Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Egy kis tanácsra lenne szükség...

Egy kis tanácsra lenne szükségem. Milyen ülést vegyek majd a fiamnak?

Figyelt kérdés
Most a lányomnak 9-36 kg ülése van. A 0-18 kg ülést le kellett cserélni mert a csatja szétjött. 20 hónap lesz a két gyerek között. A kicsi ugyebár egy darabig a babahordozót fogja használni, de mire kellene neki a nagyobb ülés a lányom még használni fogja a nagyobb gyerekülést, mert csak 15 kg-tól lehet használni az ülésmagasítót. Bocsi ha zavaros, de nem tudom jobban megfogalmazni. Arra gondoltam, hogy a kicsinek 0-25 kg ülést vennénk, hogy ne kelljen még egyszer venni ülést.
2015. febr. 24. 12:36
 1/7 A kérdező kommentje:
A 9-36 kg ülésnek az alja maga az ülésmagasító.
2015. febr. 24. 12:37
 2/7 anonim ***** válasza:

Tudom nem ez a kérdés, de hiába van rajta minden ülésmagasítón, hogy 15 kg-tól jók, de ezeket nem Magyarországon gyártják, a magyar kresz pedig azt mondja, hogy ülésmagasítót csak 130 cm-es magasságtól lehet használni (mert megbüntetnek a rendőrök, amellett a magasító egy 15 kg-os gyereknél sokkal kevésbbé biztonságos, mint egy ülés).

Szerintem a legjobban akkor jártok, ha a kicsinek majd akkor vesztek ülést amikor stabilan ülni fog, akkor pedig lehet akár 9-18, 9-25, 9-36 kg-osra beruházni. (Nyilván az a legbiztonságosabb ami kisebb súlytartományban használható, de persze nem mindenkinek olyan mély az erszénye, hogy megengedhesse magának a "gyakori" cserét).

2015. febr. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nálunk a kicsi kapta meg a nagy ülését, majd a nagylányomnak vettünk egy 9-36 kg-os ülést. Ilyet: [link]


A kicsié pedig ez: [link]


Ha a nagy kinövi és akkor a kicsi megkapja, a nagy pedig ülésmagasítót kap.

Bár a kicsi hamarabb fog 9-36-os ülést kapni, mint a nagy ülésmagasítót. Bár, ki tudja .. :)


Az unokaöcsém 7 évesen kapott ülésmagasítót, bár neki a gy.ülése is még bőven jó, így a nővéremék inkább azt használják még az autóba. Őszintén megmondom, hogy sokkal biztonságosabbnak érzem én is a gy.üléseket használni nagyobb korban is, mint az ülésmagasítót.

Persze, egy 10 éves gyereknek már felesleges, de egy 7-8 évesnek még szerintem "elfér".

2015. febr. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nálunk is ez lett volna, csak a nagy ülésén a csatt elromlott és venni kellett másikat, de nem akartam még egy 0-18 as ülést venni, ezért kapott 9-36-os ülést.


Megnéztem, és csak 22 kilótól lehet használni csak az ülésmagasítót, nem 15 kilótól.

2015. febr. 24. 13:01
 5/7 anonim ***** válasza:
-Mindegyik cybex pallast kap. A nagyobbnál esetleg szóba jöhet a solution, ez 15 kg felett használható. A pallas pedig 9-36kg-ig. Ülésmagasítót nem fogunk használni.
2015. febr. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A kicsinek nem akarok 9-36-ost venni, mert az nem dönthető, ezért gondoltam 0-25-ös ülésre, és nem szeretnék mégegy ülést venni, csak ami kiszolgálja.
2015. febr. 24. 20:07
 7/7 anonim ***** válasza:
De ez dönthető :) màrmint a pallas
2015. febr. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!