2:1 vagy 3:1 babakocsit válasszunk?

Figyelt kérdés

Nem tudom melyiket lenne célszerű választani?


1 autónk van, amit a férjem használ napi szinten munkába járáshoz, nem én a születendő gyerekkel.


Orvos, védőnő, gyógyszertár, bolt van a közelünkben (tényleg pár 100 méter csak), a napi sétát és bevásárlást könnyedén megoldom autó nélkül is.

Havonta 1-2 alkalommal mennénk nagyszülőkhöz, akkor kellene csak a kocsiba a gyerekülés.


Szerintetek hülyeség lenne ha csak 2:1 babakocsit választanék, mellé pedig egy autósülést 0-1 éves korig?

Vagy mindenképp 3:1 legyen a praktikusság, kompatibilitás miatt?



2019. máj. 6. 15:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem jól gondolkodsz, csak arra vigyázz, hogy a sport rész is teljesen (vízszintesig) dönthető legyen.

Amúgy az autós ülések kg-ra vannak kalkulálva, nem korra. :)

2019. máj. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Alapvetően nem rossz az elgondolás, de azért szerintem ritka használat esetén is jól jön az a funkció, hogy vázra pattintható illetve maga az, hogy a hordozó mobilis.

A 0-18-as gyerekülést pl: nem fogod tudni csak úgy bevinni a boltba bevásárláshoz. Ülni nem tudó gyereket kézben egyensúlyozni nem poén.

2019. máj. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mi 2in1-et vettünk és egy Maxi Cosi 0-13 kg autósülést, ami adapterrel rögzíthető a nem Maxi Cosi babakocsinkra is. A kocsi saját márkás autóshordozója pocsékul szerepelt a törésteszteken (és így van ez a legtöbb divatmárkával is), viszont a Maxi Cosi az egyik legjobb minőségű autóshordozó. Ráadásul a legtöbb márkájú babakocsihoz gyártanak olyan adaptert, amivel rögzíteni lehet, nézz utána ennek. Nekünk a legfőbb a biztonság volt, hiába nem autózunk annyira hú, de sokat.
2019. máj. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is ezen agyalok,nálunk is ez a fel állás.

Férjemnél van egésznap a kocsi azzal jár dolgozni.


Utolsó a kórházból hogy hoztátok ki a kicsit ?

Kézben ?

2019. máj. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hogyhogy kézben? A férjem a kórház előtt parkolt. Beletettük a hordozóba a gyereket még az osztályon, a férjem levitte a lépcsőn, bekötöttük a hordozót a kocsiba és hazahoztuk.
2019. máj. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A mózest mi tökre nem használtuk ki, vagy 2-3x ha volt benne a fiam. Azt ugye autóba nem lehet bekötni (van ugyan néhány olyan márka, amelyiknek a mózesét be lehet kötni, de egyrészt ritka, másrészt nagyon durva árban van), mi meg olyan helyen lakunk, hogy a környéken csak kisbolt van, ott nem nagyon veszünk semmit, mert drága, inkább autózunk a távolabbi hipermarketbe.

Sétálni nem nagyon mentünk, mert ha levegőzni akartam vele, kiültünk a teraszra, udvarba, csak úgy a semmiért nem lézengek az utcákon.

2019. máj. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekünk ugyan van két kocsink, de nagyon ritkán használjuk, akkor is inkább nagyobb utakra, meg max heti egy bevásárlásra. Azt meg, míg pici volt, úgyis vagy ketten intéztük, vagy egyikünk otthon maradt a gyerekkel. Nekünk nagyon bevált a 2 in 1 kocsi (egy kicsit vettünk, ami lapra csukva lazán elfér a gyerek lába alatt, amíg egyáltalán lesz rá szükség) egy jó 0-18as gyereküléssel. Most kb. 10 kg, szóval azt a hordozót, amit lehetett volna venni a kocsinkhoz, már kinőtte volna - és amúgy maga a hordozó, hát... Nem mertem volna benne jó szívvel utaztatni a kisfiam, pedig nem vagyok egy paramami. Ezalatt talán egyszer éreztem úgy, hogy hát, az a harmadik funkció nem lenne rossz. Akik naponta közlekednek autóval, tuti nagyon klasszul ki tudják használni, de nekünk nem hiányzott.
2019. máj. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A boltban vásárlásos hozzászólásra: én azt csináltam, hogy a 2 in 1 kocsi keményfalú mózesét vittem magunkkal, ugyanúgy beraktam a nagy bevásárló kocsiba. Mondjuk az Auchanban pl. van babahordozós bevásárlókocsi is, meg ha a nagybevásárlást ketten intézitek, lazán elfér a babakocsi + bevásárlókocsi a két felnőttnél.
2019. máj. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!