott, elaludt ♡

Mivel ott van a közeledben, ringatod folyamatosan a járással, helyben lépkedéssel akár, ez nyugtató hatással van rá. Ha sír valamiért (nálunk 1x se fordult elő), akkor sincs semmi baj, lekötöd nyugodtan és megölelgeted.

Én ősszel adtam rá: nadrág, hosszúujjú body, zokni, kocsiscipő, pulcsi

Magamon pedig egy nagy pulcsi volt, amibe őt is belehúztam/ őt is betakartam vele. Hűvösebb időben hurcitakarót is használtam.

Télen pedig közös hurcis kabátunk lett, így volt a legkényelmesebb és a legmelegebb mindkettőnknek.

Mi két kötést próbáltunk az elején (szövött kendővel), de nekünk a zsebes vált be, sztem ez személyfüggő. Ki mit tud jól megkötni, miben néz ki a legegészségesebben a baba.

Hajrá :)

2022. okt. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja és én csináltattam kabátot a hordozós belvárosi boltban. Bevittem egy kabim és megcsinálták elöl-hátul hordozósra
2022. okt. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!