Anyukák, ti is hajlamosak vagytok sok cuccot venni a gyereknek, túlzásokba esni?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2 èves lesz novemberben. Nem òdzkodok a használt ruháktòl, cipőktől, rengeteg minősègi anyukás csoport van, ahol Lindex, Next, Gap stb. márkákat árulgatnak egymásnak, szuper állapotban ès hát sajnos imádom a csoportot 🙈. Mindig megfogadom, hogy már nem kell semmi, de mindig találok valamit pl..most akciòs teljesen új elegáns szettet vettem a szülinapjára, karácsonyra is jò lesz fotòzáshoz + előtte karácsonyos cuccokat, mert egy db sincs neki. Szoktam újakat is h&m főleg, de már jò borsos, ìgy általában használtan vásárolom. Vannak tőlem ezerszer rosszabbak is, milliò cuccal, de már a fèrjem kezd beszòlogatni, hogy "nekem nincs 4 meleg cipőm, minek ennyi a gyerkőcnek... vagy már megint posta van, mit vettèl megint stb :D Èrdekelne kb mennyi cucca van a gyermeketeknek? Èn most összeszámoltam úgy mindent ès hát már kb 50 ezernèl járok, de ebben már mindne benne van őszre/tèlre+pár játèk is. Mèg sapka-sál szett fog kelleni ès hòtaposò, de azt újonnan vesszük tèlen majd. Ti hogy vagytok ezzel?
2022. okt. 1. 20:50
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
80%
Én minimalista vagyok, nekem meg ebben kéne fejlődni, mert lehet a gyerek sem örül hogy csak 2 cipője van, vagy hogy jobban lehessen válogatni. Amúgy te érzed hogy bírja e a pénztárcád vagy sem. Az pl dícséretes hogy sok mindent használtan veszel így nem termelsz újabb ‘szemetet’.
2022. okt. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
92%
Egy 2 éves gyereknek teljesen mindegy hogy hány cipője, kabátja stb van. Ezeket a szülő a maga kedvéért veszi és egy bizonyos ésszerű dbszam felett "luxuscikk", teljesen felesleges penzkoltes. Keressetek egy kompromisszumot a ferjeddel, pl minden szezonra legyen 2-3 cipője egy normális márkabol. Ugyanigy a többi cuccnal is, gondold át hogy mire van valóban szükség és azoknak a kiválasztásaban éld meg a vásárlás örömét.
2022. okt. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
85%
Mindenből annyi van nekünk hogy hetente kelljen mosni, ami azért jelent jópár ruhát, mert sokszor leönti, esetleg lepisili ilyenek (3 éves). ünnepi ruhából 1 szett. Kabátbol is kettő lesz telre, cipőbol 3, egy magas szárú enyhén bélelt, 1 bakancs, 1 bélelt gumicsizma, ennyi bőven elég.
2022. okt. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
72%

Én is hajlamos vagyok túltolni, mentségemre szóljon, hogy használtan veszem én is, vagy akciósan. De elég sok ruhája van a fiamnak. Most pont úgy jártam, hogy találtam egy melegítő szettet neki, amiért meg voltam halva. Meg is vettem, ma ráadtam, és épphogy passzol rá. Mire összeszedtem neki egy méretből egy csomó mindent, komplett ruhatárat, majdnem ki is növi ezt a méretet. 🙈

Sokszor érzem, hogy nem feltétlenül kell neki ennyi ruha, de legalább nem kell gyakran mosni.

2022. okt. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
87%
Én szándékosan nem veszek neki sok holmit. Ruhából nincs szüksége rá, játékból meg nem kell neki... Van 1-2 fejlesztő, minőségi darab, azokkal is alig játszik. Ma szinte egész nap egy darab kötéllel játszott, amit az apjától vett el. Úgyhogy mi nálunk kevés holmi van.
2022. okt. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
62%
Tudom magamról, hogy hajlamos vagyok elcsábulni, ezért múltkor úgy mentem bolhapiacra (sok jó minőségű babás dolog, nem a pokrocról minden szart kategóriás piac) hogy írtam listát, mi kell a gyereknek. Ez kicsit segített. Az itthoni megrendeléseket meg egyeztetem férjemmel, nem mintha nem dönthetnék önállóan, csak rákérdez h tényleg kell e, ezzel is visszafogom magam :)
2022. okt. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
70%
Az van, hogy bőven eleget veszünk és mikor megvan minden, kapunk anyáméktól meg anyóséktól is ezt azt. Így pl az ovis kislányomnak legalább 10 db vastagabb pulcsija van jelenleg, a fele is elég lenne. Szóval rengeteg ruhájuk van mindig, jóval több, mint kellene.
2022. okt. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Extrèm eset èn sem vagyok azèrt, sok anyuka oda sem èr, hogy feladja a gyerekre a ruhát, annyi cucca van. Nálunk is 2 átmeneti cipő van+2 tèli bèlelt lesz+ egy hòtaposò majd. Kabát 2 vastag tèli, 3 átmeneti van, egy tèli h&m overál. Felső ès naci, az már más kèrdès :D abbòl van kb 20-15 biztos
2022. okt. 1. 21:34
 9/24 A kérdező kommentje:
Na ez meg a másik, csomòt kaptunk ilyen cipzáros melegìtő felsőket, mellènyeket rokonoktòl...Azt hiszem már lassan meg kell tanulnom, hogy ennyi cuccot nincs is hova felvennie 🙈
2022. okt. 1. 21:36
 10/24 anonim ***** válasza:
77%
Nem!Minek?Kinövi mielőtt rá adnám.
2022. okt. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!