Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hordozókendő kedvelőknek!...

Hordozókendő kedvelőknek! Babakocsi nélkül, csupán hordozókendővel (mei tai, kenguru, nandu stb) meg lehet oldani a baba "cipelését"?

Figyelt kérdés

Van köztetek olyan, akinek nem volt babakocsija, csak hordozókendővel közlekedett a babával?

Sok mindenben volt hátránya emiatt pl. vásárlás, vagy ez nem volt számára probléma?


2011. jan. 30. 08:59
 1/8 anonim ***** válasza:
42%

Nekünk kengurunk van.

Bevásárlásnál egyáltalán nem kényelmes, mert cipelem az overállal együtt 7-8 kilós gyerekemet és még cipelem a bevásárlást is a hátamon (hátizsákkal járok).

Vásárolni sokkal jobb a babakocsi.

Ezen kívül, ha csak céltalanul sétálni mész a babáddal, akkor is jobb a babakocsit tolni.

Kengurut akkor szeretem, ha sietünk, pl orvoshoz megyünk, vagy csak szomszéd házba látogatóba.

Jó dolognak tartom a kengurut, de nem minden esetben.

2011. jan. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%
Én megőrülnék babakocsi nélkül,csak kenguruval vagy valami hasonló eszközzel.Szerintem nagyon rossz ötlet.Bár az életviteltől is függ,aki egész nap bent ül,és csak néha lemegy a házelé,meg autóval jár,annak mindegy.
2011. jan. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Itt nézz szét, tapasztalt hordozós anyukák fóruma: [link]
2011. jan. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem nem lehet megoldani babakocsi nélkül. Amikor pici volt, csak akkor tettem magamra (hordozókendő is volt, mei tai, ill karikás kendő) max 10-20 perces sétára, amikor nem tudtam babakocsit vinni magammal. A vásárlás elképzelhetetlen számomra úgy hogy cipelem közben a babámat, egyszerűen nem bírnám el. 9 hónapos kora óta alig-alig hordoztam, akkor is a csípőmön karikás kendőben. Biztos az erőnléttől is függ, de a 49 kilómmal csak rövidtávon bírom-bírtam cipelni a fiam. És szerintem nekik sem túl kényelmes hosszabb ideig lógni a mamán.
2011. jan. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk 2009-2010 telén mikor a lányom született sokkal jobban bevált a hordozókendő!A vásárlásnál különösen :)


Mivel ha hordozókendőbe kötöd a babád (8 kilóig kb előre) akkor overáll sem kell rá ha kimész télen!Nálunk az itthoni ruhájába felkötöttem, és felvettem egy kabátot( apáét, nem vettünk hordozósat) felhúztam a cipzárt, úgy hogy csak a feje legyen ki... nagyon kényelmes volt és rá csak egy sapit kellett adni!Ha meg bementünk valahová csak lehúztanm a kabátona cipzárt és már nem is melegedett be! :)Őt nem kellett zaklatnom!Szóval nekünk nagyon bevált! Tavasszal is jó volt! De nyáron nem úszhatod meg babakocsi nélkül, mert olyan melegben egyikőtöknek sem kényelmes a kendő mert összeizzadtok :(

De ha hosszútávó hordozásra készülsz akkor semikképp sem kenguru, hanem kendő inkább, mert azt hosszú távon tudod használni!Hordozhatos elől csípőn hátul akár 3 évesen is!

Nekema lányom utálta a babakocsit, csak kendőben szeretett lenni, 4 hetes korától használtuk!Most 14 hós és meg most is sokszor felkötöm a hátamra és megyünk!Nagyon szereti, bár már hogy jár sokat lekéreckedik, úgyhogy megszoktattam vele kocsiját!De ha netán csak a kendő van, akkor is meg lehet oldani, mert akkor azt szokja meg ababa!

Egyedül tényleg a nyári nagyon melegek a kizáró napok! :)

Jó hordozst kívánok!

Ja a lánom már 11 kiló de kendőben nem nehéz, mert eloszlik a súlya!Nagyon derék és hátfájós vagyok, de kendőtől nem volt még problémám! :)

2011. jan. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia,

Hát mi azért kezdtünk komolyan hordozókendőzni, mert a babakocsi nagyon nehéz(lépcsőkön fel-le cipelni, nagy bejárati ajtón kivinni), bonyolult és időnként életveszélyes volt (úton átkeléskor beakad a kerék a villamossínbe, meg csak úgy az autósok néha majdnem elütöttek, csak úgy a zebrán, persze nem 5o km/órával mentek..).


Én nem hittem volna, de mi 4 hónapja nem vettük elő a babakocsit. Már el is van téve 2 hónapja, hogy ne legyen útban. Most múltunk 5 hónaposak. Sétálni most még elől, itthon házimunka közben már háton van a kislány :) Ez olyan napi 4-5 óra, hétvégén apun sétál.


Semmi problémát nem látok vele, sőt: én így sokkal egyszerűbb szerintem a vásárlás is, eljutok és bejutok olyan helyekre, ahova egyébként nem tudnék. Pl próbáltam már úgy farmert, hogy rajtam aludt.


A bevásárlást úgy oldom meg, hogy hetente többször járok, tehát olyan 3-4 alkalommal. De igazából simán bírok annyit súlyra, mint előtte. Csak most ugye a szoptatás miatt nagyon sok gyümölcsöt eszek, és azt először haza kell cipelni :)


Én imádom, hogy egyből tudok reagálni a legkisebb mozdulatára is, még ha mással beszélgetek is, azonnal érzem őt, és imádom, hogy ha előttem van 3o lépcső, akkor azt mondom, hogy huh, de simán fürgén megmásszuk és imádom, hogy egyre izmosabb vagyok és egyre többet bírok és imádom, hogy meg tudom csinálni a házimunkát és főzni is tudok, úgy hogy közben konstans szórakozást tudok nyújtani a gyermeknek.

Ami nehéz, de ez babakocsival is így van, hogy bárhova bemész, megsül a gyerek így télen. Mi most vettünk hordozós takarót (azért nem kabátot, mert ez 4 évszakos és apu és tudja használni), ami remélem sokat könnyít majd az életünkön :D

2011. jan. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekünk volt babakocsink is, kendőnk is, mei taiunk is.

Az én babám nagyon nagy volt súlyra is és hosszra is, és a hordozás nehézkes volt már egy idő után. Kisbevásárlás, posta oké volt, de ha többmindent vettem volna, vagy hajolgatni kellett, na az már nem ment. Fél évesen akkora volt, mint egy átlag 18 hónapos gyerek.

2011. jan. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek :-) Nekem a mei tai a legszimpibb, és amúgy mostanában készülünk lakást venni, lehet panel lesz sajna, és hát ott babakocsival közlekedni hát nem tudom mennyire megoldható... :-S

Nagybevásárlásnál apa mindig jön velem, ez nem gond. :-))

2011. jan. 30. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!