Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Ti miben toljátok újszülött...

Ti miben toljátok újszülött babátokat? Mózes, hordozó?

Figyelt kérdés
Olyan babakocsit szeretnék aminek a sport része vízszintesig dönthető, hogy jó legyen újszülött korban is, de nem sok ilyet találtam. A hordozóban pedig félek hogy fázna, elég nyitott...

2014. dec. 4. 10:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekünk ilyen van: [link]


Mindig azzal a résszel használtam, ami épp aktuális volt. Újszülött korban rendesen bebugyoláltam, és a mózesben toltam (novemberi baba, gondolhatod, a legnagyobb hidegben kezdtünk sétálni).

2014. dec. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi, ez az egyik esélyes kocsi nálunk is, ezek szerint mózest használtál. És mikor lehet sportrészre váltani, amikor már bírja a kis gerince hogy nem teljesen vízszintesen fekszik?
2014. dec. 4. 10:58
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is most vettem egy ilyen kocsit (használtan), és a mózesben tolom a babát (most 6 hetes).

A hordozó részét állítólag nem szabad rendszeresen több órán át használni, mert rosszat tesz a gerincének, sőt, újszülöttnél kb. napi max. fél órát hallottam (vagy valami ilyesmit, nem akarok nagy hülyeséget írni).

Szóval erre a célra a mózes az ideális.

Sport részbe elvileg akkor lehet tenni, ha már tud ülni a baba (magától). De ha a sportrész vízszintesig dönthető, akkor úgy az újszülöttet is bele lehet tenni.

Viszont ennek az Espiro Vectornak a sportérsze nem dönthető vízszintesig, vagy legalábbis én nagyon sokat kerestem, és egyetlen egy volt aminek nem olyan sportrésze volt, ahol a háttámlával együtt dől az ülőrész is (szóval mint amikor hintázol egy széken, úgy egyben dől az egész ülőrész). De ha találsz olyan sportkocsit aminek teljesen vízszintesig dönthető a háttámlája, akkor az is jó.

2014. dec. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

most mózesben, mert van, de amíg nem volt, sima sportrész, fektetve elég magas fala volt

sosem fázott meg

ja, és lengyel kocsi volt, volta sportrész véghez egy lezáró elem, amit rá lehetett patentolni

2014. dec. 5. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kedve utolsó, vízszintesig dönthető a sportrészed? mert azt olvastam hogy újszülöttet csak vízszintesben szabad tolni, ezért félek tőle. Meg ugye a hordozó sem vízszintes így elvileg az sem jó ilyen célra.
2014. dec. 5. 11:29
 6/6 anonim ***** válasza:

igen, vízszintes volt, bár volt egy törés, ahol az ülőke meg a háttámla összeért, ezt egy összehajtogatott kis törülközővel kiegyenlítettem, és erre tettem egy vékony szivacsot, ami az előző babakocsié volt (sportrészbetét)

a szivacs nélkül amúgy is kemény lett volna

Jackmar Vajper volt az a babakocsi, tipikus lengyel

2014. dec. 8. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!