Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Hogyan kellene öltöztetnem a...

Hogyan kellene öltöztetnem a lassan 2 éves gyerekemet?

Figyelt kérdés
Jövő hónapban lesz 2 éves. Múltkor vettem neki egy kis vékony fejkendőt mert csak egy volt neki. Anyósom szerint nagyon vastag miért nem azt hordja amit ők vettek neki és 1 évesen se kendőt adtunk rá hanem vékony kötős kalapot. Az az igazság sose tudtam hogy épp most jól öltöztettem e mindig sztem melegebben sikerült. Meg anyósom mindig azt mondta kiskorában is hogy sapkát pl mindig kell rá adni nem igazán mertuk nyáron se lazán öltöztetni. Meg szoktam nézni a hőfokot de mivel a füle kicsit kényes szokott lenni így nem igazán merem csak úgy simán kivinni. Egy lassan 2 éves gyerekre szoktak még adni ilyen megkötős vászon sapkát? Nagyon sok ennI idős gyereknél azt látom h nem is adnak rá semmit a fejére ha fúj a szél se napon simán úgy vannak. Meg mernek szandált ujjatlan felsőt rovidgatyát, vagy egyberuhát adni rájuk. Szóval sokan nem féltik a fülüket meg a naptól se félnek. Hogyan kellene öltöztetnem hőfok szerint hogy tuti ne legyen melege de ne is hűljon meg? Esetleg leirnátok hogy hőfokonkent mibe szoktátok öltöztetni a gyerekeiteket ? Meg bennt is a házban
2022. máj. 21. 14:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Pont ugyanúgy kell öltöztetni, mint ahogy te magad oltozol.
2022. máj. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
42%

Anyós szavait engedd el a füled mellett.


Itt van egy kép, ami segíthet eligazodni. Igaz, ezen babaruháról van szó, de az elv egy kétéves gyereknél is ugyanez, nyilván ésszerű határokon belül.


[link]

2022. máj. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%

Van hogy én jobban fel vagyok öltözve mint a gyerek, mert ő szaladgál és izzadósabb is.

Amúgy ha leizasztod mert rongyá van öltöztetve jobban meg is f@zik ha hüvösebb huzatosabb helyre értek.

Én már 6 hósan sem adtam semmit a fejere csak a nap ellen.

2022. máj. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
Naptej, szalmakalap és minél kevesebb ruha ebben a melegben.
2022. máj. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%
Rövid gatya, polo, siltes sapka. Már szandál. Szalad mindig, igy is leizzad allandoan. Én is rovid nadrág , topban vagyok, 2 évest már nem kell annyira óvni. Plusz szól ha melege van vagy fazik.
2022. máj. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát az én két évesem már pontosan tudja, hogy mikor van melege, olyankor dobálja le magáról a ruhát. Egy dologban nem engedek: kalapot vagy sapkát (ezt a nyári fajtát, szóval szalmakalap vagy horgászsapka vagy ilyesmi) nyáron kötelező a fején tartania, főleg napon. Ja, és nagyon világos bőrű, szóval ha csak trikó meg rövidnadrág van rajta, akkor kenem naptejjel.
2022. máj. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%

Sapkát csak akkor kap ha naposabb helyen vagyunk és meleg van. Egy vékony valamit. Kora reggel, késő délután, árnyékos játszin, parkban nem kap. Ilyenkor nem a hidegtől kell védeni vele hanem az erős tűző naptól hogy ne kapjon napszúrást.

Amúgy rövid nadrág, rövid póló szandál. Van hogy mezítláb (homokozóban pl). Már egész jól lebarnult annyit van kint 😁 Semmi baja nem lesz a naptól ha nem huzamosabb ideig van kitéve tűző napnak. De ha annyira félsz, bekened naltejjel

2022. máj. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Naptej, nagyon lenge öltözet, szandál, játszón mezítláb. Úgy alakítom, hogy huzamosabb ideig ne legyen tűző napon, így akkor nem kell a napkalap, ha nem tudom elkerülni akkor kap és el is tűri szerencsére. Nekem nagyon fehér, szeplős és érzékeny bőröm van, lányom szerencsére kicsit apjától is örökölt barnább bőrt, de attól még nagyon féltem a naptól.
2022. máj. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Tegnap meleg volt, leggingben és pólóban, mezítláb volt a játszótéren délután. Tegnapelőtt ugyanígy, de akkor estefelé kért egy pulcsit és visszavettük a szandált. Ma fúj a szél nagyon, így sportcipő volt rajta zoknival, de a hosszú ujjút mondta hogy vegyük le.

Sapka, kalap csak akkor van rajta ha huzamosabb ideig gyalogolunk, biciklizünk a napon, és nincs árnyék ahová behúzodhatunk időnként.

Én kicsit fazósabb vagyok, ő nem igazán. Egy kétéves már sokszor szól ha melege van vagy fázik, vagy legalábbis el tudja dönteni ha rákérdezel. Próbáld meg. Ha nem is most, de pár hónap múlva biztos fogja jelezni.

2022. máj. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
41%

Akár én is írhattam volna a kérdést :) :) ugyanezek a dilemmáim. Nálunk pl. pont fordítva volt/van: egy réteggel több anyán, mint a babán.

Na szóval júniusban lesz 2 éves a kislányom, a széltől is óvom, mármint szó szerint. Ma errefele elég hűs szél volt, csalóka volt, hiába sütött ezerrel a Nap. Vékony hosszú ujjú body + vékony fölső volt rajta, leggings és megkötős nyári kalap, zokni + szandál. Nem izzadt, nem volt melege. 30 fok közelében, szélcsendes időben már rövid ujjú. Ha tűző Napon van, mindig teszek rá sapit/kalapot, ha 100fok van akkor is. Az, hogy más gyerekén mi van én pl. pont lexarom. :P

2022. máj. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!