Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Miből mennyit érdemes venni?...

Miből mennyit érdemes venni? Április közepére vagyok kiirva, egy gyönyörű kislánnyal. Első babás kezdő anyuka

Figyelt kérdés

Ruhákból eddig ezeket vettem:

- 50es méretből ( 2 talpas rugdalózó, 4 hosszú ujjú body)

-56-os méretből ( 1 talpas rugdalozó, 2 lábfej nelküli rugdalozó,7 hosszú ujjú body, 4 rövidujjú body, 5 cicanadrág,2 hosszú ujjú kapucnis pulcnis pulcsi)

-62- es méretből ( 1 talpas rugdalózó, 2 lábfej nélküli rugdalózó, 3 hosszú ujjú body 5 rövidujjú body, 2 vékony nadrág, 1 melegítő nadrág,3 hosszú ujjú felső )

- meg persze vettem zoknikat is 3 pár újszülötett , meg 3 pár kövi méretet .



nov. 19. 18:34
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

"Nekem a kisfiam 3240 grammal es 52 centivel született, másfél, majdnem 2 hónapig jók voltak rá az 50-es ruhák."


Esélyes hogy jól elmérték, valószínűleg a hosszát. Lányom 3300/49 volt és a kórházban kapott először és utoljára 50-est, mert már akkor úgy ment rá, hogy majd szétpattant a patent. Hm, next, lidl, ff ruhái voltak és mindből 56-os kellett.

nov. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Én fiam 56 centivel született, 2 hét után már szedtem elő neki a 62-es ruhákat, mert úgy feszült rajta minden, mint a fene.

Második gyerekhez kaptunk ajándékba ilyen örökölt 50-es ruhákat, meg még több 56-ost, de kb ki se mostam mindent, csak pár rugit meg bodykat, mert nem hiszem, h sokat fogja hordani.

De van ismerősöm, picike csaj, alig 160 centi, férje is 175, vékonyak, és a fiuk meg 61 centivel született és már a kórházban sem volt rá jó egy 56-os ruha se.

Úgyhogy azért sok ruhát nem érdemes felhalmozni, ha bukik, ha nem, 1-2 hónapig kell max. Ha csak heti 1x mosol, még akkor is hamar kimosol mindent.

nov. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Mondjuk, mi érdekes módon 56-os mérettel kezdtünk a kórházban is, aztán majdnem 3 hónapig az jó is volt. A 62-st meg három hét alatt át is nőtte, lassan a 68-st is, most lesz 4 hónapos.
nov. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Nincs valami jó oldal, ahol ilyen rajzos útmutató van, hogy melyik cuccnak mi a neve? Vagyis hogy melyik név mit takar? :D


Áprilisra várjuk mi is, kaptunk már innen is, onnan is ruhákat, de egyelőre még nem tört ki rajtam a fészekrakó ösztön (amúgy sem vagyok egy ilyen szívesen vásárolgatós nőtípus). Elkezdtem nézegetni a listákat, és próbáltam beazonosítani, hogy melyik ruhának mi a neve (rugi, talpas naci/rugi, ilyen-olyan body, leggings stb.), de feladtam egyelőre és elpakoltam mindent. :)

nov. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
62%

50-es méret kb csak koraszülöttekre jó, felesleges beleinvesztálni. Mi anno kaptunk, de benn is hagytam a kórházban mindet, mert már másnapra kicsi volt a fiamra.

56-62 legyen viszonylag sok, a zoknizás halál lesz, inkább talpas dolgokkal készülj. Sokat fog bukni, sokszor ki fog buggyanni a kaki/pisi. Mosni nem akarsz majd minden nap hatszor, inkább legyen több, mint hogy ne legyen elegendő.

Újonnan kis méretet venni felesleges, tele vannak a turik ezekkel. Pár hét alatt kinövik a ruhákat. Max fotókhoz érdemes venni egy-egy szebb darabot.

68-74 méret is legyen előre, nem biztos, hogy lesz kedved majd foglalkozni a vásárlással egy pár hónapos babával.

Amúgy jó babavárást, én júlisra vagyok kiírva a másodikkal.

nov. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

3100 g és 49 cm-vel született, 6 hetesen kezdtük az 56-os ruhákat hordani…

Most 8 hetes 5320 g és 57 cm, még 56-osok jók.

Sztm karácsony előtt jön a 62-es.


F&F szerintem reál, h&m az jó nagy, nekünk pl néhány 56-ban lötyög most is…


Nekünk napi 3 ruha (body,rugi) sokszor kell..


Én a talpnélküli rugikat nem szeretem, zokni macera, lecsúszik a legtöbb, pelusozásnál is le kell vennem, mert tuti pont odaérne a lába ahova nem kell…

áprilisban szülsz, akkor már várható jó idő, de akkor is azt gondolom, ha hosszú ruha kell, inkább talpas legyen.

nov. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Tavaly novemberben született második fiam. Az elsőről megvoltak a kikímélt kisruhák, gondoltam szuper. Aztán megszületett a pici és minden nagy volt rá. Pénteken hazaengedtek, vasárnap szaladt a férjem a tesco-ba f&f rucikért mert kellett az 50-es, minden lógott a picin.

Szóval én is azt mondanám hogy 56-tól vegyél ruhákat és ráérsz korrigálni ha megszületik úgyis látod rögtön :)


10-es kommentelő: egyáltalán nem feleslegesek a lábfej nélküli ruhák, a picimnek sokáig benőtt a lábujján a köröm és csak olyat adhattam rá hogy ne dörzsölje ki. Egyáltalán nem rugdosta le a zoknit.

nov. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!