Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Adtok használt cipőt gyermeket...

Adtok használt cipőt gyermeketekre?

Figyelt kérdés
Véleményeket szeretnék kérni használt cipővel kapcsolatosan. Ti adtok a gyerkőcre használt de még jó állapotú cipőt? Mert sokat hallani, hogy nem tesz jót a lábnak a már más által kitaposott cipő. De akkor ha nagyobb tesóról marad meg jó állapotú cipő, azt sem adjátok már rá a kicsire? Vagy ez inkább annál fontos akinél valami probléma van a lábbal?
2014. márc. 30. 21:05
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
61%
Nem. Ugyanazon okok miatt amit a többiek már leírtak.
2014. márc. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
61%
Én sem adnék rá használt cipőt!
2014. márc. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
48%

Jézusom! Régen annak örültek a gyerekek, ha volt cipő a lábukon egyáltalán, mindegy volt az, hogy kié csak ne kelljen mezítláb menni a fagyban és mégsem volt ennyi lúdtalpas, agyonóvott, nyápic gyerek...

Tény, hogy én sem adtam még használt cipőt a lányomra, de csak, mert egy gyerekes nincs a környezetünkben és mert meg tudtuk venni szerencsére. Viszont az összes kiscipőt eltettem róla a hamarosan születő tesójának. Van olyan cipője amit egy tavasszal hordott csak és nem volt olcsó. Majd kidobom nem a szép állapotú cipőt, mert jaj lúdtalpas lesz a gyerek tőle, mikor az előző se volt az. :D Vicc némelyik anyuka komolyan..Jó dolgotokban már azt se tudjátok min pocsékoljatok!

2014. márc. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
53%

13-assal egyetértek...nem értem miért lenne baj tesó cipőjével...Nem agyonhasznált,szépen rendbe van téve.

Amúgy nekem az ismeretségi körömben sok anyuka kap ismerőstől,innen-onnan cipőket és gondolkodás nélkül ráadja gyerekére.

Nem tudom,hogy csak itt a GYK-n divat,vagy valójában is ez van,de nekem se tetszik annyira ez a hozzáállás,hogy ennyire "túlóvják" ma a gyerekeket.

Itt még olyanok is felmerülnek,hogy ne vállaljon az gyereket,aki nem tud mindegyiknek külön szobát biztosítani...

Ja és ez a "cipő mizéria" szerintem csak nálunk ekkora dolog,tesóm külföldön él,azt mondja soha szóba nem jött a dokinál,sehol hogy ki milyen cipőt ad a gyerekére,ő még nem is hallott az itthon szokásos supinált cipőkről és társairól.

Amúgy anyumék elmondták,hogy a cipőn soha nem spóroltak nálunk,mindig a legdrágábbat,legképzettebbet vették,nekem mégis minden bajom van a lábammal,tini koromban hatalmas lúdtalpam volt.Szóval a jó,illetve drága cipő nem garancia semmire...

2014. márc. 31. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

# 13/14


Hát igen akkor tíz gyerekből kettő megélte a felnőttkort. Ma minden kicsit beteges gyerek meghalna mint régen akkor lenne értelme a válaszodnak, de szerencsére ma már nem hal meg egy tüdőgyulladásban vagy egy kis náthában.

2014. márc. 31. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

15


Ennek a válasznak itt és most értelme 0.


Én eddig csak új cipőt vettem a gyerekeimnek, de csak azért, mert egyik fiú, másik lány.

Elmonadanám pl azt is, hogy a mai napig emlékszem rá,hogy kb 10 évvel ezelőtt a lányomnak dr batz-os csini cipőcskét vettem 21-es méretben 8500 Ft-ért, egy hét alatt lekopott az orra, pedig csak babakocsis-sétálósnak vettük, nem játszósnak. Ráadásul haránt boltozat is volt benne, mert akkor még az orvosok szerint ez volt egészséges a lábnak. Mára ez is változott, szóval...? Lehet többet ártottam neki, mintha egy sima használtat adtam volna rá, nem tudhatom.

Mindenesetre mi a szép állapotú cipőket nem dobtuk ki, hanem elosztogattuk, és mindenki szíveses vette őket, és ráadták a gyerekeikre. Nem mondom, hogy egy gyereknek csak használt cipőn kell felnőnie, de ha párszor az van rajta, szerintem semmivel sem lesz több baja a lábának, mint egyébként.

2014. márc. 31. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

Eddig mindig új cipője volt,de ha úgy alakulna adnék rá használtat is,mert más 3 éves,és egészséges a lába.

Én sok olyat ismerek aki mindig használt cipőben járatta a gyereket,mert nem tellett újra,soha semelyik gyereknek nem lett baja a lábának.

2014. márc. 31. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

Igen adtam rá. Persze nem agyonnyúzott cipőt, és figyeltem, hogy jó legyen a lábára. Egyrészt az a tapasztalatom, hogy cipőből kell legalább 2-3 váltás egyszerre. (szép "elmenős" cipő, otthonra a kertbe rohangálni, oviba..stb). Másrészt 1,5 hete kapott egy új sportcipőt, és már teljesen le van rúgva az orra, a talpa is kezd elválni. Egyszerűen nem tud rá vigyázni. Ha minden cipőjét újan venném, azt nem lehetne bírni anyagilag.


Az elhasznált cipőit természetesen kidobom, de ami jó állapotban túlélte a használatot, azt a kistesó meg fogja örökölni, ha jó lesz a lábára.

2014. márc. 31. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
73%

Érdekes, ezen az oldalon mindig lenézik azt aki használt cipőt ad a gyerekére, bezzeg akik csak drága és új ruhát vesznek a turis helyett, azok meg nem normálisak.

Én sokszor járok börzére árulni a kislányom ruháit és az első dolog amit keresnek, az a cipő és csak utána jön a ruha. Ha stimmel a méret és jó állapotban van a cipő egyből viszik is. Nagyon drágák a cipők, és viszik a használtat mint a cukrot, ugyan mi bajuk lehetne tőle? Én is körbe szoktam ilyenkor nézni és ha jót látok igenis megveszem, pedig az újra is lenne pénzem.

Itt senki nincs aki vállalná hogy használt cipőt vesz, máshol meg mindenki örül a használtnak is. Fura hogy mekkora az ellentmondás, amit itt írogatnak és amit az életben tapasztalok.

2014. márc. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
62%
Igen kedves utolsó,ez nekem is feltűnt.Sőt,én még azon szoktam kiakadni mikor a "kínai,gagyi" cipőket hordják le,hogy csak a szupinált 10.000 Ft-os a jó.Nos,az én lányom bölcsis,és kell neki itthoni benti cipő,bölcsis benti,egy elmenős amire vigyázunk,és egy szezonban legalább két cipőt fullra tönkretesz,elkoptat.Ez akárhogy is nézem 5 cipő.És 4-5-6 havonta ezeket cserélni kell.Még így is drága hogy újonnan,de olcsón veszem,nem is értem aki csak 10.000-est vesz az hogy bírja.És akkor azt mondják szegények az emberek...
2014. márc. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!