Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Miért öltöztetik be annyira a...

Miért öltöztetik be annyira a gyereket sokan, még ilyen jó időben is?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, a szülők többsége előszeretettel öltözteti túl a gyerekét. Múlt héten és ezen a héten is 15-20 fok volt napközben és napsütés, ennek ellenére sokan még mindig sapkát, sálat, téli kabátot adnak a gyerekre. Csak szerintem túlzás ez? Az én gyerekemet már a múlt héten is elengedtem rövidnadrágban, reggelre pedig felvett hozzá egy pulcsit, mert azért akkor még hűvös van.

2021. márc. 4. 18:58
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
27%
Mert hülyék. Biztosra akarnak menni. Ők lesznek azok a gyerekek, akiket kocsival hoznak-visznek majd tizenéves korukban is a suliba, nehogy elhasználódjon a pici lábacskájuk.
2021. márc. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Szerintem alapból túl öltöztetik őket. Még télen is. Majd megfullad a gyerek a sok ruhába. Én sokak szerint alul öltöztetem az enyémet, mondjuk nem érdekel a veleményük, mivel a fiam így szereti. Viszont tesóm elkövette azt a hibát, hogy az újszülöttjével hozzám jött tanácsért, hogy hány réteget adjon rá. Ránéztem a gyerekre, és csak annyit mondtam, hogy tankönyv szerint megfelelő mennyiség, szerintem sok.

Inkább nem szólok bele mások hogy csinálják, mert nem ismerjük a gyereket. Az én fiam nem fázós, lehet a másiké meg vacogna ennyi ruhában.

2021. márc. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
11-es, a téli kabátnak sok köze van a gyalogláshoz/kocsiban cipeléshez 😂
2021. márc. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
34%
13, a buta túlféltés a közös kapocs
2021. márc. 5. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
70%
12 Igen én is sokak szerint alul öltöztetem. Emlékszem ősszel kint voltunk sétálni. Rajta is pulcsi meg rajtam is. Jajj nem fázik a gyerek? 🤦 Meleg volt. Nem fázós. 1 réteggel többet adok rá izzad mint a ló.
2021. márc. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Én gyerekkoromban utáltam a pólót és hisztiztem, hogy pulcsi kell. Húztam lefele a póló szárát is.. Végül anyám kénytelen volt pulcsit adni rám a nyári melegben xD
2021. márc. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Rövidnadrág? Azért ne már.

Nálunk volt az elmúlt hetekben, hogy tartósan 18-20 fokok voltak délután (reggel meg -1 és 2 közt).

Az oviban is pulcsiban voltak kint délután, alatta rövid ujjú. Hazafele is így jöttünk és a játszón megálltunk, de fél 5 körül már kellett a tavaszi kiskabátja.

Rajtam is hasonló öltözet volt.

Viszont én is láttam, hogy anyuka bőrkabátban, kisgyereken bakancs, bundás cipő, kabát.


Mondjuk nálunk az oviban 25-7! fok van bent, fiam rövidujjúban és vékony melegítőnaciban, ovistársai között van aki bélelt nadrágban, hosszú ujjúban.

2021. márc. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!