Meddig érdemes tárolni a babacuccokat, kisruhákat? Ti mikor adtatok túl rajta?

Figyelt kérdés
Még nem tudjuk, hogy lesz-e kistesó. Pár dolgot már eladtam, de néha eszembe jut, hogyha mégis lesz második baba, akkor neki is jó lett volna. Ti hogy csináljátok?

2023. máj. 15. 09:21
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nekünk van helyünk, és biztosan tudtuk, hogy akarunk másodikat kis korkülönbséggel. Én mindent elraktam, mert nekem senki nem adott semmit, így meg használtan is elég tetemes kiadás volt a sok holmi, és tök feleslegesnek látok venni egy sor új bodyt, hogy 1 hónap múlva azt is kinője közel érintetlenül a tesó.

Nálunk az évszak stimmel majd, csak más neműek és nem kap semmiből más színűt, teljes lelki nyugalommal fogok a lányomra 62-es traktoros bodyt adni. Majd ha nagyobb lesz és már nem csak 3x vesz fel valamit, kap saját ruhát, a picikből jó lesz a meglévő.

Azután eladom vagy elajándékozom, több gyereket nem tervezünk.

2023. máj. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Fogalmunk sincs, lesz-e kistesó, 4 hónapos a babám. Én minden kinőtt ruháját viszem a védőnőnek, nem tárolunk semmit. Ő is újat kapott mindenből, ha lesz még gyerekünk, ő is újat fog.
2023. máj. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
A nagyobb kiadásokat (bútor, kezdő ruha csomag, textil pelenka, , törölköző, rezgőszék, kiskád, kezdő játékok) eleve unisex színekben és megtartottuk, mert két gyereket terveztünk. Az első tél eleji baba lett, a második nyár eleji és ellenkező nemű, így a ruhákat néhány hónapos kortól már nem tudtam újrahasználni. Sokat kaptunk és a lány után az öcsit nem öltöztettem fodros virágos bodyba. Lányra fiú ruhát simán adtam volna, de így azért nem akartam. Eladni nem nagyon tudtam, mert csak macera és az ára tizedét is fogcsikorgatva akarták megadni érte. Elajándékoztam barátoknak, ahol pont belenőtt baba, nem akartam évekig tárolni, nem is fértünk volna el.
2023. máj. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Mindent használtan kaptunk, úgyhogy a nagy részét kidobtam most. Tároltuk egy ideig de semmi értelme nem volt, pedig most jön a második. Egyneműek, hasonló méretűek, még az évszak is stimmel, de a ruhák töredéke használható ténylegesen. A bútorok maradtak, bár szívem szerint azokat is leselejtezném, mert a kiságyat sem fogjuk használni...


Amúgy az a tapasztalatom hogy a használt cuccok sem nagyon kellenek senkinek.

2023. máj. 18. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!