Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Meg lehet oldani csak hordozók...

Meg lehet oldani csak hordozókendővel, babakocsi nélkül?

Figyelt kérdés
Pest belvárosában lakunk, én nagyon szívesen hordoznám. Azt látom, hogy a babakocsi rengeteg nyűg lenne csak, sok lépcső a lakásig, ha menni akarunk valahova, az vagy öt percre van (orvos, bolt, park, szerencsére tényleg minden ami kellhet), vagy úgyis tömegközlekedni kell, akkor meg megint jön a nyűglődés a babakocsival, villamos, mozgólépcső, régi buszok...). Legalább amíg baba, úgy örülnék, ha lehetne csak hordozni, mit gondoltok, egészen rosz ötlet? Az állóképességem szerencsére megvan hozzá. Adnátok tippeket a témában? Köszi :)
2017. márc. 25. 18:54
 1/9 Kitti85 ***** válasza:
100%
Szis! Nekem mondjuk ő a 3. Babàm de nincs babakocsink. Már 2 hetes kora óta viszem rugalmas kendőben, a nagyfiút kell oviba vinni. Nálunk működik. A másodiknál kezdtem hordozni mert akkor még az első babakocsizott és nem volt más megoldás. Mind a ketten nagyon szerettük. A kicsilány most 5 hós és már 1 hónapja szépen nézeget is a kendőből nem alszik el benne rögtön. Van hop tai is otthon már hátra raktam néha úgy lesz az igazi majd. Szóval én imádom, tudok a fiúkkal menni simán nem zavar semmi. Nekem könnyebb îgy.
2017. márc. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem.
2017. márc. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
Ha mentek valahova akkor praktikus, de pl levegőzésnél szerintem nem. Az én gyerekeim nagyon szerettek a babakocsiban aludni, volt, hogy 2 órát sétáltunk, vagy kint a kertben aludtak benne 3-4 órát is, ennyit hordozni szerintem sok, nyáron össze is melegedtek.
2017. márc. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hosszabb sétákra nem kötöttem volna magamra a babát. Nyáron nagy melegben megint nem a legkényelmesebb. Pl a kisfiam babakocsiban is nagyon jókat aludt, volt időszak, mikor 2 órat egyben. Mi is volt a legkényelmesebb, leülni a parkban egy padra, ő aludt a babakocsiban én meg olvastam. Hordoztam is, az igazából nekem az említett szitukban volt áldás, buszozás, bizonyos lépcsős helyek, extra szűk ajtó a patikában, otthon ha máshogy nem bírtam elaltatni de haladni is akartam a teendőkkel, hasfájós volt.

Július elejére várom a második babámat és az a terv, hogy ha reggel korán lejutunk és kell is menni valahova akkor hordozás, ha csak sétálunk pl késő délután mikor még mindig nagyon meleg van, babakocsi. Itthon majd elválik, azért remélem ő nem lesz hasfájós..

2017. márc. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Próbáld ki!

Babakocsit nem csak szülés előtt lehet venni. ;) Ha hordozókendővel nem tudsz mindent megoldani, akkor bármikor tudtok venni babakocsit.


Három hetes a harmadik babánk, tegnap mentünk először hordozókendővel vásárolni. Falun lakunk, buszozunk: sokkal nagyobb szabadságot ad a kendő, egyedül utazásnál főleg. Pl. a nehéz babakocsit császár után még nem kéne a buszra emelgetnem. Már ha egyáltalán felfér rá.


De itthon levegőzni, sétálni egy nagyot szerintem is jobb a babakocsi. Akár esőben is csak kiteszem a teraszra, és alszik benne fél órát.

Nem tudom, hogy ezt hogy oldanám meg kendővel. De ettől még lehet, hogy te találsz rá jó megoldást. A lényeg az, hogy igazából nincs rossz döntés. Babakocsit bármikor tudsz venni, ha már nem kell, el tudod adni, menet közben is bármikor változtathatsz. :)

2017. márc. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Nagyik, apuka, stb. hogy viszi el egy setara? Nagypapara is rakotozod?
2017. márc. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Szeptemberben fog születni, szerintem a téli levegőzés kendőben s pont jó. a nagyszülók kétszáz kilométerre laknak, és dolgoznak. Nyilván később vennénk kocsit, de már csak olyat, amiben ül a bab, azok sokkal szimpibbek.
2017. márc. 26. 09:57
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha ebbe szoktok bele, akkor menni fog. Én is azt tervezem, hogy minél többet hordozok majd. Persze vannak helyzetek, amikor a babakocsi jobb pl. nyáron, vagy ha amúgy is sok holmid lenne, akkor tudsz a kocsira, hátadra dolgokat pakolni. De van aki megfordítja az utóbbit: háton hordoz és banyatankkal viszi a bevásárolt holmit. :) Úgyhogy inkább azt mondom, hogy a nyár a kritikus pont. Azzal se lesz problémád, hogy elbírd a babát. Mire akkora lesz a súlya, bőven lesz rutinod a háti kötésben, ott pedig elég nagy súlyt el lehet cipelni. A babakocsis esetekre pedig tudsz venni egy kis esernyőkocsit. Azok már nem is drágák.
2017. ápr. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 jafnrétti ***** válasza:

Én nem bírtam volna úgy, hogy csak hordozás, babakocsi nélkül. Pedig sokat hordozok, de például télen, kabátos időben alig. Sétálni, levegőzni is inkább babakocsiban szeretem vinni. Viszont ha valami céllal megyünk valahová, akkor tök jó hordozni, nagyon praktikus.

A gunyoros kérdést nem igazán értem, hogy "nagypapára is rákötözöd?" Miért is ne? Ha szeretné, simán.

Nálunk mondjuk valószínűleg azért is van sokat használatban a babakocsi is, mert liftes házban lakunk, így alig kell emelgetni. lift nélkül biztos, hogy kevesebbet venném elő bevásárláshoz is.


Kérdező, szerintem ha kell is babakocsi, nem történik tragédia, ha csak a születése után veszitek meg. Majd meglátjátok, hogy kell-e.

Esetleg itt érdemes ezt a kérdést feltenni: [link]

Tuti van a tagok között olyan, aki hasonló helyzetben van.

2017. ápr. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!