Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Születendő téli babámra azt a...

Születendő téli babámra azt a tippet kaptam, hogy pólyában altassam. Mit adja alá?

Figyelt kérdés
Rövid ujjú body+ hosszú ujjú rugit, esetleg csak rövid ujjú bodyt vagy csak hosszú ujjú rugit? Olyan 22-23 fok lesz a szobájában.

2019. okt. 7. 17:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, én nekem még nincs gyerekem, de azt szeretném mondani, hogy valaki azt mondta, hogy a pólya az nem feltétlen a legjobb, mert a gyerek nem tud benne rendesen mozogni. Szal így meg teljesen le van korlátozva ezáltal. Na és akkor azt szeretném, hogy nekünk pl hálózsákunk volt annak idején, kifejezetten ilyen babáknak gyártott hálózsák, sőt, lehet, hogy a miénket pont, hogy anya csinálta (mintha láttam volna még valahol ihhon olyan mintájú anyagot, de leeht, hogy nem ); de mindegy, szóval szerintem inkább hálózsák legyen. :) Abban még pl úgy tud rugdosódni is ha pl ahhoz lenne kedve, és nincsen annyira bekorlátozva:) Szerintem kényelmesebb lehet, ha nincsen annyira beszabályozva :)
2019. okt. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
*Ja és akkor ilyen baba méretű pizsama volt rajtunk, és abban bújtunk bele a hálózsákba. :)
2019. okt. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
*bocsi, mégegy, hogy nekünk a hálózsáknál az alja olyan klassz széles is volt, és akkor a teteje meg olyan volt, hogy a vállánál olyan volt, minthogyha trikónak a válla lenne, olyan alakú volt. Meg a nyakánál is olyan trikós volt, tehát megvolt ott is az az ív, mint egy pólónak. És akkor az elején volt egy cipzár a hálózsáknak, és talán nem is végig. Nagyon szerettem egyébként. :)
2019. okt. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet ötletnek ezt adták, de előfordulhat, hogy a baba nem fogja szeretni és akkor nem tudod abban altatni.Mi is vettünk köszönte nem kérte.Előre azt sem lehet eldönteni, hogy ő milyen öltözékben érzi jól magát.Ha megszületett megpróbálod, hogy érzi jól magát.

Illetve az első időben, hogy a feje ne lapuljon deformálódjon érdemes forgatni oldalára,pólyába ez is kb lehetetlen.

2019. okt. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nyilván benne van a pakliban, hogy nem fog szeretni benne aludni, akkor beszerzünk egy hálózsákot vagy mezei babatakarót.


Mindenesetre (főleg az elsőnek írom) ezek a pólyák már olyanok amikre én is gondoltam először, hanem viszonylag lazák, egy merev hátrésszel, hogy könnyebb legyen pl. a rokonoknak megfogni. Ha nincs benne egész nap a gyerek nem akadályozza a mozgásfejlődést, viszont alvásnál kellően "szűk" ami hasonlíthat az anyaméhre. Feltéve persze, ha szereti. :)

2019. okt. 7. 17:40
 6/10 anonim ***** válasza:
91%
Éjjelre nagyon sok a 22-23 fok! 19-20 fok bőven elég. Igaza van az elsőnek, a pólya rendkívül rossz, a csecsemők alapból felhúzzák a lábukat, a hagyományos pólyában erőszakkal ki van nyújtva, olvass utána. Van a bugyola pólya, az már modern. Nem szabad túlöltöztetni, Pamut rugdalódzó és melegebb, téli hálózsák bőven elég. Sajnos rengeteg anyuka túlöltözteti a meleg, fűtött szobába a babáját, az ugyanolyan rossz, mintha fázna. A babák keze szinte mindig hideg, mert a vérkeringésük még nem megfelelő, ezt hiszik fázásnak. A kis tarkójánál, nyakánál benyúlva érezhető, ha melege van.
2019. okt. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne altasd pólyaban. Akkor már inkább halozsakban
2019. okt. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A pólya még a bölcsőhalál esélyét is növeli, mert elnyomja a Moro-reflxet. Még a laza "swaddle blanket" is. Ezért se ajánlott.

És abban is igazuk van a többieknek, hogy 23 fok sok.

2019. okt. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
63%
En pólyában altattam téli babÁmat. Mikor 2 hónap múlva kivettem belőle folyton felébresztették a saját kezei . A polyaba ugye le van kötözve szinte 😆 polya után mikor teljesen kinőtte sokáig igényelte hogy takaróba csavarjam. Ugyhogy nem mondanám hogy rossz dolog! Mozgásban nem akadályozza, hiszen ha ébren volt akkor nem a polyaban volt! 11 hónaposan mar járt, azt hiszem ezzel bizonyítható, hogy nem akadályozta semmibe! Rokonok pedig kényelmesebben foghatták, főleg akik elszoktak a pici babáktòl.
2019. okt. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tavaszi babámat nagyobb textilpelussal pólyáltam, mert ha nem, akkor felkeltette magát a kis kezével. Na, az volt az igazán nem jó ha megpróbáltam nélküle, senki sem aludt. Ez van, ő igényelte, neki jó volt. 3 hónapos korától hálózsákban alszik.
2019. okt. 8. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!