Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Vásárolnátok ilyen babakocsit?

Vásárolnátok ilyen babakocsit?

Figyelt kérdés

[link]

Nyári kisfiúnak választunk babakocsit. Könnnyű szerkezete miatt fogott meg, mindössze 10 kg a mózeskosárral. Az 5.emeletwn lakunk, nincs lift, sem lenti tároló, minden esetben fel kell vinnem majd (néha egyedül) a babakocsit.

Nincs tapasztalatom, hogy a viszonylag kis kerekekkel mennyire lesz könnyű például járdapatkára emelni, illetve, ha nem túl sima az úttest, mennyire járható könnyen egy ilyen babakocsival.


Nálatok mi lenne az elsődleges szempont? Könnyű szerkezet,vagy inkább az,hogy a gyereknek kényelmes legyen, ne rázza.


Nincs vélemény a neten, amire alapoznék, elég friss kiadású kocsi.


Van valami más verzió, könnyű babakocsik terén?


Köszönöm, ha megosztjátok a tapasztalataitokat.


ápr. 12. 08:59
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

"...mindössze 10 kg a mózeskosárral..."


Plusz a gyerek súlya, a pelankazotaska tartalma, és máris 15-20 lesz belőle. Ötödikre nem tudsz felcipelni egy babakocsit mocorgo gyerekkel akkor sem, ha az összesen 10kg

ápr. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon hasonlít a Cybex Balios-ra, mondhatni koppintás. Csak annyi, hogy az német minőség, ez meg lengyel.

De se azt, se ezt nem fogod felvinni az ötödikre gyerekkel együtt.

A könnyű kocsi nem itt kezdődik.

Könnyű a Cybex Melio pl: a maga 5,9 kilójával. Azt talán felviszed még 2 éves gyerekkel is, ha nem akarsz órákat tologatni, ha elaludt.

Én a 10 kilós kocsinkat már a gyerek féléves korában nem tudtam felcipelni, hisz gyerek +8, +cuccok stb 20 kiló volt az össz.

ápr. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%
Meg a hordozó plusz gyerek plusz pelenkázó táska is halál volt 3 dik emelettel azt már meg se említem, ha esetleg boltba is elszaladtunk. Vagy vegyél egy olcsó kocsit amit nem félsz lent hagyni vagy gondolkozz a hurcoláson. ( sose adnék még 100at se babakocsiért az én gyerekem kimondottan gyűlölte kb 3 honapot használtuk a sport részét mikor mar ült de járni még nem tudott ) arra meg majd jobb lesz egy mezei semmi extra sport babakocsi.
ápr. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben kihagynam a mozest es a nagy babakocsikat, vennek egy nagyon-nagyon konnyu, osszecsukhato, teljesen dontheto sportot. Nagyon max egy textil mozest ra, ha ragaszkodsz hozza, de az nem egy eletbiztositas, kihagyhato szerintem.

Ha picike a babakocsi, osszecsukod es “feldobod” a valladra, plusz a baba, ugy esetleg mukodhet a cipekedes. De nyilvan a kis babakocsi ara a kis kerek, terepen nehez lesz vele menni, de valamit valamiert sajnos.

De egy nagy babakocsit, gyerekkel egyutt nem fogsz felvinni az 5.-re egyedul, totalisan eselytelen.


Vagy hagyod a babakocsit es hordozod majd es ugy setaltok.

En a masodikon lakom es van tarolonk, meg igy is nehez sokszor gyerekkel es cuccokkal a kezemben felmenni, a babakocsit pedig lent hagyom. Kisfiam 10 kilo, izeg-mozog, meg nem jar, de a kezembol menne ki, emiatt nehez fel-le rohangalni vele 😅

ápr. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Elsőn lakunk. A babakocsink a vázzal, mózessel együtt max 8 kg. Nagyon érzem, hogy a fiam már súlyos nehéz felhozni. Nemsokára másikat veszünk, és eszembe nem lenne 10 kilósat venni. Ötödikre biztos, hogy nem bírnám napi szinten fel le cipelni és szerintem te sem fogod tudni.
ápr. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
45%
3# mondjuk ezt pont nem tudni előre... unokahúgom nagyon jól el van a babakocsiban ha elfáradt. Lassan két éves de még mindig használja
ápr. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
56%

Van autótok?

Nálunk hasonló volt a helyzet csak 4. emeletre. Babakocsi vázat a kocsi csomagtartójában tároltam, a babát mózeskosarastul vittem fel, de úgy is elég volt. Ahogy ült meg lecseréltem egy nagyon könnyű sportra. Nálunk 9 kilós volt a babakocsi, lehet nem is tűnik soknak de nem tudod úgy megfogni, hogy könnyen lehessen cipelni sajnos. Babával meg mindennel együtt 15-20 kg meg már mindenhogy sok.

ápr. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!