Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Anyukák, mennyire jók a...

Anyukák, mennyire jók a hordozókendők?

Figyelt kérdés

Felénk nem túl sokszor látok kisgyermeket hordozókendőben, inkább úgy látom, a babakocsit preferálják.


Az biztos, hogy nagyon intim lehet az összebújás a babával, de mi a helyzet a nagyobbacska csemetékkel, akik még szeretnék, ha hordoznák őket? Nem túl nehéz őket cipelni háton, hason vagy oldalt? Látok olyan fotókat, ahol az anyuka (legtöbbször ő, néha apuka is) pl. sportolás közben is magán hordja a babáját. De lehet így sportolni rendesen?



2018. máj. 4. 18:25
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
64%

14 hónapos a csemete. Imád kendőben lenni.

Kiránduláson kívül nem sportolok így, de az is épp elég. :)

Nagyon praktikus. Tömegközlekedés alatt ezerszer jobb, mint a babakocsi. A terhet nagyon jól elosztja a háton, vállon és a derékon, így 10 kilós gyereket se megterhelő hosszú távon vinni. Neki is kényelmes. Tud aludni, nézelődni, szopizni is esetleg.

És minden bajra gyógyszer: hasfájás, fogzás vagy betegség alatt is nyugodtabb benne a gyerek, elringatja a mozgás és a testközel.

Nagyon sokszor jól jön, amikor a gyerek élete hátralévő részét ölben tervezi, te meg csinálnád a dolgodat.

Boltba is könnyebb menni, sok helyen babakocsival el se férsz.

Van babakocsik, de a napi levegőzésen kívül inkább kendőt használok.

Bónusz: szem előtt van a baba. Átengednek a zebránál, előre engednek a sorban. ;)

2018. máj. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
63%

Másfél éves fiam még aludni is tud a Liliputi csatos hordozóban!


Amúgy 6 kiló felett már háton érdemes hordozni. Magad miatt főleg meg a gyerek miatt is. Ha már nagyobb a gyerek, jobban jártok a csatossal. Mi imádjuk!


Ha gondolod nézd meg YouTube-on Pixyre (csatorna) videóját, nem olyan régi, pont hordozásról szól. Segít a döntésben is.

2018. máj. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
60%
2,5 éves volt a lányom, mikor elhagytuk a hordozást. Nem volt nehéz, jó csatosunk van/volt (Maraya és Ringa), fantasztikusan osztja a súlyt. Nem mindegy, mekkora súlyú gyereket miben és hogyan hordoz az ember. Ha érdekela a dolog, ajánlom facebookon a Babahordozás-kérdések ésérdekelt válaszok csoportot, ott szakemberek, tapasztalt anyukák segítenek. Mi imádtuk a hordozást, és sok helyzetet megkönnyít.
2018. máj. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
20%
Gyerektől függ. Sok gyerek, baba nem bírja elviselni. A babakocsi a megfelelő, ha nagyobb, akkor a kismotor és a roller. A gyerek mozgásban fejlődik. A 9 hónap uán semmi szükség egy mesterséges anyaméhre.
2018. máj. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
51%
2 evesem van, mikor nehezebb az altatas, vagy ha epp nem akar setalni, felkapom a hatamra, es rogton megnyugszik. 1 evesen meg napi szintenn hordoztam 3-4 orat, fel eves koraig ennel is tobbet. En karikas kendozlt, majd csatos hordozot hasznaltam, a hosszu kendovel kesobb kerultem kozelebbi viszonyba (elotte is hordoztam benne, de nem szerettem). Mostmar sajnalom, hogy nem voltam kitartobb, nagyon jo dolog. Maga a hordozas nekem par het babakocsival probalkozas utan igazi aldas volt. Hirtelen gond nelkul el kezdett aludni nappal rajtam, sokkal hosszabban, mint elotte, es nem sirt fel 5-20 percenkent. Raadasul vinni is konnyebb volt, mint a babakocsit mozessel fel-le a lepcson, a boltban, seta kozben, tomegkozlekedve, otthon, mindenhol csak megkonnyitette az eletunk (ferjem is aktivan hordozta sokaig, o nagyon szerette a hosszu kendot, onnantol, hogy beszereztuk). 13 kilot nekem mar azert nwhez 15-30 percnel tovabb cipelni, ha nem a fittness labdan rugozva altatok vele, hanem setalok, de sokaknak meg se kottyan ennyi haton. Imadom a testkozelseget, lelki melegseget, amit ad, hogy azonnal tudok ra reagalni, erzem mibden rezduleset, ugyanakkor megmutathatom neki a vilagot az en szemszogembol. Sokszor szenvedek babakocsi-undorban, ezert mostanaban, ha csak rovid utat teszunk meg, inkabb gordozom haton. El tudom kepzelni, hogyha nem kene 1-1 emeletet fel-le cipelnem a babakocsit, es ha nem orditott volna benne a gyerekem picikent, akkor kevesbe utalnam. Vagy ha nem olvastam volna A kontinuum-elv c. konyvet.
2018. máj. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
69%
Ja es Maminbabazni (latin tancmozdulatos training babaval a haton), vagy az ugyanigy kivitelezett hastancolas nekunk nagy elmeny volt, igy kezdtem el ujra sportolni, egy idoben ezzel is altattam, igy ket legyet utottem egy csapasra, vagy tobbet is, mert nemcsak mozogtam, hanem meg jol is ereztem magam kozben, a gyerek meg megtanukta a koreografiat, es 20 honaposan mar boven probalta a sajat kis szintjen utanozni, mikor meg azwlott bekapcsoltam, hogy a hatamra vettem volna :D
2018. máj. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
74%
A betegseges idoszakokat el sem tudnam kepzelni hordozas nelkul. (januar ota bolcsis, azota rengeteget volt beteg).
2018. máj. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
79%
Engem is sokszor megbamultak, de szerettem kendőzni. Nandu volt. Mondjuk sportolni nem sportoltam, de főztem, vásároltam, sétáltam.
2018. máj. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
82%

Az én babám ki nem állhatja a babakocsit...

Ugy van el benne 10 perceket, ha félig a füvön félig a járdán rázatom, amúgy üvölt...egy ilyen rémálom séta után rendeltem egy rugalmas kendőt! Ezt imádja...jókat alszik benne!El lehet vele így menni bárhová, mert elnézeget, ha fáradt alszik egy kicsit! Imádom én is! Arról nem is beszélve, hogy ez a közelség, annyira jó érzés, szavakba önteni nem tudom! Csak ajánlani tudom!:)

2018. máj. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
96%

4: látszik, hogy nem hordozol.

A kisbabák ölben akarnak lenni. Kézben. Ezt a vágyát teljesíti a kendő, miközben van két szabad kezed, és olyan szabadon tudtok mozogni, ami babakocsival lehetetlen. Egyszerűen az anya két óvó, dédelgető karját helyettesíti. Nem a méhét.

Amire nincs szüksége, az a motor és a roller. Erről megkérdezhetsz bárkit a baleseti sebészeten.

2018. máj. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!