Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Érdemes 20-21 hónapos kórkülön...

Érdemes 20-21 hónapos kórkülönbség mellett testvérbabakocsit venni?

Figyelt kérdés

Kisfiam kb. 21 hónapos lesz a kis tesó érkezésekor most 13,5 hónaposan kezdett el vezetgetve menni, szóval még egyedül nem jár. Annak idején vele is volt cobo kendőm meg babybjörn hordozóm de a kendőt nagyon nem használtam ki inkább mózesoztunk babakocsival és a kengurut meg inkább 6hós kór után vásárláskor használtuk...

Szóval eléggé babakocsira lett szocializálva, még talán korai lenne vásárolni testvérbabakocsit hisz lehet hogy addigra már rohanna, de már nézegetem a használt oldalakat mert nem szeretnék újból 100ezreket költeni babakocsira.

Próbáltam olyan boltot találni neten ahova ha elmennék több típust is láthatnék élőben, de sajnos alig van kínálat még olyan helyeken is mint pl.:brendon mindenhol max 1-2 féle van forgalomban - tudtok esetleg Bp-i helyet ajánlani erre a célra?

Nektek mi vállt be, ti vennétek ekkora kórkülönbséggel testvérbabakocsit?

Ha vettetek milyen márkát?


És mi a helyzet a dackorszakkal - sokan ezzel magyarázzák nem is a gyermek gyaloglóképességével hogy jobb ha vesz az ember testvérbabakocsit.


Testvérfellépőt sokan szidják,tönkre teszi az addig szuper babakocsit, nehezen lehet tőle tolni a kocsit, meg nem lehet vele kanyarodni...stb



2013. aug. 30. 10:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Én várnék a helyedben, addigra már simán rohanhat :). Meg nem is biztos, hogy elücsörögne a kocsiban. Ha mégis kell majd akkor is lesznek használt kocsik.
2013. aug. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nálunk 20 hónap lesz a korkülönbség és sok rágódás után úgy döntöttünk, hogy nem veszünk. Lányom most 17 hós és már csak ritkán marad meg a babakocsiban, csak ha hosszabb séták után elfárad. Mi veszünk testvérfellépőt, vagy ha úgy adódik, akkor kendőbe teszem a picit, de a tesóbabakocsit drágállom arra a pár hónapra. Én azt javaslom, hogy várj még pár hónapot, addig úgyis látni fogod, hogy a fiad akkor mennyire ragaszkodik még a babakocsihoz.
2013. aug. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk 24 hónap lesz a gyerekek között, de mindenképpen veszünk testvérkocsit. Így alakult, ez van. Sokat megyünk és hiába motorozik majd, meg gyalogol, ha elfárad kell a kocsi. Sokszor egész napra elmegyünk itthonról kirándulni, sétálni, akkor jól fog jönni.


Mi ilyet veszünk: [link]


Tény, hogy eddig csak kölcsön babkocsival jártunk és ez lesz az első nagy beruházásunk.


Nézd, ez is szuper:

[link]


De ez is húzós kicsit.


Mi több gyermeket tervezünk, 3-4-t, ha a Jóisten megadja, így megéri befektetni, remélem...:)

2013. aug. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem 20 hónap van a gyerkőceim között. A nagy önállóan (nem vezetgetve) 16 hónaposan indult el, és még utána sem volt hajlandó sokat menni, ezért kellett valami.


Nekünk a 3-as válaszoló által belinkelt Buggypod Io van. Életem egyik legjobb döntése volt. A fiam imádja, könnyen kezelhető. Már 1 éve használom a két gyerkőccel. Mi a kicsi születése előtt szereztük be (hogy szokja a nagy), megvéve hozzá a kiegészítőt, amivel külön babakocsi lehet, így nagy pocakosan azzal mentünk (3,5 kg).

Nekem decemberben lesz 3 nagy, de ha egész napos a progi, akkor bizony jó, hogy van (2 napja úgy kidőlt egy vendégség során, hogy hazáig aludt az ülésében).

Amikor bő 2 évesen a dackorszakot élte, akkor is jó volt, hogy volt betettem és mentünk.

Most már csak akkor használom, ha bő félnapos, vagy hosszabb program van, mert sétál. Akkor is inkább azért, hogy haladósabb legyen, illetve ha elfárad legyen hol pihenni (a buszon nem igen állnak fel neki, míg a babakocsihoz ugranak vagy öten).


A tesókocsikat és a fellépőket is néztem annó. A tesófellépő nagyon nem jött be, hogy lifeg a lábamnál, mózesnél normálisan el se fért volna a nagy.

A tesókocsi meg azért esett ki, mert nem bírtam megdönteni (a súlypont előrébb esik), elég kicsi a hátsó ülés, méretek (összecsukva is) elég szépek. Pozitívuma, hogy szimpla kocsi szélességű vagy. Mondjuk nem tudom mit csinál az ember, ha olyan helyre kell menni, ahol pici a lift.


A budaörsi Elefániban van több tesókocsi (Graco, Chicco), és a Britax pótüléssel bővíthető kocsija. Ez utóbbi se rossz annyira (nem zavaró az ülés tolás közben), de nekem nem tetszik, hogy alul van a pótülés (a nagy nekem kibukott volna), és így a bevásárló kosár elvész. Ez nagyobb beruházás, mert újra vehetsz mindent.

Nekünk amúgy tesókocsiból a Graco Stadium Duo tetszett még, ezt sokan dicsérik. Ami még jó lehet az ABC Tandem, ha tesókocsiban gondolkodsz, erről is jókat hallottam (budaörsi Brendonban van).

2013. aug. 31. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat.

Igen én sem most akarom megvenni de amióta tudom hogy terhes vagyok csak ezen töröm a fejem.

De szoktam apródot és vaterát is bújni, így lesem a kihagyhatatlan ajánlatot de még nem nagyon csaptam le egyre sem.


Greco viszonylag elérhető sok helyen mind újonnan mind használtan csak kicsit félek attól hogy mennyire stabil mert nekem a City sport nem tetszett nagyon alacsony és rozoga volt - mert néztük ezt is amikor a fiamnak sportkocsit kerestünk.

2013. aug. 31. 10:59
 6/8 A kérdező kommentje:
egyébként mi is nagy családot szeretnénk szóval akár hosszú távú beruházásnak is jó lenne a köv. szintén kis korkülönbséggel érkező kis tesó és kp. gyermek részére (de ez még a jövő zenéje egyenlőre a 2. és a bátyus részére lenne jó valamit kitalálni), így lehet hogy végül újat veszünk, mert egy kicsit félek én is a használttól mennyire van lestrapálva...
2013. aug. 31. 11:01
 7/8 anonim ***** válasza:

4-es vagyok! Ha több gyerkőcben gondolkodtok kis korkülönbséggel, akkor esetleg nézzétek még meg a Baby Jogger City Selectet. Ez hasonló a Britaxhoz, csak előre teszed a pótülést. mondjuk drágább a Britaxnál.


A másik esetleges opoció a Twinni. Talán lehet az elemekkel boltolni (nem kell csak egy mózes, helyette mondjuk hordozó).


[link]


[link]

2013. szept. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A bababoo honlapján láttam, hogy az új Stokkenak is van tesóüléses változata, csupán fél milla. :) Ennél még a Britax is olcsóbb. Durva árak. :)
2013. szept. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!