Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Mennyi baba ruhát vegyek egy...

Mennyi baba ruhát vegyek egy újszülöttnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 🤗

23 hetes kismama vagyok, első baba. Most ott tartok hogy lassacskán veszem be a szükséges holmikat, de nem tudom miből mennyit... Úgy gondoltam hogy veszek 50-es mérettől 68-ig. Nyári baba lesz. Bodyk, rugdalódzó, kis nadrág, vékony pulcsik, zoknik. Hajlamos vagyok túlzásba esni ezért kérdem hogy miből mennyi db kell? Köszönöm ha segítesz 😘



2022. márc. 30. 20:19
 1/7 anonim ***** válasza:
58%
Szia! Az én kislányom átlagos méretű volt minden uh-n. Én alig vettem 52-es rucikat, inkább csak 56-62 volt. 2350 gramm 50 cm-el született 39. Hétre programcsászárral. 😀 44-es ruhák voltak jók rá, de kb 1 hétig csak, utána jött az 52. Szerintem ne vegyél sokat, 5-8 db-ot mindenből. :) mi is nyári babák voltunk, tavaly Július 13.
2022. márc. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
37%

Attól függ, milyen gyakran akarsz mosni. Én 50-es méretet nem vennék előre, ráérsz, ha megszületett, mert lehet, hogy nem is kell.

56-os méretből vettem 10-10-10 hosszú ujjú bodyt, rövid ujjú bodyt, rugdalózót és 7 nadrágot. Heti 2 mosással (van szárítógép) elég volt.

62-es méretből borzasztó sok van, mert ugyan vettem pár darabot, de mellé még kaptunk is egy csomót, így annyi van, hogy ha 2 hétig nem mosok, és ruhacsere is kell a nap folyamán, akkor is van mit ráadni🤦🏻‍♀️ Volt, amit úgy nőtt ki, hogy nem volt a gyereken…

68-as ruhából eddig az arany középútnál járok, ez is a cél.


Ruhaméreteknél vedd figyelembe, hogy a h&m picit nagyobb, ebből mondjuk vehetsz 50-es méretet, ha nagyon akarsz.

A pepco ruhák kisebbek, és hajlamosak összemenni. A reserved szerintem helyes méret, a sinsay is jónak tűnik eddig.

2022. márc. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
15%

Első! Nyári babák voltatok? Mármint te is baba voltál tavaly? Miért beszélsz kettes számban?🤣


Kérdező: Ne vegyél sokat, 50-esből max párat. Nagyon hamar kinövik, valamelyikre meg nem is jó már, mert nagyobb baba.


Szerintem amíg picik, gyorsan nőnek, smemiből sem kell sok.

Számold bele azt, hogy milyen gyakran tervezel mosni, esetleg fosis-pisis lesz a rugi, vagy bukik.

2022. márc. 31. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%

Első nincs olyan meret hogy 52. 50-es meret van, 56,62 es így megy felfele hatossával. :)

Én május végére vagyok kiírva, vettem mindent vegyesen, de szerintem rövid ujjú body kellesz még. Egyébként nyáron nem is hiszem a rugit rá fogod adni, de jól jöhet ha van pár hűvösebb nap. Vékony sapi, esetleg kis kesztyű mert nagyon marósak szoktak lenni.

2022. márc. 31. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ezaz, pontozzatok le azt, aki lekérte írni hogy nincs olyan, hogy 52es méret! 🤦🏼‍♀️😂
2022. márc. 31. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
*lemerte
2022. márc. 31. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Èn 50-56ig vettem nagyjából egy nagy szatyornyit vegyesen, nem èrdemes sokat hamar ki növik
2022. márc. 31. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!