Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Szerintetek érdemes hordozót...

Szerintetek érdemes hordozót venni 20 kg-ig? Vagy elég a 13 kg-os?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szeretnék egy hordozót venni, már ki is néztem melyiket (márka) csak azt nem tudom, hogy hány kilóig érdemes. Úgy értem mivel első gyerek, nem igazán van elképzelésen arról, hogy pl. 20 kg-an is hordozzák e a szülők a gyerkőcöt, mennyire jó, kényelmes ekkora súlyt? Van e értelme venni, vagy akkor már inkább sétálnak a kicsivel? Tapasztalatok érdekelnének!
2022. okt. 17. 14:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

11 kg a lányom 2 évesen. Már zömében vagy lábon jön, vagy valamilyen közlekedési eszközön (futóbicikli, kismotor, ilyesmi). Kizárólag ha hosszabb távra vagy orvoshoz megyünk, akkor vinném max hordozóban, de még így is a babakocsi a kényelmesebb.

Most oké, hogy az én lányom relatíve kis termetű és vannak babák, akik ennyit nyomnak 10 hónaposan is, ez simán benne van a pakliban nálatok is, egyik sem kiugró érték, ugyanakkor ha belegondolsz, hogy egy átlag iskolás (6 éves) van 20 kg, én egy kicsit túlzásnak érezném a hordozót. Más kérdés, hogy baj abból sosincs, ha tovább lehet használni, mert ugye, mint te is írod, ki tudja, hogy alakul a dolog. Extra pénzt mondjuk ezért nem fizetnék, de ha amit kinéztél, jó újszülött korban is meg 20kg-sen is, akkor szerintem ártani nem ártasz vele.

2022. okt. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Milyen hordozó? Amivel magadra veszed, csatos hordozó vagy autós hordozó?

Megmutatod mit néztél ki?

2022. okt. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1 Köszönöm szépen! 😊


Hát igen, az én fiam 3 hónapos múlott, több, mint 7 kg, ruhástól 7,5. Nagyon sok mindent megtudnék csinálni mellette, de ha kézben van nem igazán megy. Egyedül vagyok, segítségem csak a férjem, de ő dolgozik is. Azt már elfogadt, hogy egyszerűen nem vagyok képes ugyanarra, mint baba előtt (háztartásilag), de azért vannak dolgok, amiket muszáj megcsinálni, de az úriember max 10-15 percig van el a játszószőnyegen, aludni sem alszik nagyokat már. Persze sokáig nem tartanám benne, hiszen nem jó a hátának - azt olvastam.


#2 Persze! Csatolható hordozó. Mi külföldön élünk és ezt néztem ki. 😊 Ugyanez a márka van 13 kg-ig (a linken látható 20-ig), az kb. 30 euróval olcsóbb.


Link: [link]

2022. okt. 17. 15:03
 4/6 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem felesleges, mire eléri a baba a 20 kg-t, addigra nem fogja már igényelni a hordozást.
2022. okt. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem elég lesz a 13 kilós. 1 évesem 10 kiló, most már jóval ritkábban veszem a hátamra, mint kicsinek. (Gondolom háton is használható, a képeken mindig elöl volt a baba. Hason ne akarj hordozni egy 7+ kilós gyereket, mert a te hátadnak fog megártani.)
2022. okt. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
#4 Igen, én is erre gondoltam, de azért tapasztalat hiányában inkább mondom rákérdezek az anyukáktól.
2022. okt. 17. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!