Milyen tapasztalataitok vannak a NEM KENDŐS hordozásról a baba egészségére (gerinc, csípő, tartás stb. ) nézve? Tehát mei tai stb. hordozók. Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
Hordozni szeretném a babámat, de kötni kendőt nem. Ugyanakkor az egészségét nem szeretném veszélyeztetni, főleg, hogy a csípője kicsit feszes. A baba most amúgy csak 4 hónapos, és majdnem 8 kilós, tehát már csak hátra tudom kötni.

2018. ápr. 5. 18:22
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Szerintem egy kendős podegi tök jó kompromisszumos megoldás a kendő és a mei tai között.

Ha lesz még egy babám, tuti ezt fogom használni kezdetben.

2018. ápr. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
39%
Ha a kérdező nem akar kendőzni akkor a fanatikusok akik szerint csak kendőbe lehet tenni egy babát csak hobbiból jönnek ide minden javaslatot leszólni? Mi még kenguruval is felnőttünk, és ma már annál ezerszer jobbak a hordozók (kenguruba én sem tennèm).
2018. ápr. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Ha fanatizmus nem szántszándékkal ártani a gyereknek, akkor vállalom, fanatikus vagyok, aki még csak szövött kendőt se tud kötni. ;)


Egyébként pedig úgy gondolom, hogy a kérdezőnek pont elég dolga lesz azzal, hogy a feszes csípő miatt gyógytornászhoz hordja a gyerekét, nem kell tetézni.


Normotón izomzattal rendelkező gyereknek könnyebben ajánl az ember nem teljesen tökéletes eszközt, de eleve fent álló problémával nem.

2018. ápr. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
28%
Én meg pont úgy tudom hogy az ilyen problémákon segíthet a hordozás, akkor is ha nem kendő. Na de ez már orvosra tartozik, ő látja hogy mi a helyzet a babánál.
2018. ápr. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!