Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy tudnám sürgősen leszoktat...

Hogy tudnám sürgősen leszoktatni arról, hogy szopja az ujját? 4 éves lányom állandóan szopja. Valami nem drasztikus, de hatásos tanácsra lenne szükségem!

Figyelt kérdés
2014. nov. 30. 11:41
 1/7 anonim ***** válasza:
És mégis, miért kéne sürgősen leszoktatni erről...?
2014. nov. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Második: köszönöm a linkeket.

Első: Azért, mert már mindkét ujján 1-1 nagy, csúnya sárga folt van, ami kemény, sokszor viszket neki, és néha jön le a bőr. A doki szerint le kellene szoknia róla, addig nem fog elmúlni. Azóta sajnos már az ujjbegyén is lett egy csúnya vörös viszket "seb" , amit leszedett, így most szinte tűz vörös, és nem akarom, hogy valami maradandó seb, vagy akármi legyen neki :(

Csak nagyon sajnálom, mert ahányszor rászólok, kérem, máris sír, hgoy őneki az nagyon hiányzik..

2014. nov. 30. 12:16
 3/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy neked mi a drasztikus. Kisfiam a körmét rágta, én vettem neki a köröm rágás és újjszopás elleni köröm lakkot. Nagyon rossz az íze, de nagyon hatásos. Már az első kenés után, meg volt a hatás. kb. 3 hete kenem neki, 1 hete már csak este, és már 3X vágtuk a körmét. Ha nyílt seb van a kezén, akkor azt előbb gyógyítsátok meg, mert nagyon csípné neki, és sebre nem is szabad kenni.
2014. nov. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
próbáld meg hogy bekened sebkenőccsel és bekötöd neki az ujját.Mond hogy meg kell gyógyulnia és nyugodtan tegye az arca mellé a kis ujját d nem szabad bekapni.Nem irigyellek:(
2014. nov. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom kapni-e Magyarországon, nálunk külföldön ezt használják, 1 hónapon belül leszoktatja a gyerekeket. [link]
2014. nov. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :) A paprikás/ borsos fenyegetésekre gondoltam. Édesanyám már mondta többször a lányomnak, hogy megteszi, és el is indult a konyhába. Szegényem meg annyira megijedt, alig tudtam megnyugtatni :(

Körömrágás elleni lakk nálam nem vált be, megszoktam :D De lehet, hogy kipróbálom a lányomnak is :)

Valamiért nagyon szüksége van rá. Mikor mondom, hogy nem szabad, sírós arccal kérdezi, hogy akkor melyiket szophatja? :(

2014. nov. 30. 16:53
 7/7 anonim ***** válasza:
én lányom is szopja az ujját volt hogy leszokott addig rola amig meggyogyult az ujja aztán megint szopni kezdte én ezért nem bántom majd leszokik rola ,nem egésznap csinálja csak mikor fáradt.
2014. dec. 1. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!