Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Mi az, hogy valaki hordozás...

Mi az, hogy valaki hordozás ellenes?

Figyelt kérdés
Az egyik válaszban láttam, és megdöbbentett. Van aki nem szereti magához ölelni a picijét és megnyugtatni?
2016. okt. 6. 10:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
86%

Miért azt csak hordozókendőben lehet?

Nekem nincs hordozókendőm és nem is lesz. A babám az elejétől fogva szépen elaludt az ágyban, mikor nagyobbacska volt szépen eljátszottunk a játszószőnyegeken, énekeltem, mondókáztam neki, elvolt mágában is egy ideig a pihiszékben is, adamoban is, a játszószőnyegen is. Mostmár nagyobb, szépen játszik egyedül is, meg együtt is sokat játszunk, mászik, felfedez. Amikor igényli, akkor ölben van. Kint babakocsival sétálunk, nagyon szereti, elringatja mindig. Egyáltalán nem érzem úgy, hogy nem lenne teljes az életünk hordozókendő nélkül. Ettől még nem vagyok kendő-ellenes, csak mi nem igényeljük.

2016. okt. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Vilcsianyuja ***** válasza:
84%
A hordozás azért annál többet takar, mint hogy felveszed a gyereket, ha sír. Gyakorlatilag életvitelszerűen magadon cipeled, valamilyen hordozó kendőben, hogy a kezeid szabadon legyenek. Ennyi a tömör lényeg, ha pedig jobban érdekel a téma, guglizz rá.
2016. okt. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Én fogzásnál, idegen helyen ágy híján altatásra, néha rövid sétákra használok karikás kendőt. Szerintem nagyon praktikus kis jószág. Azt nem mondanám, hogy életvitelszerűen hordozok.
2016. okt. 6. 10:13
 4/19 anonim ***** válasza:
77%
Én sem hordoztam soha. Vagy felveszem és ringatom a gyereket, szeretgetem vagy mást csinálok. De nekem nem opció a mosogatás, vasalás közben magamra kötöm a gyereket. Ha még valahová mentünk, akkor babakocsival tettük. Rengeteget volt ölben mindig is, de ha a kezemben volt, akkor vele foglalkoztam. Nekem a hordozás akármennyire is meghitt és stb egyesek szerint, nekem nem jön be. Én nem akarok ringatás közben házimunkát végezni, sétálni sem szeretek úgy, hogy valamit cipelnem kell. Ennyi. Nem ridegen nevelem a gyerekemet, sőt lehet hogy több odafigyeléssel mint sok hordozók anyuka.
2016. okt. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Ezt sem értem....

Miért veszitek támadásnak?

2016. okt. 6. 10:40
 6/19 anonim ***** válasza:
64%

Mit nem értesz ezen?

Ha az én fiam sírt fogzás miatt, akkor felvettem és a karomban ringattam/enekeltem neki/simogatta amíg elaludt. Ha idegen helyre mentünk, akkor babakocsiban aludt, ha máshol nem volt hely és így tovább. Egyikhez sem kellett kendő.

2016. okt. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
62%
Én utáltam. Orthopéd orvos javaslatára egy ideig mei taiba vittem. De rosszul voltam tőle. Rámizadt, neki sem volt jó nem tudott nézelődni. Nem tud szabadon mozogni venne. Volt, hogy össze szarta magát és én is csipa olyan lettem. Úgyhogy hamar ment a kukába.
2016. okt. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Vilcsianyuja ***** válasza:
89%
Azért óriási különbség van aközt, hogy valaki időnként kendőbe teszi a babát sétához, bevásárláshoz, és aközt, hogy a gyerekkel a hátán-mellén él. A hordozásellenesség inkább utóbbinak szól.
2016. okt. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
79%

Nem tudom. A bio-öko-ősanyàktól engem is ver a vìz, plàne amikor 4-5 éves gyereket is cígölnek szoptatnak és megy a panaszkodàs. Na meg amikor osztjàk az észt hogy hordozzàl/szoptass nyugodtan akàr 3-4 éves korig... Ja b@z*d meg lehet te 3 évesed 10 kg az enyém 24 volt...

Na ezek miatt alakulhat ki a hordozàs irànt egy ellenszenv. De ez is kb olyan àltalànosìtàs,mint hogy a rockerek büdösek,igénytelenek meg a többi sztereotìpia.


Mindkét gyerekemet hordoztam, a harmadikat is fogom. De úgy ahogy nekem/neki jó/jó volt.

Nekem a kendő jött be, a mei tai stb olyan volt mintha egy hàtizsàkba raktam volna...

Babakocsi helyett hasznàltam pl vàsàrlàshoz, mert szabadok a kezeim, elférek mindenhol mìg babakocsival azon is gondolkodni kell sok helyen hogy az emeletre hogy jutol fel(minden tiszteletem a kerekesszékeseknek hogy ezt tűrik/bìrjàk idegekkel).

Szóval igény szerint ez marha jó dolog nagy segìtség.


Aki ellenzi az egyszerűen tudatlan. Ortopédiailag is helyes tartàs a babànak, szociàlisan is remek mert nem szigetelődik úgy el anyuka, meg a baba bújàsàt is kielégìti. Persze attól hogy sok előnye van(hàtrànya max a kötözgetés, de van csatos is) ezt is túlzàsba lehet vinni, mert az hogy a gyerek csak kendőben van el... Az se normàlis. De mi az amit nem szoktak az emberek túlzàsba vinni??!?!

2016. okt. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
72%
Én magát a hordozást csak addig tartom jónak, amíg a közlekedéshez használja valaki. Azt soha nem fogom megérteni, miért kell gyerekkel a háton porszívózni... És nem tartom jónak, amikor már a kezeit használó gyerek van háton, a tesóm Lyonban gyógypedagógus, megkésett mozgásfejlődésű gyerekekkel foglalkozik, 90% feletti köztük a hordozottak aránya... Van keze, van lába, de kendőben nem használja semmire ugye...
2016. okt. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!