Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » 3 hónapos babák anyukái ti...

3 hónapos babák anyukái ti hogyan töltitek el az időt babátokkal amikor nem alszik?

Figyelt kérdés

Én rengeteget ringatom, tologatom babakocsiba teszem amikor látom hogy nagyon nyűgös, akárhova teszem akárhogy tartom sehogy nem jó neki, de néha még így sem alszik, csak csukja a szemét és ha meg áll a kocsi a segge alatt akkor jön a sírás.

Általában 2 órát bír fen lenni aztán aludna, nem tudom már megszokásból e vagy mert tényleg álmos.

Ha jó a kedve akkor 30-50 percet van el egyedül úgy hogy csak néha rá nézek körbe pakolom csörgőkkel és közben csinálom a házi munkát, de utána már csak hason, kézben, vállon van el ha már ott is nyűglődik akkor megy a kocsiba.

Elég gyakran eszik 3 óránként tápszert, még csak most kezdtem el a hozzátápláláshoz való szoktatást kóstolását.

Még csak krumplit és sárgarépát kóstoltattam vele, keveset evett mégis mintha megfogta volna a hasát, mert pár hete elég híg a széklete és napi 2-3 alkalommal is van széklete.

És elég gyakran bekapja az öklét.

Éjjel is 2-3 óránként kel, egyszer volt éjjel hogy 4 és fél órát aludt úgyhogy nem kelt fel 3 órára enni.

Nappal ringatás nélkül keveset alszik olyan 10-15 percet.

Egyébként 1 és 2 órát is a kocsiban van úgy hogy alszik is meg nem is de igényli a ringatást, mert ha nem ringatom nem alszik, sír ha kiveszem a kocsiból hogy akkor legyen ébren akkor azért sír mert még álmos.

Lehet hogy éjjel azért nem alszik egyszerre sokat mert nappal kipiheni magát.

Viszont azt megfigyeltem hogy este 7 -10-ig mindig alszik ringatás nélkül nehezen alszik el még ringatás közben is sír de ha el alszik akkor alszik nála olyankor már kezdődik az éjszaka.

Hajnali 3-fél 4-ig kb 3 órÁnként kel csak enni és éjjel nem kell ringatni 10 után az ágyában alszik, hajnaltól kezdve egész nap a kocsiban alszik. Hajnalban akkor nem alszik vissza mert minden nap hajnalban kakíl.

A szem foga van kiduzzadva de még nem jön neki, állandóan nyáladzik.

Újszülött korában éjjel óránként ébredt, most már csak 3 óránként.

Esetleg ha már megy a hozzátáplálás és valami szilárd étel is megy a pocakjába akkor tovább fogja kibírni éjjel evészet nélkül?

Esetleg mit csináljak hogy nappal többet legyen ébren éjjel meg többet aludjon?



2014. jan. 6. 09:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Ne ringasd állandóan, akkor sem, ha sír egy keveset. Azért "igényli", mert ehhez szoktattad. Aludni az ágyába tedd, ne a babakocsiba. Ott legfeljebb akkor legyen, ha kint altatod a szabadban, vagy sétálsz vele.
2014. jan. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De keservesen sír ha csak be teszem az ágyába.
2014. jan. 6. 09:57
 3/8 anonim ***** válasza:

az azért szép hogy a 3 hónapos babádnak szerinted s.gge van...

Egyébként lehet a fogzástól is a nyügösség és azt nem igazán értem miért kezdeted máe el a kostoltatást, könnyen lehet azért nyügös mert fáj a hasa vagy csikar miután kostoltattad. Valószinüleg nem is érett még az emésztése a hozzátápláláshoz. Ilyenkor gyakoriak ezen a tünetek. A napirenden sok babánál nem lehet változtatni bármit is csinál az ember.

2014. jan. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ma még nem is adtam neki semmit ki van zárva hogy attól bármi baja legyen.

Utoljára tegnapelőtt kapott 2-3 falat tört krumplit.

Ő már születése óta ilyen nyűgös.

2014. jan. 6. 12:13
 5/8 anonim ***** válasza:
vannak ilyen babák.
2014. jan. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én sem kóstoltatnám még a helyedben, ráér az egy hónap múlva is. Felesleges terhelni az emésztőrendszerét, nem kész még erre. Az én babám is sokat nyűgösködik, de nem kapkodom fel mindig. Megfigyeltem, hogyha leteszem és sír, akkor ki kell zökkenteni valamivel ebből az állapotból, pl. csörgővel, akkor felfigyel rá, és mint aki feleszmél, hogy jé lehet nézni ezeket a vacakokat is, meg lehet mosolyogni is anyára, és akkor lehet vele "játszani". Imádja, ha éneklek neki, mondókázunk, és közben egy kicsit tornáztatom, vagy csak egyszerűen vicces arcokat vágok. Csak akkor ringatom, ha nagyon nyűgös, vagy látom rajta, hogy már aludna. M
2014. jan. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
En pl sokat beszelek hozza nap kozben hordozom korben a lakasban.Sokszor lerakom a szonyegre hol hason hol haton tanuljuk,hogy kell fordulni meg erossen tartani a nyakat,fejet.Van amikor egy kicsit meset nezzunk.
2014. jan. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ha csak anyatejes baba, miért kóstoltatod már? Kb 6 hós korára képes megemészteni a dolgokat, azért ajánlják attól a hozzátáplálást. Mi 5 hósan kezdtük, mert már kapott tápszert is pótlásnak, de kb fél hónapig csak gyümölcs levét kapta kiskanálból, most lesz hat hónapos és 2 napja kezdtük a krumpli-répa főzeléket! A mi babánk is sokat nyűgös, de sokat "beszélgetek" vele, úgy elvan egy darabig, ha már álmos, hasra teszem, simogatom egy darabig és kidől! :)
2014. jan. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!