Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Miert elfogadottabb a szulokar...

Miert elfogadottabb a szulokaros tricikli, mint a babakocsi, ha a gyerek nem is tudja hajtani?

Figyelt kérdés

Latom, hogy babakocsi helyet sokan a triciklit ajanljak alternativanak, (nemreg volt is egy kerdes errol, ez ihlette az en kerdesem). Ott a kerdezo szinten nem ertette, miert jobb a tricikli, mint a babakocsi.


Van tapasztalatom mind a kettovel, 3-3,5 evesen lett olyan hosszu a gyerekem laba, es lett akkora ereje, hogy magatol hajtani tudja, addig valoban babakocsikent hasznaltuk. Az en nagyobbik gyerekem utalta a babakocsit, a triciklit imadta, 1 evesen mar abban toltam nehany honapig, igazi megvaltas volt (egy par honapig, ameddig le nem ert a laba, utana szenvedes), szoval ismerem az elonyeit is. Viszont azt tenyleg nem ertem, hogy miert masabb babakocsiba tenni a gyereket, mint egy ilyen szulokaros triciklibe.



2023. ápr. 2. 07:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Nem tudom, szerintem is hülyeség. Nehezebb is tolni, gondolom úgy gondolják hogy "kevésbé" babás, bár funkciójában ugyanaz...
2023. ápr. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%
Ne vedd magadra, nyilván kivétel vagy: de szerintem eleve azok vesznek triciklit, akik maguk gondolják úgy, hogy ciki a babakocsi, a triciklit meg járgánynak tartják. Hasonlónak a kismotorhoz, futóbiciklihez.
2023. ápr. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem is hülyeség, a szülőt foglalkoztatja elsősorban, pakolni se lehet bele (mint a babakocsiba), lassabban is lehet haladni, veszélyesebb is. :D
2023. ápr. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%
Mi is kaptunk, örültünk, milyen jó lesz. Egy darabig használtuk is, de csak jó időben, mert nem zárt és esőben például nem lehetett rátenni esővédőt, így ahogy bejöttek a hideg idők, inkább a babakocsi jött újra elő. Ráadásul kihasználni sem lehet, mert mire annyi idős lett, hogy tudná hajtani, már jön a rendes kis bicikli ideje. Nagy, nehéz járgány, hogy egy kisgyerek hajtani tudná. Tehát gyakorlatilag felesleges, nekünk egyáltalán nem jött be. Ja, és igen, ahogy előttem írják, pakolni sem lehet az aljában. Ha autóval mentünk vhova sokkal nehezebb volt betenni a csomagtartóba, szét kellett szerelni.
2023. ápr. 2. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem is praktikusabb egy babakocsi. Kisebb helyet foglal, ha a gyerek akar, aludhat is benne, rá tudom húzni az esővédőt, könnyebb közlekedni a padkákon, mint a biciklivel.

Én nem tartom cikinek, ha 2-3 éves van babakocsiban. Nyilván rohangál eleget így is.

2023. ápr. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%
Dehát te válaszoltad meg a saját kérdésed. Mert utálja a gyerek a babakocsit. Szerintem a triciklis gyerekek 99 %-a elutasította a babakocsit és a szülőnek muszáj volt alternatívát keresni. Nem hülyék vagyunk, mint ahogy az itt kommentelők gondolják, csak meg kellett oldani egy helyzetet. Mi is tisztában vagyunk, hogy jobb volt a babakocsit tolni.
2023. ápr. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
77%
Ja az kimaradt, hogy aki meg azért vált mert ciki a babakocsi, az jó nagy marha. Nem is kell az olyannak foglalkozni.
2023. ápr. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

#6 itt a kérdés, ami a kérdezőt ihlette. Itt sokan cikinek tartják a babakocsit

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak..

2023. ápr. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
83%
Mi örököltünk egyet tesóméktól. És mázli, mert a lányom onnantól, hogy elindult (10,5 hónaposan), nem volt hajlandó megmaradni a babakocsiban. Kipróbáltuk a triciklit, abban meg simán elvolt. Nem tudom miért, nem tudom, mitől volt más neki. Szerintem kevésbé kényelmes, mint egy babakocsi. De neki bevált.
2023. ápr. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. Lehet, hogy nem fogalmaztam eleg egyertelmuen. A kerdesem inkabb azokhoz inteznem, akik szerint elfogadhatobb a gyerek korabol/kepessegeibol adodoan tricikli, mint a babakocsi, es nem azert hasznaljak, mint anno mi, mert a gyerek nem fogadta el a babakocsit. Vagy pedig ismernek valakit, aki igy gondolja, es mar kifejtette az ezzel kapcsolatos velemenyet, amit itt meg tudna osztani. A kerdes pedig az, hogy miert felel meg jobban egy szulokaros tricikli egy jarni tudo gyereknek a babakocsinal jobban, ha funkciojat tekintve pontosan ugyanazt tolti be, mert nem a gyerek hajtja?
2023. ápr. 2. 10:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!