Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Anyukák, mennyire jók a...

Anyukák, mennyire jók a hordozókendők?

Figyelt kérdés

Felénk nem túl sokszor látok kisgyermeket hordozókendőben, inkább úgy látom, a babakocsit preferálják.


Az biztos, hogy nagyon intim lehet az összebújás a babával, de mi a helyzet a nagyobbacska csemetékkel, akik még szeretnék, ha hordoznák őket? Nem túl nehéz őket cipelni háton, hason vagy oldalt? Látok olyan fotókat, ahol az anyuka (legtöbbször ő, néha apuka is) pl. sportolás közben is magán hordja a babáját. De lehet így sportolni rendesen?



2018. máj. 4. 18:25
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
0%
10-es nem kell okoskodni. Nekem is van gyerekem és kezdettől fogva tiltakozott, hogy beletegyem, ezért el is adtam a kendőt. És nem, nem azért, mert nem jól kötöttem, vagy mert a gyerek nem normális vagy még ki tudja mit találnál ki... Mástól is hallottam, hogy nem szeretik, meg gyerekorvosnál kb. 2 hete láttam, ahogy az anya a vizsgálat után kötni akarta volna magára, a max. 6 hónapos babája meg szegény nem tudta, hogy meneküljön meg. Nem tudott, természetesen. Vannak gyerekek, akik utálják. Az én gyerekem a babakocsiban forgolódhatott, rugdalózhatott, nézelődhetett, nem nyomta a nagy babafeje a nyakát a kendő miatt. Nem izzadt 30 fokban a mellyemen és nem csuklott hátra a feje, amikor aludt. Erről meg az ortopédusok tudnának mesélni. 2,5 évesen simán rollerezett, 5 évesen biciklizik és görkorcsolyázik illetve jégkorizik télen, jobban mint én. Úszik és lovagol. Ha belegondolok, hogy valaki egy 2 évest még magára akar csomózni, meg a hátán hordozni :-D Ha ölbe akar menni, akkor felveszem, de nem kötözöm magamra. Bevásárolni tökéletesen tudtam babakocsival, egy grammot nem cipekedtem, pedig nagyvárosban lakunk. Órákat sétáltattam, míg baba volt a bundazsákjában aludt délutánként a babakocsiban kint a friss levegőn vagy szúnyoghálósan nyáron a parkban. Szellőzött a teste, kényelmesen kinyújtózhatott. A hordozás olyan országokban jó, ahol az anyáknak dolgozniuk kell a földeken és nem tudják hol hagyni a kisgyereküket, akiket így bármikor meg tudnak szoptatni. A hordozás egy nagy hülyeség, a gyerek anélkül is ragaszkodó lesz, hogy összenyomorítva az anyja szívverését kellene hallgatni, mint az anyaméhben.
2018. máj. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
0%
A kérdésre visszatérve 3 kerekű, nagy kerekű babakocsit vettünk direkt, amivel még kirándulni is lehet vinni a babát az erdőbe, föld útra. De hogy sportolás közben magamon lötyögtessen szegény gyereket, a fejecskéje meg neki nyomódjon a még vékony nyakára... Nagyon durva! Egy gyerek a mozgásban fejlődik, rugdolóznia kell, neki kell mozognia és nem a szülei sportcselekményének eszköze lenni, mert az egyesek szerint olyan vagány dolgog. Pff.
2018. máj. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
89%

Utolsó, nyugodjál meg, nem kell őket annyira sajnálni. A lányom 2,5 évesen volt utoljára a hátamon, és akkor el is mondta, hogy jó itt bújni anyához. Mert ekkorák ugye nagyrészt beszélnek. A múltkor pont pakoltam el a hordozóeszközöket, merthogy már nem kellenek, és kérte, hogy picit vegyem fel "hurciba". 3 éves, pár perc volt, nosztalgia, de nem hinném, hogy azért kérte, mert annyira szenvedett volna. Én valahogy jobban adok arra, amit a lányom mond TAPASZTALATBÓL, mint arra, amit te feltételezel.

A kendőbe kötés folyamatát egyébként ő se bírta kivárni, de érdekes módon ahogy kész lett a kötés, és elindultunk, nem volt semmi baja. Attól még, hogy neked nem sikerült valami, az nem szar ám.

Ja, és képzeld, az én gyerekem is tud rollerezni, futóbiciklizni stb., pedig hordozott gyerek volt. Furcsa, igaz?

2018. máj. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
0%
Szokás kérdése, semmi több. Ha egy gyerek állandóan édeset kap kiskorában, akkor azt fogja enni, nem a gyümölcsöt. A hurci miatt pár dologtól megfosztottad (fentebb már leírtam) és mert a te gyerekednek ez volt a normális, attól még a hordozás nem lesz jó. Az én gyerekem is szeretett vállon ülni ebben a korban vagy kézben lenni, de nem az volt az általános közlekedési módja... Nem csak az én gyerekem nem szerette, de ha így is lett volna, teljesen meg tudom érteni, hogy miért.
2018. máj. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
81%

És ha ennyire ellene vagy, akkor miért próbáltad ki mégis?

