Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Jó hordozó KIFELÉ hordozáshoz?

Jó hordozó KIFELÉ hordozáshoz?

Figyelt kérdés

Először is: Túl vagyunk hordozási tanácsadáson, egy Kaboon, egy Manducán meg egy Liliputin. Próbáltuk elöl, hátul. A gyerek utál befelé lenni és kész. Ha ölben van, akkor is csak kifelé szeret lenni, sőt aludni is kifelé ringatva alszik el mindig. 8 hónapos lesz, elkezdett pár napja magától ülni is. A mózes kocsiban eddig elvolt de az már veszélyes mert mászna ki, a sportot nem szereti egyelőre. Van egy hagyományos 100 éves kengurunk, azt szereti de ahhoz meg már nehéz. Jelenleg ez a cucc a megmentőm:

[link]

De kényelmesebb lenne ha fél kézzel sem kéne fogni. Ezek ismeretében tud valaki valami hordozót ajánlani egy 8 kilós, 8 hónapos gyereknek kifelé hordozáshoz? (Tisztában vagyok vele, hogy én vagyok a sátán ha kifelé hordozok. De mivel kizárólag így szeret lenni, hordozó nélkül is ezt csinálom születése óta csak jobb híján kézben. Már be van gyulladva a csuklóm amiért mindig ugyanúgy hajlítom.)



2023. szept. 10. 19:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
39%
Mindenki úgy teszi tönkre a gyerekét ahogy akarja.
2023. szept. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%

Én nem hordoznám kifelé. Többet kell próbàlni. Nàlunk pár alkalom után szokott hozzá. Nem egyből, először neki sem tetszett. Bár én 3 hónapos kora óta hordozom.


Ha ez sem győzött meg, akkor a hordozás csopiba szoktam látni az ergobaby Omni 360 at

2023. szept. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Másodiknak köszi a választ! Próbálkoztam sokat, és én is csecsemőként kezdtem. 3 hónapos volt mikor tanácsadáson voltunk, de már előtte is próbáltam. Ha rám rakják befelé elkezd őrjöngeni, ordít, csapkod, nem hagyja abba. Nagyon kicsiként a Kabooban néha álomba ordította magát, de ahogy nőtt ez úgy elmaradt. Pedig amúgy nagyon anyás, de utálja egyszerűen ezt a pózt. Az a baj, hogy a csuklóm meg már nem bírja tovább, felemelni alig bírom, mert úgy fáj.
2023. szept. 10. 19:47
 4/15 anonim ***** válasza:
55%

Figyi első, hordozási tanácsadók is írják a Hordozz szabadon... facebook-os csoportban,hogy ugyan nem ajánlott kifelé hordozni, de ha a gyerek egy átmeneti időszakban csak úgy viseli el, akkor ideig-óráig szabad.

Kérlek ne írj olyanokat, hogy tönkre teszi a gyerekét...

Manduca Xt vagy Liluputi csatos? Esetleg ezekkel tudom elképzelni.

2023. szept. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező amúgy a hasalással hogy volt a babád? Simán ment a mozgásfejlődése?

Ahogy írtad, hogy mózesben volt el eddig, továbbá nem szereti a sport részt ebből nekem felmerül a gondolat, hogy nem túl feszes a hát-nyak-váll izomzata?

Jól sejtem, hogy háton alvó?

Csak azért gondolom, hogy nézessétek meg, mert elég gyakori dolog, csak sokan nem gondolnak rá, illetve nagyobb babák a sport babakocsit már szeretni szokták, de ott sem mindegy, hogy feléd néz, vagy kifelé.

2023. szept. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
8 hónapost nem hordoznék, ha ennyire nem tetszik neki. Akkor már lassan megtanul ülni, mászni, a lakásban menjen akkor ahova akar. Ha vinni kell valahova, akkor meg sport babakocsi. Nem erőltetném ebben az esetben a hordozást.
2023. szept. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
81%
Ha megfelelő magasra kötöd, simán átlát a vállad fölött és tökéletesen tud nézelődni anélkül, hogy szétb...nád a csípőjét és meg se szakadsz. Fl
2023. szept. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ekkora gyereket már háton szoktak hordozni a súlya miatt. Tehát ha jó dolog is lenne a kifelé hordozás, akkor sem tenném előre, nagyon tönkre vághatja a hátadat. Amúgy a háton való hordozás pont jó abból a szempontból is, hogy jobban tud nézelődni. Én ezt az opciót választanám.
2023. szept. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ekkora babár már nem biztonságos elöl hordozni, így teljesen feleslegesen keresel.

A feszességnek utánajárnék.

2023. szept. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
66%

Nálunk mindkét gyerek csak kifelé van el. Mi is jártunk védőnőnél, hordozási tanácsadáson, próbáltunk többet is, de csak így vannak el. Amikor kezembe veszem csak, akkor is. Nyilván nem egész nap, de kB 2 órát egy nap, még a nagyobbal a játszótéren vagyunk. Bár a kicsi most 5 hónapos, így még bírom, de amint tehetem, sportbabakocsi lesz.

A nagyobbiknál kiderült, hogy csak azt a babakocsit nem bírta, szóval amikor nehézkes lett a hordozó kapott új babakocsit, amiben simán elvolt.

Esetleg próbáljatok ki ti is egy másik babakocsit.

2023. szept. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!