Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Első babán lesz. Mire érdemes...

Első babán lesz. Mire érdemes figyelni a babakocsi vásárlásnál?

Figyelt kérdés
Mi az ami, fontos, praktikus, kényelmes, jó a babának. Mit nézzünk meg, mielőtt megvennénk a babakocsit? Annyi biztos hogy 2 vagy 3 az 1-bent szeretnénk.

2014. aug. 3. 14:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia

nekem is elso baba.. ami nagyon tetszik az egy kunert silver babakocsi 4 in 1

Igaz az arat megkerik,de nagyon praktikusnak tunik :) nezd meg ha gondolod :))

20hkm

2014. aug. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ami fontos hogy legyen jó nagy bolygós kerekei és dönthető legyen több fokozatban is.Amikor nem tud ülni is fel tudod támasztani s nem üvölt végig a baba.A többinek a pénztárca szab határt
2014. aug. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

babánk akart lenni:)

Köszi a segítséget

2014. aug. 3. 15:00
 4/11 A kérdező kommentje:
3 vagy 4 kerekű inkább?
2014. aug. 3. 15:02
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek más a szempont. Pl befér-e a csomagtartóba, befér-e a liftbe vagy emeleten laktok.

Szeritnem fölösleges márkát, típust írni, mert ami az egyiknek szempont a másiknak nem és úgy már lehet sokkal jobb babakocsit kapsz.

A lényeg, hogy legyen nagy a kereke, ez legyen valami csillapítással, rugózással ellátva, különben rosszabb utakon nagyon rázna. Legyen tágas a sportrész, mert ha használjátok majd még 1,5 évesen is, pláne télen overállal, akkor kell a hely hogy elférjen kényelmesen a gyerek. Legyen dönthető a sport rész is, nem muszáj teljesen vízszintbe, mert lesz mózesed, de ha már nem használjátok, akkor is hátra tudod dönteni és tud aludni kényelmesen. Szeritnem nagyon jó a nyári kupola, bár nekünk nem volt olyan babakocsink, de irigyeltem azokat akiknek olyan, ez megvédi a huzattól a babát, meg az erős naptól is, napernyővel nehézkes közlekedni, mert mindig állítgatni kell. A naptetőt meg nem tűrte meg a fiam.... a nyári kupolával lehet jobban el lett volna.

Nem árt ha könnyű a kocsi, mert emelned is kell majd, akár tömegközlekedésen. Ha nagy a kereke azért is jó, mert tudod lépcsőztetni, így nem kell a lépcsőn cipelned.

Nagyon jó ha levehető a huzat, mert bizony mikor már aktívan szaladgál akkor jó szutykos lesz a kocsi.... de a miénknek sem levehető és végülis elvagyunk vele, csak tisztítani macerás.

Aztán jön a többi extra, mekkora bevásárlókosár, állítható tolókar, 3 vagy 4 kerék.

Nekem nem volt 3 kerekű, de a 4 tök jó, mert járdára szerintem könnyebb felmenni, mint a 3 kerekűvel. Bár állítólag nem olyan nehéz azzal sem.

Szóval neked kell eldönteni milyen szempontok kellenek, fontosak.

Én azt mondom, hogy egy 3 az egybent nem fogsz tudni kihasználni végig amíg babakocsi kell. Mi is lecseréltük, mert nem volt elég tágas a sportrész.

2014. aug. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
3 az 1ben babakocsink van, simán elférne benne a 2 éves gyerek, ha bele akarna ülni. A napernyőt se nehézkes használni, a miénknek rugós alsó rögzítése van, kb 1 mp volt átállítani, ha fordult a nap. Meg kell mindet élőben nézni, ami tetszik, tessék tologatni, ismerkedni. Csak azért mert valami neten megtetszett, ne vedd meg. Jó a dönthető támlás hordozó, ha kiveszed a kocsiból, rá a vázra, vízszintbe állítod és mehetsz vele tovább, nem "ül" a baba. Illetve én olyat vennék, ahol a vázról teljesen le lehet venni a sportrészt (2 az 1ben-nél nem mindig), hogy csak magát a vázat vidd magaddal autóval az első időben.
2014. aug. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Leirom en is a szempontjaimat,hatha segit.Hatul szeretnek nagy felfujhato kerekeket a patkak miatt.Szamomra fontos,hogy minden reszt 1 mozdulattal le es fel lehessen tenni a vazra, valamint legjobb ha a sportresszel egyutt is 1 kezzel osszecsukhato.Szeretnek nagy kupolat,a menetiranynak szemben es hattal is hasznalhato, tobb fokozatban dontheto sportreszt.A meret es suly annyira nem szempont,mert a tarsashazban ahol lakunk tagas a lift,tomegkozlekedest nem hasznalok,a csomagtarto pedig mindket autonkban nagy.Azert nem szeretnek nagyon szeles babakocsit sem,jo lenne ha 2 parkolo auto kozott is el lehetne ferni vele.

Szamomra szinten fontos,hogy egy kezzel is konnyen iranyithato legyen.

Eddig a quinny buzz xtra tetszik a legjobban,de meg van idom nezelodni, 20+5 hetes vagyok:)

2014. aug. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
köszi, nagyon jó dolgokat írtatok.
2014. aug. 3. 15:59
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia! A mi szempontjaink ezek: legyen a sport része viszonylag magasan; a mózes legyen nagy, hogy overálostul is elférjen benne a kicsi, amíg nem ül stabilan; bolygósítható nagy kerekek és jó rugózás- erre sok a rossz út;legyen lábzsákja és állítható legyen a sportrész háttámlája. Legyen könnyű vázas, ez nagyon fontos. 15 kilónyi babakocsi plusz a 10 kiló egy éves gyerek szerintem durva. Nem világos szín,hogy a maszatokat kevesebbszer kelljen kitakarítani és levehető + gépben mosható huzat; uniszex, hogy a kistesó is használhassa majd. Lehessen egy kézzel is irányítani. Jó babázást!
2014. aug. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! És van már konkrét márkátok? Valami hasonlót szeretnénk mi is.
2014. aug. 3. 16:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!