Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Szerintetek nagyon brutális...

Szerintetek nagyon brutális lenne, ha a 2 éves kisfiamra babahámot tennék? :S

Figyelt kérdés
Számomra elég érdekes , és nagyon sokáig furcsáltam is , még anno mikor várandósan belebotlottam a babaüzletekben ilyenekbe...De most úgy vélekedem , hogy talán nem lehet olyan rossz...Már pontosan nem tudom mi volt a címe annak a műsornak , de 3 iker gyermek volt benne ők is kb. 2-3 évesek...és ugye a szülők nem akarták őket kisebb távokra is babakocsiban hurcolgatni , hanem sétálni velük , hogy mozogjanak is(de féltek , mert 2-en nem tudtak 3 fele szakadni , ha megindultak egyszerre.Nálam kb ugyanez a helyzet van egy félévesem(kisfiú) az idősebbik fiú 2 éves...és egy 3 éves kislányom...kislányom szépen jön a babakocsiba kapaszkodva a 2 fiú pedig a testvérbabakocsiban van tolva...de hiába a sok séta és játszótér , a nagyobbik fiam nem fárad el annyira , mint a lányom , ill. hazafele kényelmesen bealszik a babakocsiban...aztán este 11-ig fel van...hiába csak negyed óra mire hazaérünk...eléggé kipiheni magát , ahhoz , h. kihúzzon még 2-3 órát simán...Szóval a tényleges kérdés: NAGYON DÚRVA ÉS MEGSZÉGYENÍTŐ , hogy valaki babahámmal sétál a gyermekével...(nem szeretném , ha egyszer úgy megindulna , h. nem tudom elkapni időben..., mivel ugye Budapest belváros , nagyon veszélyes , minden tele kocsikkal) , nem akarom a véletlenre bízni a dolgokat. VAN , AKI ESETLEG KIPRÓBÁLTA MÁR?Szívem szerint tennék más emberek véleményére...inkább az a fontos , hogy biztonságban legyen nem?Akinek van valami tapasztalata ilyen babahámmal illetőleg , az légyszíves írjon! . )

2015. jún. 14. 17:26
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Szerintem a helyzetedben a legjobb megoldás jutott eszedbe. Ettől függetlenül én visszaszólnék annak, aki beszól, hogy nem a nyakán van póráz a gyereknek, hanem a hátizsákhoz rögzítve!:P Nagyon sok országban elfogadott, Finnország, Anglia stb. Szerintem nálunk is csak idő kérdése a dolog, ha bejön a divatba. Az első fecskéknél sajnos nehezebb. De tényleg ne törődj vele! A biztonság a legfontosabb, három gyermeknél pedig nagyon is kézenfekvő!

Ettől függetlenül én mondanám neki, hogy a kis kezét ő is tegye a babakocsira, hogy megtanulja a dolgot, de ez csak egy ötlet.

2015. jún. 16. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%
Sztem gaz korlatozod a szabad mozgasaban.
2015. jún. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Persze , h. korlátoznám...olyan téren , h. ne menjen a kocsi elé...De ha neked van gyereked vagy lesz , akkor nyugodtan engedd csak az útra a kocsik elé mászni...Másrészt nem mindegy szerintem , h. a szülő meddig használja meg hol...én kb max napi 10 percre...játszótér oda vissza...idővel csak rátenném , de nem fognám meg a végét , aztán ha már így megy neki a normális , biztonságos sétálás mellettem , akkor többet már nem is használjuk...Nem tudom , neked utolsó válaszoLó milyen tapaaztalataid vannak...Én is láttam már bankban pl , h. külföldi csacsog és közben a kb 4 éves kislánya pórázra kötve fetreng ...na az szerintem is gáz...de csak , mert volt ott gyereksarok meg mellete szék is , amin szerintem egy ilyen korú gyermek már bőven meg bír addig ülni.Legalábbis nekem a 3 éves lányom és a 2 éves fiam is...tehát ilyen helyeken nem adnám rá...meg pl boltokban sem...mert nem valószínű , hogy halálos veszély fenyegetné őket , ha elszaladnak...Ha még így is annyira nagy lekorlatozásnak veszed , akkor nyugodtan beszólhatsz majd az utcán , ha esetleg összefutnánk.Nem hiszem , hogy vissza fogok szólni , mert gyerekeim elött nem alacsonyodok le mások szintjére , de nyugtató lesz számomra , hogy ezt egy felelőtlen szülő vagy leendő szülő vágja az arcomba...Ja és köszi a kommentet , nem zavar , hogy ellentétben áll az én véleményemmel.Merem remélni , hogy a későbbiekben nem kellesz meghazudtolni magad. :)
2015. jún. 17. 08:43
 14/15 anonim ***** válasza:
Ha jól álltok anyagilag miért nem költöztök a II., vagy XII. kerületbe? Vagy az I.-be ahol vannak nagyobb zöld területek, pl. Tabán környéke? Esetleg kertkapcsolatos lakás valahol? De pesti oldalon is vannak külsőbb kerületek (sokan pl. Zuglót szeretik, én azt nem annyira ismerem), ahol sok a zöld. Belvárosban tényleg nehéz a gyereknek a megfelelő mozgást biztosítani, vannak jóval gyerekbarátabb részek. Kirándulgassatok hétvégén, nézzetek szét a városban, hol szimpatikus.
2015. nov. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
0%

A gyerek nem kutya, hogy pórázon sétáltassák!

A babhám megalázó.

Tessék megfogni a kezét! Ne tessék séta közben a mobilon bájcsevegni, dohányozni, semmilyen olyan tevékenységet folytatni, ami közben elszabadulhat a gyerek.

2015. nov. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!