Figyelj, én azt amúgy elfogadom, hogy nem egyformák a babák. Az enyém imádta, egész piciként ha semmi sem volt jó, nem tudott aludni, nyűgös volt, kendőben azonnal megnyugodott és elaludt. Használtunk amúgy babakocsit is, azzal se volt baja, de amint ki tudta nagyjából fejezni magát (értsd: mutogatott stb), ő sokszor inkább a kendőt választotta. Nem volt még egy éves, amikor raktam be a babakocsiba, tiltakozott, és mutogatta a fogason lógó karikás kendőt. Szóval ezek alapján én határozottan úgy gondolom, hogy neki ez igenis jó volt.

2018. máj. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem ez gyerek- es szulofuggo, hogy kinek mennyire jon be.

Multkor betegen hordozoeszkoz nelkul elaludt a karomban a hintaszekben. Nemtudtam kimenni pisilni, nemtudtam olvasni, inni, ezeket mind tudom, amikor a hordozoban alszik el, nert ha fel is ebred, gyorsanvissza is alszik ugy.

Amikor csak babakocsit viszek magammal, vagy kismotort, es njncs kedve azzal menni, de setalni sem, mar szamtalanszor volt, hogy szidtam magam, amiert itthonhagytam a hordozot. Nekem legtobbszor annyit mondanak masok, hogy milyenaranyos, ahogy hordozom, es mennyire jo neki, csak egyszer egy idosebb ferfi kezdte el a boltban fennhangon sajnalni, hogy szegeny gyerek. Mondtamis neki, hogy ooo igen, szegeny utalja, most is azert van olyan jo kedve... Mar ritkabban viszem, pedig rengetegszer keri, hozza oda, nyujtja a kezet, vagy mondja, hogy hopp, vagy magatol ugrik fel a hatamra, ennyire rossz neki :D A csipojen kicsikent sokat segitett, valamint a rejtett refluxa miatt is, amikor hasfajosan szenvedett, es csak fuggolegesenvolt jo. A ferjem is igy tudott nekemsegiteni, mert igy o is tudta altatni hordozva, ameddig en pihentem.

2018. máj. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
58%
A ketkedo valaszolonak ajanlom Az elveszett boldogsag nyomaban c. konyvet, ott le van jol irva, mit tapasztal egy hordozott baba, ha azutan ketsegei vannak, erdeklodve varom a kerdeseit.
2018. máj. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
0%
Azért volt kendő, mert kaptuk és mert úton-útfélen ilyen szektás térítős, könyvajánlgatós módon erőltetik, hogy a hordozókendő milyen jó. Németországból kaptuk egyébként, ahol szintén nagyon megy a hordozás, de attól még nem lesz jó. Pont arról van szó, amit valaki leírt, hogy jajj milyen aranyos ott a pici baba, milyen cuki, meg még tornázni is így jár vele, lötykölődik a gyerek feje, de fő, hogy az anyuka menőn nézzen ki, mert a hordozás olyan vagányan néz ki. Miért olyan nehéz felfogni, hogy nekem térítő olvasmány nélkül is megvan a saját véleményem, amivel egyébként nem vagyok egyedül, mert a 3 gyerekes gyerekorvosom sem ajánlja senkinek, meg eleget láttam hátrabicsakló fejes, tűző napon anyjához nyomorított vagy éppen levegőt alig kapó a kendőben elvesző gyereket. Ha a 2 évesetek ehhez van szoktatva, az a ti ügyetek. Meg hogy még a wc-re is úgy mentek, mert buta könyveket olvastok, ahol a kötődés nyilván attól függ, hogy szó szerint magamhoz kötöm a gyerekem. Rémes, tényleg. Az ilyen szektás dili miatt gondolkozom mindig, hogy hozzászóljak-e, amikor valamikor a hordozás szóba kerül. Én rosszul vagyok, mikor ilyen babákat látok, úgyhogy nem csak az idős emberek akadnak ki ilyesmin. Az anyának sem egészséges, főleg amilyen túlsúlyos anyukák is hordoznak. Majd évek múltán fogják megérezni a hatását. De nyilván megéri, mert le lehet aratni teljesen vadidegen emberektől a bókokat, hogy hűha, micsoda cuki látvány. Gondolom, más bók nem igazán jut, ez meg ingyen van, hogy benyomjuk oda a gyerekünket. A témához elmondtam, amit gondolok. Ti meg csak csomózzátok és csatoljátok magatokhoz a gyereketeket. Kérdező, a kenguru meg egyenesen ártalmas, csak mert láttam, hogy ezt is odaírtad a kulcsszavakhoz. Ezennel el is búcsúztam.
2018. máj. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Igen, most megfogtad a lenyeget, azert hordozzuk, mert divatosnak meg vaganynak gondoljuk, meg mert rosszat akarunk a gyerekunknek. Veletlenul sem a tobbi ok miatt, amiket leirtunk. :D
2018. máj. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Jólvan, hagyjad, úgyis csak nyomatja a feltételezéseit, semmilyen észérv nem érdekli, fölösleges magyarázni neki.
2018. máj. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!