Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Melyik kendőt ajánlanátok...

Melyik kendőt ajánlanátok inkább a Nandut, vagy a rugalmas liliputit?

Figyelt kérdés
Ill én 163cm és általában 47kg vagyok, a férjem 183cm és 84kg. Milyen méretű kendő lenne jó mind a kettőnknek? És pocak kötést mind a két féle kendővel meg lehet csinálni? Köszönöm!
2013. nov. 6. 15:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
nandu, mert a rugalmas csak rövid ideig használható!
2013. nov. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szövött kendő, amiért az előző is ezt mondta. Viszont én nanduval sokkal nehezebben kötök, mint a drágább kendőkkel. :(
2013. nov. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Miért? Mi a gond vele? Mármint miért nehezebb a Nanduval kötni?
2013. nov. 6. 16:11
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdemes rugalmas kendőt venni, mert nem igazán tudod kihasználni, 5-6 kg fölött már nagyon lehúzza az anyagot a baba és leszakad a derekad is tőle. Ha kölcsönkapsz vagy nagyon olcsón tudsz venni akkor érdemes beszerezni, mert első időkben mikor még nem tudod olyan gyorsan, magabiztosan megkötni a kendőt akkor rugalmas kendővel könnyebb, mert a babát utólag is beletudod tenni, nem kell méretre kötni. Viszont ha csak drágán (bolti áron) tudsz kendőt venni akkor elég csak egy szövött kendőt venni, csak majd be kell gyakorolnod a kötéseket. Nekem használt Kismama márkájú kendőm van, ez olyan Nandu kategória és abszolút elégedett vagyok vele, nem tudom egy drágább kendő miben lenne jobb. Méretből pedig legalább akkora kell ami a táblázat szerint a férjed mérete, de nyugodtan vehettek nagyobbat, sőt én azt mondom, hogy a leghosszabbat érdemes venni, mert akkor sokkal több féle kötést tudsz alkalmazni a fölösleges kendőt pedig hagyod lógni vagy betűröd, de ha rövid akkor előfordulhat, hogy lesznek olyan kötések amit nem tudsz alkalmazni. 165cm vagyok 65kg nekem XL kendőm van , ha jól emlékszem 5 méter 60cm
2013. nov. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hoppedizzel kezdtem kötözni, ami elég drága, de még nem a legdrágább. Utána kaptam egy nandut. Ezeket összehasonlítva: a nandu sokkal rövidebb, mégis nehezebb anyag, sokkal vastagabb (igaz, nem törtem be, a hoppedizt viszont igen), jobban tapad önmagához (a hoppe is tapad, amennyire kell, nanduval már nehezen ment a ráncolás), és, ami a legfontosabb: a nandu keresztben csíkos, a hoppediz hosszában. Keresztben dizájnelem, hosszában viszont nagyon sokat segít a kötésben a ráncolásnál, és, mivel a szegések különböző színűek, látom, hogy megfordult-e az anyag vagy nem - a nandun ilyen megkülönböztetés nincs.

De lehet jól kötni nanduval is, nem lebeszélni akarlak, csak a tapasztalataim ezek. Ha nem lett volna keretünk a hoppéra, én is nandut vettem volna.

Ha van lehetőséged, menj el hordozóházba vagy hordozós klubba, ott meg tudod nézni őket élőben, megtapogathatod, és eldöntöd, melyiket veszed meg.

2013. nov. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nanduval elég nehéz kötni. Liliputi rugalmas max. 1 gyereket szolgál ki.

Ha a rugalmast hasonlítjuk a szövöttel: rugalmas max. 6-7 kg-ig lehet használni, míg a szövöttet hordozási kor végéig.

De nem a nanduval, nagyon vastag, nehéz vele kötni.

Pocakkötést tudsz minden kendővel, ami elég hosszú hozzá.

Szövöttből nagyon jók: didymos, storchenwiege.

rugalmas: jpmb - nagyon drága

itthoniaktól: tündérputtony nekem vissza vette a rugalmast és vettem helyette mei tai hordozót. Árban így jól jöttem ki, nem lettem kendőhalmozó sem.

2013. nov. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyértelműen a Nandu.


Nekem van Nandum is meg egy Didymos Indiom, a két kendő ég és föld, mégis, a Nandut sokkal többet használtam. Igaz, nehezebb kötni mert merevebb (kell neki egy kis idő mire "betörik"), viszont nekem nagyobb biztonságérzetet adott épp a vastagsága miatt. 10-12 kg fölött szinte csak azt használtam, mondjuk pici babához meg nyáron inkább az Indiot.

Méretben a 4,2-est javaslom, azzal kb minden alapkötést meg tudtok kötni (előre is meg hátra is).

2013. nov. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!