Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Hordozókendő mei-tai esetleg...

Hordozókendő mei-tai esetleg kenguru?

Figyelt kérdés
Segítsetek légyszíves hogy egy 3 hónapos babának melyik a legideálisabb választás. Bár a kengururól nem sok jót hallottam,tapasztalatom egyikkel sincs. Köszönöm
2015. nov. 24. 14:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
legideálisabb a szövött hordozókendő, ortopédiai szempontbó, persze csak helyesen megkötve. Ha már szépen tartja a hátát, akkor mei tai-t is használhattok. A kengururól lebeszélnélek, nem lehet sokáig használni, kényelmetlen a babának is hosszú távon, neked is, ortopédiai szempontból kifejezetten előnytelen helyzetben van benne a baba, és még lehetne sorolni.
2015. nov. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

3 hónapos babának szövött kendő, hosszúkendő vagy karikás. néhány hónapon belül belenőhet már a mei taiba is.


kengurut semmiképpen!

2015. nov. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Értem. Ment a zöld kéz. :)
2015. nov. 24. 15:16
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
FBon van Babahordozás - kérdések és válaszok csoport, én nagyon sokat tanultam ott. Hordozási tanácsadók segítenek kiválasztani a legmegfelelőbb eszközt. De az első két válaszoló jól írta, a kenguru nem egészséges, a meitaihoz még kicsi, a legjobb a hosszú szövött vagy a karikás kendő.
2015. nov. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nem tudtam a csopiról köszönöm megnézem. És ezek megkötéséhez szükséges órákat vennem vagy tökéletes a youtube is?
2015. nov. 24. 15:37
 6/16 anonim ***** válasza:

Nekem elég volt a youtube es a Dydimos kendőhöz adott leírás .

Kb. 5. alkalommal tokeletsen megkötötték, nem tul laza, kényelmes volt a babának is, hatamat sem húzta

2015. nov. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

4-es vagyok


Nekem is elég volt a youtube. De a csoportban pl olyat is csinálnak, hogy tesztel fel magatokról fotót, és segítenek, hogy mit kell javítani a kötésen.

2015. nov. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Igen már sikerült bejutnom a csoportba. Lehet én vagyok béna de nekem bonyolultnak tűnik. Bár lehet én vagyok bamba. :D
2015. nov. 24. 17:45
 9/16 anonim ***** válasza:
Bonyolultnak tűnhet, de valójában nem nehezebb valamit elsőre jól megtanulni, mint rosszul, aztán hónapokon át javítgatni, vagy feladnia hordozást, mert a rosszul megkötött kendőben egyikőtök sem érzi jól magát:). Leírva, lassan mutatva azért is tűnik bonyolultnak, mert sok apró részletre kell figyelni valóban (de hát ez mindenre igaz, ami a babával kapcsolatos, a fürdetésnél is sok dologra figyelünk, pár hét után mégis pillanatok alatt megvan, az öltöztetésnél, pelenkázásnál, szoptatásnál is:), de ezek hamar rutinná válnak, és nem tart tovább megkötni jól a kendőt, mint rosszul (cserébe jó tartást ad mindkettőtöknek, nem utolsó sorban kényelmes és biztonságos is lesz:)
2015. nov. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nekem bonyolultnak, hosszadalmasnak tűnt a hosszúkendőzés, de én egyrészt lusta vagyok, másrészt alapból csak áthidaló megoldást akartam az emeibabys hibrid hordozóig, olyat, amit gyorsan meg lehet tanulni és kötni is, így karikás kendőt vettem. Youtuberól megtanultam, aztán elmentem egy 25 perces minikonzultációra a hordozóházba, és szerintem tökre megéri, ott kijavítottak, hasznos tippeket adtak, és nem is volt drága. Viszont megnézhettem a többi hordozóeszközt, és majd a babával együtt fogok csak venni másikat, ha már látom, hogy melyik kényelmes mindkettőnknek.


Különben szinte mindenki azt mondja, aki kendőzik, hogy megéri megtanulni, mert végig tudod használni, teljesen a babára igazítható, és rengeteg megkötési módja van. Nekünk a férjemmel valamiért nem szimpatikus, bonyolultnak tűnik, pedig az eszemmel tudom, hogy egy csatost, vagy mei tait is meg kell majd rendesen tanulni feltenni, de szerencsére van sok lehetőség.


3 hónapos babával még tényleg vagy a karikás, vagy a szövött van, de azokból is van sokféle, esetleg egy emeibaby is, ha már tartja a fejét önállóan, de erről megkérdeznék a csoportban egy hordozási tanácsadót.

2015. nov. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!