Mivel moshatom?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 34hetes vagyok és arra jutottam ideje kimosni babó ruháit lassan! 😊

Első baba tehát nem vagyok vele tisztában, hogy mivel moshatom ki. Tapasztaltabb anyukák tudnátok segiteni?


Plusz lenne egy olyan kérdésem is, hogy mivel a ruha 3/4ét kaptuk volt benne vagy 20db textilpelus is. Igazából tiszta csak picit szürkék. Érdemes beáztatnom valamibe ezeket vagy vegyek újat? És ha igen akkor mit használhatok hozzá?

Mert őszintén azokból újat akartam és nem tudtam, hogy lesz a babaholmik között.


Köszönöm ha segitesz 😊


2021. júl. 8. 10:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A textilpelusokat Vanish+Persil és Sensitive öblítő. 60 fokon mosom.

A baba ruháit szintén 60 fokon mosom. Ugyanúgy Persil és Sensitive öblítő. Ha foltos akkor Vanish is kell.

2021. júl. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mosd ki 90 fokon egyszer kis fehéttővel a pelusokat, majd rendesen is kímélővel.



Én ArielBaby-vel ès lenor vagy silan sensitive-vel mostam.

2021. júl. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha van szárítógéped, akkor elég sima 40 fokon kimosni, utána sterilizálod a szárítógéppel. Én nem vasaltam szetintem a világ leg időrablóbb elfoglaltsága.

A foltokra vanish illetve marhaepe szappan jött be, de azt kényelmetlen tárolni (nekem papír csomagolásban).


Elvileg ha valamit fehéríteni kell akkor tedd ki a napra.

2021. júl. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen 😊 foltok nincsenek semmiben hála, tényleg tiszta minden csak a pelusok szürkék picit. De akkor kipróbálom ezeket 😊
2021. júl. 8. 11:12
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én sima mosásra tettem be, később ahogy bukik meg ilyenek, úgy változó hogy 30 vagy 60 fokon.

Mosószerből szenzitívet használok, de őszintén, a bolti reklámos mosószerek egyike sem az :) Úgyhogy mondhatni a saját mosásunk szerint mosom azokat is. Volt hogy vettem folyekony mosódiót az is jó volt.

Amúgy egy tipp: készíts be magadnak marha epe szappant (nem büdös!) az a legjobb a tej és kaki foltokra baba ruhákon.

2021. júl. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Tomi folyékony baby mosógél.


Ezzel mostam 4 évig a lányom ruháit. Soha semmi probléma nem volt.


Kakira a hideg vizes beáztatást ajálnom rögtön. Pisire, vérre is az a leghatékonyabb.

Utána azzal mosod ki, amivel akarod :).

2021. júl. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ariel babyval mostam kezdetben. De már csak a mosópor szedi ki a foltokat 70 fokon 3 órás mosassal. 1,5 éves 🤦🏼‍♂️ De kezdetben az ariel baby és a silan sensitive oblito jó volt.
2021. júl. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A textil pelust ultra fehérítővel mosnám ki,az fertőtlenít is.A baba tuhákat mindig külön mostam kb.1 éves koráig sensitiv mososzerrel és sensitiv öblítővel!
2021. júl. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!