Hogyan szoktattátok rá a gyereket a cipőre? Amikor már teljesen biztosan tudott járni, vagy ha még csak tanulta?

Figyelt kérdés
Jelenleg ha ráadjuk a cipőt, csak áll egy helyben kétségbeesetten szegény. Igazából még tanulja a járást is. Már sokat sétál, de négykézláb többet megy. Én még korainak tartom, szerintem előbb normálisan meg kellene tanulnia járnia. Férjem már 2-szer ráadta, hogy sétáljon benne. Anyám is folyton azt akarja, hogy vigyük a cipőt hozzájuk, majd kézen fogva vezeti. Direkt nem is vittem oda a cipőt, mert úgy tudom nem jó ha vezetik.

febr. 21. 14:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ráér. Ne törődj anyósoddal. Nem és kész.

A férjedre szabadítsd rá a védőnőt, ha neked nem hisz.


Valóban újabban az az irányzat, hogy ne vezessük felhúzott ket kézzel.

Másszon, kapaszkodjon felnide-oda, kapaszkodva sétáljon, araszoljon. Én akkor vittem ortopéd kontrollra. Mondta is a gyakorlatokat, mert akkor derült ki, hogy sokat lábujjhegyezik.

febr. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%

Itthon nem adtam rá cipőt, mert semmi értelme.

Ha mentünk mondjuk a játszira, akkor oda már nyilván adtam rá cipőt korábban is, mikor még csak mászott vagy kapaszkodva lépegetett, szóval ilyenen nem is gondolkoztam.

Nálunk amúgy inkább a téli vastag overál volt az, ami lefagyást eredményezett, eleinte annyira nem szokta meg benne a mozgást, hogy el is pityeredett, de aztán győzött a kíváncsiság, a harmadik beöltöztetésnél már egyből indult is, ahogy kivettem a kocsiból, overál ide vagy oda :)

Szóval tuti megszokja a cipőt is, csak legyen motiváció, és ti is tekintsétek természetesnek, hogy rajta van és picit bénázik benne, nem kell túlreagálni vagy ilyesmi.

febr. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%
Én úgy tudom, a láb fejlődésének az a jó, ha csak akkor adsz rá cipőt, mikor már stabilan jár. Persze más szempontok is vannak, én vittem ki télen mászatni a játszótérre, meg esős időben tavasszal-ősszel is, és akkor adtam rá valamit azért. De otthon csak vastag tapadókorongos zoknit.
febr. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell meg ra cipo, raer. Kezenfogva meg veletlenul se vezessetek.
febr. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
81%

Kézenfogva nem.

Cipőt mindig adtam rá, ha elmentünk itthonról, akkor is, amikor karonülő volt. De abban járni sem lehet, puha talpú.

Normális cipőt akkor kapott, amikor már önállóan sétált.

febr. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem szoktattam egyik gyereket se. Amikor elindultak önállóan, akkor kb. egy héten belül megvettem az első cipőt és onnantól, ha kimentünk, feladtam rá.
febr. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!