Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Túlöltöztetem? Vagy jó ez így?

Túlöltöztetem? Vagy jó ez így?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kicsit hosszú lesz, de köszi, ha elolvassátok.


4 hós babámat a következőképp öltöztetem 22 fokos lakásban: hosszú ujjú body+ hosszú ujjú pamutrugi/ hosszú body+ pamutfelső, pamut nadrág (ha lábfej nélküli, akkor kiszokni is). Éjjelre ugyanerre a kombóra jön egy plüsshálózsák.

Kintre 0/-2 fokban erre a szerelésre +1 nadrág, zokni és egy vékony pulcsi, erre overàl. 5/7 fokban csak +1 pulcsi és zokni. Sokat van hordozókendőben. Az arca ilyenkor tiszta fagyos, a teste kicsit melegebb, ha hazaérve kibontom.


Azt tudni kell, hogy nálunk elég hidegek a falak, és sokat van játszószőnyegen a földön, s bár az alá is teszünk szigetelést, de azért érezhetően hűvösebb. Naponta 2x szellőztetünk mindenhol, olyankor 20 fok köré hűl a lakás (sosem direktbe engedjük rá a hideget nyilván), aztán gyorsan visszamegy 22-re.


Tapasztalt anyukák, mit gondoltok, jó ez így? Vagy túlöltöztetem? Testmeleg szokott lenni a háta, se nem hideg, se nem izzadt.

Egészséges baba egyébként, eddig taknyos se volt sose, beteg egyszer sem, de folyton azon kattogok, hogy ne toljam el a hőérzetét.

Köszönöm a segítséget!:)



2021. jan. 17. 18:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%
Elképesztően tuloltozteted. Minden szettbol, ha leveszel egy réteget, kb az a normális. Bentre hosszú body+nadrág+zokni kintre erre az overal. Esetleg ha nem nagy bundás az overal akkor kellhet egy vastagabb nadrág plusz pulcsi.
2021. jan. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%

"se nem hideg, se nem izzadt"

Ezek szerint jól csinálod, nyugi. 😊

Úgy a jó, ahogy a te babádnak jó. 😊

2021. jan. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
73%
Plusz főleg éjjelre ne oltoztesd túl. Ha vastag teli halozsakotok van, bőven elég egy hosszuujju body nadrág nélkül. A tuloltoztetes növeli a csecsemohalal kockázatát is.
2021. jan. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
73%

2. vagyok, éjjelre én is vékonyabbam öltöztetném a hálózsákba. A lányomon egy vékony body + egy vékony rugi van csak és úgy a hálózsák.

Nem izzadt. Mondjuk az én lányom visít, ha a fúrdővize nem min 40fokos, örökölte tőlem asszem. Próbáltam hüsebbe, de ordítás volt.

2021. jan. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
19%

Szerintem jol oltozteted. Ejjelre vekony halozsak kene nem a plussos vastag.

Zoknit en is mindig adtam rajuk. A nadrag helyett kintre lehet harisnyat adnek pluszba. Tehat hosszu body, ra harisnya, ra hosszu body, ha kell kiskardigan, ra anorak.

2021. jan. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
62%

Benn földön jó szerintem


De 4 hónapos..rövid body hosszú rugi vagy csak hosszú body elég



Kin nem kell a plusz nadràg, max -7-8 ban az overàl alá



Ha kendőben van, akkor ennyi sem..

Elég egy harisnya, pulcsi a bodyra és az overàl plusz lábbeli, melegíted

( talpas overál tilos és rugi is ( kivéve ha extrarugalmas, vagy 1 számmal nagyobb a méreténèl) hordozókendőben



Ha babakocsiban fekszik akkor betakarod, vagy bundazsák..



Amúgy én vettem hordozókabátot

Pici a benti ruhára kap egy pulcsit ami miatt a nyaka nem tud kilógni.. sapka

felveszem ( én màr) a hàtamra

Jön a kabát.


Ma -4-ben így túráztam vele hegyekben vagy 2-3 órát...

2021. jan. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a hasznos válaszokat, mindenkit felpontoztam! Mindenképpen csökkentem a rétegeket egy kicsit, ma alváshoz rövid ujjú body, vékony pamutrugi + hálózsák (ez ujjatlan). Fokozatosan átszoktatom.


Ahhoz kalibráltam a benti öltöztetést, ahogy a csecsemősök öltöztették a kórházban ősszel (hosszú ujjú body és rugi), de ahogy egyre nő és többet mozog, én is sokallni kezdtem.


Utolsó, de jó, hogy írtad ezt a talpas dolgot hordozásnál, ezt nem tudtam, de valóban tök logikus. Köszönöm! Szerencsére rugiból mindig picit nagyobbat kap, mert sajnálom, ha passzentos.

Lehet, hogy én is veszek hordozóskabátot, lassan hátra kéne kötni, mert nehéz lett, most elöl viszem szövöttben kívül/ babakocsiban.

2021. jan. 17. 20:14
 8/14 anonim ***** válasza:
77%

Fu basszus akkor én lehet valamit nagyon elszúrok...a kislányomon itthon egy hosszú body van meg nadrág sétálnal ha nagyon hideg van akkor kap egy pulcsit plusz overál ha nincs akkor csak overál.

Éjszakára rövid body vékony rugi és csak egy pokroccal takarjuk be. 21-22 fokos a lakás.

2021. jan. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Szerintem ha ehhez szokattad, és jól van így, ez a legjobb neki. :)


Az én lányom is jól van, alvása is rendben teljesen, csak nem akarom, hogy később fázós legyen, így próbálnám kicsit tudatosabban szoktatni. Nálunk mindkét oldalról tradíció a túlféltés/túlöltöztetés. 🤷‍♀️

Próbálom másképpen.

2021. jan. 17. 20:44
 10/14 anonim ***** válasza:
8 mi is így csináljuk. 1-es vagyok.
2021. jan. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!