Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Mennyire kell hordozó egy 1...

Mennyire kell hordozó egy 1 éves babának?

Figyelt kérdés

Olyan írjon akinek van gyereke :)

Szóval 1 éves a babám és nem igazán marad meg a babakocsiban. Kifelé fordítva nyugton van max 20 percig. Ez a nagyon jó állapotban esik meg 3 hetente 1szer kb.

Egyszerre nő 4 foga és hiába kenem állandóan nyűgös és folyton velem akar lenni.

A kendőt már kinőtte.

Gondoltam veszek egy mei tai-t, de nem tudom h megéri e.

Meddig tudjuk használni...azaz meddig praktikus.

Mennyire kényelmes?

Elmarad majd a babakocsiban is? Vagy ha most nem később se fog? Még nem jár...ha járna könnyebb lenne?

Anyósom azt mondta h ha bealszik nagyobb korában akk jó ha ott a hordozó, de alva h kötöm fel?

Na szal nem tom h vegyek e mert most elég kevés pénzünk van. Volt egy nagyobb kiadás :/ de ha nem felesleges akk megvenném mert bevásárolni se tudok vele...



2016. júl. 24. 09:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Gyerekfüggő. Ha van lehetőséged, először kölcsönözz.


Mi használjuk mindkettőt. Szerintem nem ettől függ, hogy viszonyul a babakocsihoz. Az olyan babáknak is van babakocsiundoros időszakuk, akik nem voltak hordozva :-)


Mondjuk a bealvást nem értem.... Én van, hogy hordozóban altatom, aztán leteszem kiságyba. De ha alszik, miért kell hordozóba tenni?

2016. júl. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ha útközben alszik :)
2016. júl. 24. 10:36
 3/13 A kérdező kommentje:

Utána járok a kölcsönzésnek. Rem lesz olyan amilyet szeretnénk.


Hordoztam 6 hós koráig, de kinőtte így maradt a babakocsi. Nagyon szépen elmaradt benne...vagy elaludt. Most h elkezdett jönni a foga egy rémálom kimenni akárhova vele mert cipenem kell és tolom mellette a babakocsit.

Tehát ha a kendőhöz szoktattam vna akk 6-9 hós koráig se szerette vna a babakocsit

2016. júl. 24. 10:40
 4/13 anonim ***** válasza:

A kendő jó tovább is elvileg. Vagy rugalmas?


Ekkora babát jobb háton hordozni, mert elől 6-8kg felett már nagyon megterhelő.

2016. júl. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Rugalmas volt. Igen olyat vennék ami 5 éves koráig jó, mindenhol bővírhető.
2016. júl. 24. 10:52
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha bizonytalan vagy, akkor vegyél egy szövött kendőt, az árában is el tudod adni.
2016. júl. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 aHermann ***** válasza:

Szia!

Nálunk 3 gyerkőc van. A legkisebb 1 éves korában vettem egy Magyarindát. Nagyon szereti. A babakocsi neki sem igazán vált be, de a hordozás nagyon. Van babakocsink is, amibe viszont szívesen beleül (változatosság). A Magyarinda 20kg-ig jó, ezért is vettem, mert akár a nagyobbakat bele tudom ültetni. (21kg-s nagy, 18kg a középső)

Előtte 10 hónapos korában kölcsönöztem néhány napra. Mielőtt megvettem kipróbáltam párat, de nekem a Magyarinda volt a legkényelmesebb.

Ha Budapesthez közel laksz a Hordozóházat javaslom próbára. Mindenük van (kendő, csatos hordozó). +-ba vettem hozzá alvócsuklyát, így a feje sem lóg, ha aludna.

2016. júl. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

háti hordozásra alkalmas eszközt nézzél.5 évesen azért már nem kell hordozni egy babát,de neked mindenképp háton kéne,nem elöl kifele(vagy ott babakocsiban gondoltad h kifele van?)

a szövött kendő jó lenne nektek sokáig,de a meitai vagy csatos hordozók(nem kenguruk) is alkalmasak sokáig még nektek,mert 20kg-ig birnak simán

2016. júl. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Igen babakocsiban van kifelé.

Szóval akk nem kell olyat néznem ami sokáig jó? Kb meddig szokták hordozni a gyerekeket? 20 kiló az 5-6 éves nem?

Bocsi a sok kérdésért.

Mei tait néztem de félek h út közben ha ki akar majd menni aztán meg vissza jönni...nem fogom tudni felkötni.

Méreteim elég kicsik így nem tok csatosat hordani.

Ha nem használja az ember sokáig akk mennyire fontos a bővíthetőség?

Nem vagyok túl közel Bp-hez :/

2016. júl. 24. 12:33
 10/13 aHermann ***** válasza:

Nálunk a nagy 5,5 éves (120cm és 21kg). Ha nagyon fáradt, akkor ül a hátamon, és a kicsi és sétálós kedvében van. Nincs bővítésem a hordozóhoz, a nagy se panaszkodott még (ha nem veszem fel annál inkább).


Én se vagyok méretes (162 cm), ráadásul sokszor fáj a derekam + köldöksérvem is van. A hordozás mégis jobb opció, mint, hogy kézben cipeljem. Érdemes a próba (babástul), mert akkor tudod eldönteni, mi az ami kényelmes, könnyen használható mindkettőtöknek (+akár a férjednek).


A hordozó kimozdulás szempontjából is jó. Nincs akadály, mint a babakocsival. pl. kisvonatozás, kirándulás túraúton, kilátótorony.

2016. júl. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!