Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Kérlek, adjatok tanácsot! Egy...

Kérlek, adjatok tanácsot! Egy újszülöttnek és egy 22 hónaposnak milyen babakocsit vegyek?

Figyelt kérdés

Kell-e egyáltalán testvérbabakocsi? A kisfiam szeret sétálni, de még keveset bír. Tervezem hordozni a kicsit, de vajon nem lesz-e megerőltető a hordozás+babakocsizás?

Kinek milyen tapasztalati vannak?


2014. nov. 22. 00:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Esetleg testvérfellépő?
2014. nov. 22. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Majd 2 évessel már lehet nem vennék testvérbabakocsit, hanem inkább olyan testvér fellépőt. Pár hónap alatt megerősödik, többet bír sétálni, arra a pár hónapra nem érdemes venni. Azonkívűl a testvérbabakocsik, amik újszülött kortól is hasznáhatók, nagyon drágák. Még azok is, amik csak ilyen "könnyű" sportkocsik, de olyanra már meg biztos nem lesz szükséged. Egy 2 évest már rá is lehet szoktatni símán, hogy sétáljon csak. És mondod is, hogy már sétálgat.
2014. nov. 22. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
88%
Ekkora gyereknek mr minek babakocsi. 2 éves. Fiammal 1 évesen elraktuk a babakocsit.
2014. nov. 22. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Két lányom között 24 hónap van, nem kellett a testvérkocsi. A nagy a babakocsi keresztrúdjára tudott felállni, ha messzire mentünk és elfáradt. Legközelebb 17 hónap volt köztük, akkor kb. 4-5 hónapig használtunk testvérkocsit, utána váltottunk a fellépős módszerre. Én is a testvérfellépőre szavazok.

A hordozás+babakocsi tolás nem fárasztóbb, mint simán a hordozás, ahhoz meg egy könnyű esernyőkocsit ajánlok.

2014. nov. 22. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 aHermann ***** válasza:

Szia!

Nálunk 20 hónap van a nagyok között (a kicsi most érkezik majd). Életmentő volt egy tesót szállító jármű. Mi tesóülőkét vettünk, amit a legtöbb babakocsihoz lehet csatlakoztatni. Ha nem kell lecsatolod, felhajtod. Mi megvettük a kiegészítőjét, így van egy kvázi esernyőkocsink.

Nálunk mondjuk elég kényelmes a nagy. Nem tudom, hogy álltok hisztivel, de az ellen is jó volt, mert nem bírtam volna egy 15kg-s rúgkapáló gyereket cipelni, míg tolom a babakocsit.

Nálam, ha elfáradt a nagy akkor teljesen k.o. volt, még állni se tudott volna, az ülős fellépőt meg nem tudtam volna használni mózessel, illetve lehajtott sportrésszel.

Vannak olcsóbb pótüléses tesókocsik (pl. Graco Trekko Duo), amin érdemes lenne elgondolkozni.

Illetve amin én most a jövőre nézve gondolkozok, az egy háti hordozó. Ebbe a nagyot lehet tenni, hátizsák is egyben. Könnyű lesz így kimozdulni. Ezt még később a kicsi is simán használhatja, és nem lennétek babakocsihoz kötve.

Ha budapesti vagy, pl. a Mini Manóban lehet olcsón kölcsönözni, hogy bejön-e a nagynak. Nálunk összevesztek a végén rajta, hogy ki üljön bele. 20kg-ig jó. Már 20e Ft-ért lehet jó praktikusat kapni.

2014. nov. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!