Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Mennyire előre vásároltatok...

Mennyire előre vásároltatok be babaruhákból különböző méreteket?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy több méretet is vettetek?

56 és 62-es ruhákból vettünk teljes ruha készletet.

Kell nagyobb méretből is? Vagy teljesen felesleges?

Azért gondoltam rá, mert akkor kb 6-9 hónap le van fedve alap ruhadarabokból.


Első baba, 27 hetes vagyok. 😅


Kérdezni rokonoktól már nem szeretnék, mert megkaptam, hogy még semmit nem kellett volna venni, mert rossz ómen.

Én abszolút nem vagyok babonás, de az állandó szemforgatást nehezen viselem.



nov. 24. 15:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges. Majd latod hogy nő, milyen az idő. 56,62essel nagyon jól megleszel pár hétig. Aztán majd kiderül majusban 26 vagy -4 fok lesz.
nov. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is, meg a kisfiam apja is magasak vagyunk. A kisfiam 56 centivel, és 3635grammal született. Ennek ellenére olyan vékonyka volt, hogy még 2 hónapos korában is csak az 56-os méret volt jó rá :D
nov. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
84%
Én fiam eszméletlen gyorsan nőtt, 2 hónaposan már neki a 68-as ruha kellett és 4 hónaposan a 74. Viszont a 74-est utána elég sokáig hordta, mert ott megtorpant a növekedése, a 80-ast jóformán átugrotta a 86 megint rengeteg ideig jó volt. Ezek alapján én nagyon max egy mérettel vennék előre neki bármit és csak alapdarabokat (body, melegítő, stb), overál/cipő ilyesmi mindig csak akkor, ha kell. Lehet ti sokáig hordjátok majd az 56-ot, a 62-t átugorja, a 68 sokáig lesz jó, stb. Emiatt nem vennék előre sok méretet. Akár használt, akár új ruhát keresel, mindig lesz elég babaruha az adott méretből.
nov. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
89%

Felesleges.

Nem úgy növi ki, hogy ma még jó holnap nem megy ra, majd látod hogy kell meretet váltani, látod, ahány baba, annyi növekedési ütem.

nov. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Szeretek ugyan előre vásárolni, de nem javaslom, hogy rögtön ennél több mérettel indíts: nem tudhatod még ugyanis, hogy mely típusú ruhadarabok jönnek be, illetve az se, hogy milyen alkat lesz a babád. Tapasztalni fogod, hogy a különböző markák más-más alkatra jók.
nov. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
72%

Mi kaptunk kinőtt ruhákat rokonoktól. Nagyon kényelmes volt, hogy mindig csak benyúltam a dobozba a következő méretért.


Mióta én veszem neki a ruhát (összenőttek a gyerekek méretben, már nemigen kapunk), szinte semmit nem veszek meg előre. Max. úgy, hogy mikor októberben kinőtte a béleletlen gumicsizmát, inkább kicsit nagyot vettem: az utolsó őszi esőknél kicsit nagy volt ugyan, de az néhány alkalom. Télen vastag zoknival tartalék téli cipő lesz, tavaszra meg belenő.

nov. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Kb 1 hónapos volt, mikor brutàl learáz volt egy áruházban, ahol voltunk éppen. Bizony ott beszereztem 92-es méretből is kabátot, idén télen azt hordja a gyerek. Kb. 2000 Ft volt, fullos télikabát utolsó darab. Ilyeneket nem hagyok ott.
nov. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

56-62-es méretet vettük meg teljesen előre.

68-as és 74-esből csak egy-egy brutálul leárazott darabot vettem, amiből nem volt kisebb méret, de nagyon tetszett.

nov. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nem vettem előre, szerencsére a gyerekeim nem azok a 2 hét alatt kinövős fajták, még most 7-10 évesen is 3. őszüket kezdik ugyanabban a bakancsban, babaként is hosszú hónapokig jó volt 1-1 méret. Pl bodyból 92es méret volt az utolsó, 3 évesen!
nov. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Az 56 és 62-es méretet leszámítva csak egy mérettel vásárolnék előre. Nem tudhatod, milyen tempóban fog nőni, de olyan gyors csak nem lesz, hogy hirtelen két mérettel kelljen nagyobb. Aztán persze vannak alkalmi vételek, amikor kockáztat az ember.

Nálunk a 86-os méretet több, mint egy évig nyúzta, amikor még 80-ast hordott, azt hittem, úgysem kell majd a következő méretből meleg holmi, mert nyár lesz. Egész következő télen 86-os kellett :).

nov. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!