Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Miért ellenszenves sokaknak a...

Miért ellenszenves sokaknak a hordozókendős anya?

Figyelt kérdés

Sokszor észrevenni, hogy egyeseknek a hordozókendő vagy azt használó szülő ellenszenves.

Itt is eléggé ez derül ki a pontozásokból. ;)

Ezért szeretném, ha valaki, aki szintén így érez, ezt elmagyarázná.

Ez is csak egy hordozóeszköz, mint pl. a babakocsi. Miért van, hogy a kendő láttán ilyen sok a negatív előítélet?



2017. jún. 29. 13:37
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem magával a hordozással az ég világon semmi problémám, akinek így kényelmes csinálja így. Viszont van egy anyuka típus, akitöl a hideg kiráz. Akik szerint a gyereket kizárólag hozdozni kell lehetőleg egész nap magadra kötve, ha nabakocsiba teszed egy szörnyeteg vagy. Szoptasd iskolás koráig a gyereket, ha nincs elég tejed az a te hibád és a tapszer méreg. Aludj vele egy ágyban érettségiig, mert maskülönben lelkibeteg lesz. Ha beteg akkor homeopátiás szereket adj neki, és ne oltasd be semmiképp mert az orvostudomány valójában a gyíkemberek összeeskübése. Kizárólag ecettel mosd a ruháját meg mosódióval és persze mosható pelenkát használj máskülönben olyan, mintha hétvégente erdőt gyújtogatnál meg mérget öntenél természetes vizekbe nagy tetelbem hobbiból. Ha ezeket nem így csinálod, akkor szaranya vagy. A még hardcoreabb verzió szerint szülni is otthon kell.

Gondolom sokan a hordozást ezekkel az anyukákkal azonsítják és azért idegenkednek, pedig ahogy mondod ez is csak egy szállítóeszköz.

2017. jún. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak az a kendős anya ellenszenves, aki szerint a babakocsit tolók rosszabbak nála. Sokszor olvastam/hallottam, hogy mennyivel jobb a gyereknek a hordozás, és akik nem ezt teszik, nem törődnek a gyerek igényeivel.
2017. jún. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem volt el a babakocsiban így kénytelen voltam hurcizni. Mei-tai-m volt, nem bántam meg.

Egyszer szólt be nagyon durván egy idősebb nő, mert elaludt a gyerek, de annyira kifeszítgette magát stb., hogy egy kicsit már lógott hátra a feje ahogy aludt. Persze próbáltam igazgatni, de mindig visszament abba a lehetetlen (és szerintem is kényelmetlen pózba).

Na akkor aztán mindennek lehordott a fent említett nő. Ezen kívül semmi rossz tapasztalatom nem volt.

2017. jún. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 jafnrétti ***** válasza:
62%

Én sajnálom, hogy nekünk maga a hordozókendő kimaradt az életünkből, mivel "csak" karikásban, mei tai-ban és csatosban hordoztam/hordozok :) De másfél év alatt összesen kétszer kaptam negatív véleményt, egyébként ránk szoktak mosolyogni az utcán, sokszor hallom a hátam mögött, amikor észreveszik a gyereket, hogy "de jó dolga van annak a babának", meg hogy milyen kényelmes, praktikus lehet ez így.

Amúgy mi sokszor banakocsizunk is, mert hordozva nem vagyok hajlandó szatyrot is cipelni, úgyhogy vásárláshoz mindig babakocsival megyünk (kéne már egy banyatank :D ).

Viszont azt én is megfigyeltem, hogy itt, ha valaki a hordozást ajánlja, mindig lepontozzák. Pedig csak egy lehetséges alternatívaként javasoljuk, amikor anyuka arra panaszkodik, hogy hasfájós a baba, vagy sokat nyűgösködik, akár fogzás, vagy betegség miatt, de közben meg csinálnia kellene a dolgát, ilyenkor teljesen segítő szándékkal szoktam említeni, hogy hordozza, így rögtön lesz két szabad keze, és a baba is megnyugszik anya hátán.

2017. júl. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Elsővel teljesen kimaradt a hordozás eszembe nem jutott,másodikkal vettem mert a nagynak a suli első emeletén volt az osztályterem és nem tudtam felvinni a babakocsit.Annak nem láttam értelmét,hogy autóba babakocsit be,gyereket be,sulinál ki babakocsit,babát bele,betolom a suliba,kiveszem a kicsit és ölben felviszem majd a naggyal vissza Fele ugyanez.Plána ha a nagynak segítség kellett,de nekem meg ott volt a pici a kezembe.Sokkal egyszerűbb,hogy a babát a hordozóból egyenesen magamra kötöm,kényelmesen elmegyünk a nagyért,a kocsiban meg visszarakom a babaülésbe.
2017. júl. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!